حجت الاسلام حاجی‌صادقی:
نباید در طرفداری از جناح‌ها و جریانات مختلف اخلاق سیاسی فراموش شود

خبرگزاری فارس: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه خطاب به مردم و سخنرانان و مداحان گفت: مراقب باشید در طرفداری از جناح‌ها و جریانات مختلف، اخلاق سیاسی را فراموش نکنید چون اخلاق و سیاست اسلام در هم تنیده است.

خبرگزاری فارس: نباید در طرفداری از جناح‌ها و جریانات مختلف اخلاق سیاسی فراموش شود

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه طی سخنانی با تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا(ع)، اظهار داشت: نهضت امام حسین (ع) در واقع بیدارکننده همه انسان‌های آزاده و همه کسانی است که قلبشان برای حق می‌تپد و ظلم را تحمل نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: امام حسین(ع) و نهضت عاشورا بیدارکننده انسانیت، مسلمانان و پیروان ادیان الهی است و ما بیدار شونده هستیم.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: انقلاب اسلامی تولد جدید اسلام ناب بود که با الگوگیری از نهضت امام حسین(ع) توانست ملت‌های دیگر را هم بیدار کند و به آنها فهماند این قدرت‌ها و حاکمان به دنبال منافع خود بوده و حکومت را برای خود می‌دانند.

وی ادامه داد: همین مسئله سبب شد این ملت‌ها قیام کنند و شعار 99 درصد نیز الهام گرفته از انقلاب اسلامی است که می‌گوید چرا باید یک عده اقلیت ستمگر، حقوق اکثریت مستضعف را چپاول کند.

حاجی‌صادقی بیداری اسلامی و انسانی را برخاسته از انقلاب اسلامی و عاشورا دانست و تاکید کرد: محرم و مجالس عزاداری، بیدارکننده و آگاهی بخش است اما مداحان و سخنرانان باید به این نکته توجه داشته باشند که از جهت‌گیری دشمنان بفهمند به کدام سمت بروند.

وی ادامه داد: دشمنان وقتی دیدند نمی‌توانند عاشورا را از شیعه و اسلام بگیرند به این جمع‌بندی رسیدند که باید عاشورا را تحریف کنند و یکی از بزرگ‌ترین تحریف‌های عاشورا این است که آن را در مسائل احساسی محدود کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: عاشورا تنها در بعد احساسی و عاطفی خلاصه نمی‌شود بلکه دارای ابعاد احساسی، عاطفی و حماسی است.

وی تصریح کرد: در سخنرانی‌ها و مداحی‌ها از یاران امام حسین(ع) باید الگو گرفت و بعد حماسی عاشورا را بیشتر برای مردم تبیین کرد.

حاجی‌صادقی افزود: بهترین منبع مداحان و سخنرانان برای بیداری بیشتر مردم و مقابله با دشمنان، سخنان امام حسین(ع) از مدینه تا کربلاست که هم اهداف نهضت را بیان کرده، هم دشمن را افشا و نشان داده است چرا این نهضت برای همیشه زنده مانده و می‌ماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط حساس کنونی گفت: اگر بپذیریم که در نظام اسلامی مسئولیت‌ها امانت و فرصتی برای خدمتگزاری هستند، خود را ملزم به رعایت اخلاق و تقوای سیاسی می‌بینیم و باور خواهیم داشت که به دست آوردن این مقام و جایگاه ارزش نیست و مطلوبیت ذاتی ندارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: اگر نمایندگی مجلس فرصتی برای سازندگی و خدمت به مردم باشد ارزش خواهد داشت.

وی خطاب به مردم و سخنرانان و مداحان گفت: مراقب باشید در طرفداری از جناح‌ها و جریانات مختلف، اخلاق سیاسی را فراموش نکنید چون اخلاق و سیاست اسلام در هم تنیده است.

حاجی‌صادقی به وظیفه سخنرانان برای بصیرت بخشی به مردم اشاره کرد و گفت: سخنرانان باید حساسیت این انتخابات و تلاش دشمنان برای کمرنگ و خاموش کردن تنور انتخابات را برای مردم بیان کنند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند با استفاده از جنگ نرم، چراغ انقلاب اسلامی را که برگرفته از محرم و عاشوراست خاموش کرده و به گونه‌ای عمل کنند که مردم ایران مقابل انقلاب اسلامی بایستند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان اظهار داشت: مردم ما فهیم و هوشیار هستند وقتی ببینند دشمن می‌خواهد تنور انتخابات خاموش و کم رونق باشد، تنور انقلاب را فعال، روشن و پرتلاش خواهند کرد.
انتهای پیام/


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات