همزمان با آغاز هفته کتاب؛
راوی و نویسنده «مهمان صخره‌ها» تقدیر می‌شوند

خبرگزاری فارس: با همکاری کانون خلبانان بازنشسته، انتشارات سوره مهر، باغ موزه دفاع مقدس و نیروی هوایی ارتش جمهوری‌اسلامی ایران قرار است از راوی و نویسنده کتاب «مهمان صخره‌ها» همزمان با آغاز هفته کتاب تقدیر شود.

خبرگزاری فارس: راوی و نویسنده «مهمان صخره‌ها» تقدیر می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس، برای حضور در این مراسم که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد از خانواده خلبانان دوران هشت سال دفاع مقدس و فرماندهان عالی رتبه نیروی هوایی ارتش از جمله امیر شاه صفی، فرمانده نیرو و ... نیز دعوت شده است.

«مهمان صخره‌ها» نوشته راحله صبوری است که در آن خاطرات خلبان محمد غلامحسینی روایت شده که در عملیات والفجر 2 وظیفه حفاظت از پوشش هوایی کرمانشاه را برعهده داشته و در اواسط این عملیات در آسمان با چند جنگنده عراقی درگیر می‌شود و طی یک تعقیب و گریز مجبور می‌شود به سمت کردستان و مرز آذربایجان غربی برود.

خلبان غلامحسینی که به شدت مجروح شده مجبور به ایجکت ( فرود اضطراری) می‌شود. او بعد از اینکه ایجکت می‌کند ناخواسته وارد حوزه استحفاظی حزب دموکرات کردستان می شود و توسط این گروه به اسارت درمی‌آید. غلام حسینی از تیرماه تا آبان ماه در اسارت این گروه بوده و بعد آزاد می شود که بخش عمده‌ای از خاطرات کتاب به روایت این دوران اختصاص دارد.

«مهمان صخره‌ها» اولین اثر از مجموعه خاطرات خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، تولید دفتر ادبیات و هنر مقاومت است که در قطع رقعی و در تیراژ 2 هزار و 500 جلد به تازگی توسط توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

گفتنی است از این کتاب چندی پیش با حضور سیدمهدی خاموشی؛ رییس سازمان تبلیغات اسلامی، محسن مومنی شریف؛ رییس حوزه هنری، مرتضی سرهنگی؛ مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات فرهنگ و ادب پایداری حوزه هنری و جمعی از خلبان نیروی هوایی از جمله خلبان براتپور؛ لیدر حمله هوایی به (اچ 3) و خلبان صمدی؛ کمک خلبان شهید دوران در آخرین پرواز این شهید و .... در تالار مهر حوزه هنری رونمایی شد.

مراسم تقدیر از روای و نویسنده کتاب «مهمان صخره‌ها» ساعت 15 فردا یکشنبه 22 آّبان ماه، در باغ موزه دفاع مقدس واقع در بزرگراه حقانی، جنب ایستگاه مترو حقانی برگزار می شود.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000919


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات