پیروزی "ژوزف کابیلا" در انتخابات کنگو/اعتراض‌های خشونت‌آمیز به نتایج انتخابات

خبرگزاری فارس: پس از اعلام پیروزی "ژوزف کابیلا" در انتخابات ریاست جمهوری کنگو، معترضان به نتایج دست به اقدامات خشونت‌آمیز در پایتخت این کشور زدند.

خبرگزاری فارس: پیروزی "ژوزف کابیلا" در انتخابات کنگو/اعتراض‌های خشونت‌آمیز به نتایج انتخابات

به فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، گزارش‌های رسیده تاکید می‌کند که صدای تیراندازی از منطقه "لیمته" در شرق "کینشازا"، پایتخت کنگو به گوش می‌رسد که مقر "اتینه تشیسکدی" رقیب اصلی ژوزف کابیلا در انتخابات اخیر ریاست جمهوری کنگو بود.
 
به دنبال اعلام پیروزی کابیلا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تشیسکدی نتایج این انتخابات را رد و خود را رئیس جمهور خواند. "ویتال کامرچه" سومین کاندیدایی که بیشترین آراء را به خود اختصاص داد، هم نتایج این انتخابات را رد کرد.
 
همچنین در منطقه "بانداله" در مرکز پایتخت کنگو نیز صدای تیراندازی شنیده شده است. در این منطقه معترضان چندین لاستیک را آتش زدند و به سوی نیروهای پلیس سنگ‌پرانی کردند.
 
براساس نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری کنگو که توسط کمیسیون انتخابات این کشور اعلام شد، کابیلا 49 درصد و تشیسکدی 32.3 درصد آراء را به خود اختصاص داده است، اما تشیسکدی این نتیجه را نپذیرفت و خود را رئیس‌جمهور خواند.
 
اتحادیه اروپا، امریکا، انگلیس، فرانسه و بلژیک در بیانیه‌هایی خواستار برقراری آرامش در کنگو به دنبال اعلام نتایج انتخابات در این کشور شدند. این کشورها از سیاستمداران و نیروهای امنیتی کنگو خواستند تا از انجام هر گونه اقدامات تحریک‌آمیز جلوگیری کنند.
 
انتهای پیام/++


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات