در دیدار با رئیس جمهور موقت تونس
عباس:حتی اگر کشور فلسطین تشکیل شود، به مذاکرات خود با اسرائیل ادامه می‌دهیم

خبرگزاری فارس: رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین در جریان سفر به تونس تاکید کرد، حتی اگر فلسطین به عضویت سازمان ملل درآید، مذاکرات با اسرائیل ادامه خواهد یافت و فلسطینی‌ها خواهان همزیستی مسالمت‌آمیز با این رژیم هستند.

خبرگزاری فارس: عباس:حتی اگر کشور فلسطین تشکیل شود، به مذاکرات خود با اسرائیل ادامه می‌دهیم

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری اخبار تونس، محمود عباس که روز گذشته در سفری دو روزه وارد تونس شده بود، بعد از دیدار با فواد المبزع، رئیس جمهور موقت تونس، با شرکت در کنفرانس مطبوعاتی گفت: با المبزغ درباره اقدامات طرف فلسطینی برای عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل و اقداماتی که باید در شورای امنیت درباره عضویت این کشور صورت گیرد، گفتگو کردیم.
 
وی در ادامه افزود: مصمم هستیم، کشور فلسطین به عضویت کامل سازمان ملل درآید و با رئیس جمهور تونس درباره تجربه دموکراتیک اخیر این کشور و انقلاب تونس بحث و تبادل نظر کردیم.
 
رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین گفت: در این دیدار درباره مذاکره با اسرائیل در چارچوب تلاش‌های کمیته چهارجانبه صلح برای ازسرگیری مذاکرات بر اساس توقف شهرک‌سازی‌ها رایزنی کردیم و معتقدیم توقف شهرک‌سازی‌ها و پایبندی به قوانین بین‌المللی شروط اصلی ازسرگیری مذاکرات مستقیم است.
 
عباس درباره روند آشتی ملی نیز گفت: تلاش‌های خود را برای تکمیل این روند ادامه می‌دهیم، همان‌گونه که بنظر نمی‌رسد، اقدام طرف فلسطینی برای عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل موفقیت‌آمیز باشد، اما به تلاش‌های خود ادامه خواهیم داد.
 
وی تاکید کرد: عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل تعارضی با روند سازش ندارد و حتی اگر این عضویت بدست آید، به مذاکره با اسرائیل ادامه می‌دهیم، قضیه فلسطینی در سازمان ملل حل نمی‌شود، بلکه بر سر میز مذاکره حل خواهد ‌شد و ما ‌خواهان همزیستی مسالمت‌آمیزی با اسرائیل بر پایه اصول مشخص هستیم و کشور فلسطین باید در مرزهای سال 1967 به مرکزیت قدس تشکیل شود. و از آمریکا می‌خواهیم، نقش میانجی را میان ما و اسرائیل در مذاکرات ایفا کند.
 
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تاکید کرد: تا 10 روز آینده با خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" دیدار خواهد کرد.
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000868


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات