پایگاه تحلیلی آمریکن دریم:
30 نشانه که از تبدیل شدن آمریکا به زندانی عظیم گواهی می‌دهد

خبرگزاری فارس: قوانین شدید و روزافزون نظارتی و کنترلی آن چنان بر زندگی مردم آمریکا سایه افکنده که گویی مردم این کشور در زندانی بزرگ به سر می‌برند. زندانی که فقط به بهانه تامین امنیت در این کشور هر روز گسترده‌تر می‌‌شود.

خبرگزاری فارس: 30 نشانه که از تبدیل شدن آمریکا به زندانی عظیم گواهی می‌دهد

به گزارش فارس، پایگاه تحلیلی «آمریکن دریم» در گزارشی نوشت: اگر شما در آمریکا زندگی می‌کنید، در زندانی عظیم به سر می‌برید که در آن اختیار و آزادی به آرامی در حال نابود شدن هستند. در این کشور، کنترل شدید که همه چیز را به پیش می‌برد با نظارت، بررسی، استراق سمع، و ضبط هر آنچه انجام می‌دهیم همراه شده است. دیگر هیچ چیز محرمانه نیست. هر کاری که در اینترنت انجام دهید بررسی می‌شود. همه تماس‌های تلفنی شما کنترل می‌شوند. در حقیقت، اگر مسئولان قانونی مشکوک شوند که شما کاری غیرقانونی انجام می‌دهید، از میکروفون گوشی شما برای شنود سخنان شما، حتی وقتی که گمان می‌کنید گوشی شما خاموش است استفاده می‌کنند. در بسیاری از مناطق کشور، وقتی سوار بر اتومبیلتان می‌شوید برنامه های خودکار اتومبیل تمام مسیر شما را کنترل کرده و در بسیاری از شهرهای بزرگ وقتی در خیابانی قدم می‌زنید شبکه گسترده ای از دوربین‌های امنیتی و چراغ‌های هوشمند به طور مداوم شما را زیر نظر گرفته و به هرچه می‌گویید گوش می‌دهند.
 
* آمریکا به سرعت در حال بدل شدن به زندانی گسترده است و اغلب آمریکاییان از گام برداشتن به سوی این زندان خوشحالند
 
سازمان امنیت داخلی ما را تشویق می‌کند که هر مورد مشکوکی را در مورد همسایگانمان گزارش دهیم و دولت فدرال به سرعت در حال توسعه فناوری «تشخیص پیش از جرم» است که در صورت نمایش هرگونه نشانه عصبی بودن از سوی ما، همه ما را «تروریست‌هایی بالقوه» می‌داند. اگر فردی به عنوان تروریست بالقوه تعیین شود، نیروی نظامی آمریکا حق دستگیری وی را داشته و می‌توانند وی را تا آخر عمر بدون هیچ مدرکی در بازداشت نگه دارد. بله، آمریکا به سرعت در حال بدل شدن به زندانی گسترده است و اغلب آمریکاییان از گام برداشتن به سوی این زندان خوشحالند. نکته تلخ آن است که آمریکا «سرزمین آزاد و مأوای شجاعت» نامیده می‌شد.
 
* آمریکاییان مشتاقانه اختیار و آزادی خود را در مقابل وعده‌هایی مبهم مبنی بر افزایش امنیت از دست می‌دهند
 
بنابراین چه اتفاقی در جهان رخ داده است؟ تغییری اساسی در فرهنگ ما رخ داده است. مردم آمریکا مشتاقانه اختیار و آزادی خود را در مقابل وعده‌هایی مبهم مبنی بر افزایش امنیت از دست می‌دهند. اکنون کشور ما تحت کنترلی همه جانبه، شدید و جنون آمیز قرار دارد که به روند اجرایی کاملاً استاندارد بدل شده است. به ما این گونه می‌گویند که تروریست‌ها دشمن آزادی و اختیار ما هستند و ما باید با تروریست‌ها بجنگیم تا بتوانیم اختیار و آزادی خود را حفظ کنیم. اما در عوض، دولت اختیار و آزادی ما را سلب کرده است.
به عنوان یک کشور، ما تاکنون آنقدر به سوی چین کمونیست، شوروی و آلمان نازی پیش رفته‌ایم که باورش غیر ممکن است. بله، شاید تبدیل آمریکا به یک زندان عظیم امنیت ما را اندکی بیشتر کند، اما این زندگی چه معنایی دارد؟ آیا می‌خواهیم مانند مردگان باشیم در حالی که هنوز زنده‌ایم؟ آیا حاضریم چنین بهایی را برای اندکی امنیت بیشتر بپردازیم؟
 
*ترس زندگی مردم آمریکا را فراگرفته است
 
گمان می‌رود که آمریکا سرزمینی با مردمی تشنه استقلال است. برای مثال، شعار «یا مرگ یا زندگی آزاد» شعار رسمی ایالت نیوهمپشابر است. اما در عوض، به نظر می‌رسد باید شعار همه آمریکاییان این باشد که «با ترس زندگی کن و با ترس بمیر». ما مجبور نیستیم اینگونه زندگی کنیم. بله، اتفاقات بد همیشه رخ می‌دهند. هیچ حدی از امنیت نمی‌تواند ما را کاملاً مصون کند. باید به یاد بیاوریم که بهای بسیار گزافی را برای آزادیمان پرداخته‌ایم و نباید آن را به آسانی از دست بدهیم. همانطور که یک آمریکایی بسیار مشهور زمانی می‌گفت، وقتی آزادی خود را برای امنیت از دست می‌دهیم هیچ کدام را بدست نمی‌آوریم.
 
در ادامه به 30 نشانه از بدل شدن آمریکا به زندانی عظیم اشاره شده است :
 
- نشانه 1:
لایحه ای جدید در مجلس سنای آمریکا مطرح شده که در صورت تصویب به نیروی نظامی آمریکا اجازه می‌دهد شهروندان آمریکایی را دستگیر کرده و آنها را بدون محاکمه به طور نامحدود در بازداشت نگه دارند. «اگرچه این ممکن است برای میلیون‌ها آمریکایی داستانی عجیب و غیرقابل باور به نظر رسد اما سنای آمریکا آماده تصویب لایحه ای است که تمام جهان و از جمله آمریکا و تروریست‌های آن را، بخشی از میدان نبرد همه جانبه» جنگ با تروریسم فرض کرده و اجازه می‌دهد آمریکاییان مظنون به تروریسم را به طور نامحدود و بدون محاکمه و حتی بدون مدارک محکمه پسند بازداشت کنند. لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی، طرفدار سرسخت این لایحه است و می‌گوید این لایحه «اصولاً برای اولین بار آمریکا را به عنوان بخشی از میدان نبرد مطرح می‌کند».
این قانون جدید موجب خواهد شد که:
1- این قانون به وضوح به دولت اجازه می‌دهد که شهروندان آمریکایی و غیر آمریکاییان را داخل و خارج از آمریکا، بدون مدرک یا محاکمه به طور نامحدود بازداشت کنند.
2- به نیروهای نظامی امکان دستگیری کسانی را که عملاً خارج از کنترل نهادهای نظامی قرار دارند، مثلاً شهروندان درون خاک آمریکا، را می‌دهد؛ و
3- این قانون هسته مرکزی تعقیب قانونی، تحقیق، الزامات قانونی، موارد کیفری، و مسئولیت نگهبانی را که اکنون بر عهده وزارت دادگستری است به وزارت دفاع منتقل می‌کند.
 
- نشانه 2:
جو لیبرمن، سناتور آمریکا از گوگل خواسته است که یک «کلید فرمان تروریست» را در تمام وبلاگ‌هایش نصب کند تا خوانندگان بتوانند به آسانی محتوای تروریستی را در هر وبلاگی به مقامات گزارش کنند.
 
- نشانه 3:
 اغلب آمریکاییان نمی‌دانند این زندان بزرگ دیکتاتوری تا چه حد پیچیده است. برای مثال، در واشنگتن حرکات هر اتومبیلی با استفاده از برنامه خودکار آن اتومبیل ثبت می‌شود. مطلب زیر از مقاله ای در سایت واشنگتن پست آورده شده است: «بیش از 250 دوربین در این منطقه و حومه آن حرکت خودروها را کنترل کرده و به نیروی پلیس کمک می‌کند که اتومبیل‌های مسروقه و قاتلان فراری را ردیابی کنند. اما این برنامه طی سال‌های اخیر، به طور نامحسوس بیش از آنچه کسی قادر به تصور آن باشد گسترش یافته است.»
این برنامه در هیچ کجا به اندازه این ناحیه پیچیده نیست و بیش از یک دوربین ثبت حرکت در هر مایل مربع از این ناحیه قرار دارد که بالاترین میزان کنترل در کشور است. پلیس در حومه واشنگتن نیز دوازده دوربین داشته و دفاتر محلی نیز دایر کرده تا بتواند در ماه های آینده دوربین‌های بیشتری نصب کرده و شبکه ای فراگیر فراهم آورد که تمام مسیرهای منتهی به این منطقه را پوشش دهد.
 
- نشانه 4:
در برخی مدارس آمریکا، از تراشه های تشخیص هویت رادیویی خودکار برای بررسی حضور و حرکت کودکان در مدرسه استفاده می‌شود. در زیر مطلبی از یک مقاله آورده شده که به توضیح برنامه به کار رفته در یک پیش دبستانی در کالیفرنیا می‌پردازد:
«بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، هر دانش آموز به محض ورود به پیش دبستانی» جرج میلر در ابتدای صبح، یک لباس مخصوص می‌پوشد که یک تراشه RFID در آن نصب شده است. همچنان که کودکان به دنبال انجام برنامه های آموزشی خود می‌روند، حسگرهای موجود در مدرسه حرکات آنها را ثبت کرده و حضور آنها در کلاس و زمان غذا را کنترل می‌کنند. مسئولان مدرسه ادعا کرده‌اند که آنها فقط در حال جمع آوری اطلاعاتی هستند که در مقابل دریافت کمک مالی از دولت برای برنامه آغاز به کارشان، از سوی دولت از آنها درخواست شده است.
 
- نشانه 5:
سوء رفتار در بسیاری از مدارس آمریکا به شکلی فزاینده به عنوان جرایمی بسیار جدی مورد برخورد قرار می‌گیرند.
 
- نشانه 6:
اما آنچه که اوایل امسال برای دانش آموزی خردسال در مدرسه ای در استاکتن، کالیفرنیا رخ داد ناگوارتر بود. «در اوایل امسال، به یک دانش آموز استاکتن دستبند و پابند زده شده و به اجبار به بیمارستان فرستاده شد تا مورد ارزیابی روانی قرار گیرد و به وی اتهام حمله به یک افسر پلیس زده شد. این دانش آموز فقط پنج سال سن داشت.»
 
- نشانه 7:
 امروزه در آمریکا، نیروهای پلیس طوری آموزش می‌بینند که حتی در مقابل کوچک‌ترین جرایم نیز با نیروی فیزیکی شدید واکنش نشان دهند. برای مثال، اخیراً فیلمی از یک پدربزرگ در آریزونا منتشر شد که پس از حمله پلیس و کوبیدن سر وی به زمین در فروشگاه وال مارت در شب «جمعه سیاه» غرق در خون و بیهوش بر زمین غلتیده است. گمان می‌رفته که این پیرمرد در حال سرقت از مغازه‌ها بوده اما مشخص شد که وی قصد داشته یک بازی ویدئویی را کنار بگذارد تا دیگران آن را از دستش نگیرند.
 
- نشانه 8:
آیا می‌دانستید که دولت واقعاً آنتن‌های موبایل خاصی را نصب کرده تا بتواند به تماس‌های تلفنی شهروندان نفوذ کند؟ متن زیر از مقاله ای است که نحوه این عمل را توضیح می‌دهد:
«شما از طریق موبایل خود تماسی را برقرار می‌کنید و گمان می‌کنید تنها واسطه بین شما و مخاطبتان آنتن مخابرات حامل مکالمه شما است. در حقیقت، این آنتن مخابراتی که گوشی شما با آن ارتباط برقرار می‌کند می‌تواند فقط دامی ساده از سوی مقامات قانونی برای سرقت امواج موبایل شما و حتی پی بردن به محتوای مکالمات شما باشد.»
این آنتن‌ها که اصطلاحاً «استینگ رِی» نامیده می‌شوند ابزارهای بسیار پیشرفته ای هستند که مقامات برای کنترل و شناسایی شما بکار می‌گیرند. این ابزارها، که اندازه ای حدود یک چمدان دستی دارند، یک آنتن مخابراتی واقعی و مجاز را برای نفوذ به گوشی‌های موبایل واقع در آن محدوده ونیز دیگر ابزارهای بیسیم که قصد اتصال به آن آنتن را دارند بکار گرفته و طوری نشان می‌دهد که گویی یک آنتن مخابراتی واقعی است.
دولت مدعی است این استینگ ری‌ها مواد لایحه چهارم را نفی نمی‌کنند، زیرا آمریکاییان انتظاری قانونی مبنی بر محرمانه بودن داده های ارسال شده خود از طریق گوشی موبایل و دیگر ابزارهای بیسیم متصل به آنتن‌های مخابراتی ندارند.
 
- نشانه 9:
ماموران مرزی آمریکا بر اساس قانون مجازند هرگونه کامپیوتر لپ تاپ وارد شده به مرز آمریکا را بدون نیاز به هیچ دلیلی تفتیش نمایند.
 
- نشانه 10:
در آمریکا هر فردی یک «تروریست بالقوه» است. بر اساس نظر رابرت مولر، سرپرست FBI، تروریست‌های داخلی نیز به اندازه القاعده برای امنیت ملی آمریکا خطرناکند.
 
- نشانه 11:
اغلب آمریکاییان نگران قانون وطن پرستی نیستند، اما اگر بدانند که دولت فدرال تعبیری محرمانه از معنای این قانون دارد، این شرایط می‌تواند تغییر کند. «ران وایدن» سناتور آمریکا می‌گوید که دولت آمریکا قانون وطن پرستی را بسیار گسترده تر از آنچه عموم می‌دانند تفسیر می‌کند...
«ما به شکافی میان آنچه مردم گمان می‌کنند که این قانون می‌گوید و آنچه دولت آمریکا به طور مخفیانه از این قانون در می‌یابد می‌رسیم.»
 
- نشانه 12:
امروزه FBI به وضوح در حال ضبط برنامه های رادیویی گفتگوی اینترنتی در سراسر آمریکا است. متن زیر از مقاله ای جدید نوشته مارم ویوِر، از سایت WMAL.com آورده شده است:
«اگر شما با یک برنامه گفتگوی رادیویی تماس بگیرید و روی خط بمانید، ممکن است تماستان از سوی FBI ضبط شود.» FBI قراردادی 525 هزار دلاری را به شرکتی در ویرجینیا واگذار کرده تا برنامه های گفتگو و خبری رادیویی موجود در اینترنت را تا حد امکان ضبط نماید. FBI می‌گوید با کنترل تماس‌های این برنامه‌ها به دنبال دخالت در امور افراد نیست بلکه به دنبال مدارک بالقوه در این تماس‌ها است.
 
- نشانه 13:
 دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که آنچه من و شما برای یکدیگر در فیس‌بوک و توئیتر به اشتراک می‌گذاریم می‌تواند تهدیدی برای امنیت ملی باشد. بر اساس مقاله جدید آسوشیتدپرس، وزارت امنیت داخلی به زودی برای دستیابی به اهداف قانونی‌اش به جمع آوری اطلاعات از سایت‌هایی همچون فیس‌بوک و توئیتر خواهد پرداخت.
 
- نشانه 14:
مطالبی که هنگام مکالمه با تلفن همراه خود می‌گویید دیگر محرمانه نیستند. حقیقت آن است که FBI می‌تواند هر وقت که بخواهد درخواست مشاهده داده های تلفن همراه شما را بدهد. بعلاوه، بر اساس گزارش CNET News، FBI می‌تواند از راه دور میکروفن گوشی شما را فعال کرده و هرچه می‌گویید را بشنود...
«به نظر می‌رسد FBI شکلی تازه از نظارت الکترونیکی را برای تحقیقات جنایی‌اش آغاز کرده است:فعال‌سازی میکروفن گوشی از راه دور و استفاده از آن برای استراق سمع مکالمات افراد.»
این شیوه «حشره سرگردان (Roving Bug)» نامیده می‌شود و توسط مقامات ارشد وزارت دادگستری برای استفاده بر علیه اعضای یک خانواده مجرم نیویورکی که در مقابل روش‌های معمول مراقبت مثل تعقیب یا شنود بسیار محتاط بودند، تایید شد.
 
- نشانه 15:
در برخی از مناطق کشور، مقامات قانونی بدون هیچ دلیلی داده های تلفن‌های همراه را کنترل می‌کنند. بر اساس گزارش ACLU، پلیس ایالتی در میشیگان از ابزارهای استخراج اطلاعات برای گرفتن داده های گوشی همراه رانندگانی که متوقفشان می‌کنند استفاده می‌کند. این عمل در حالی رخ می‌دهد که شاید راننده ای که متوقف شده هیچ عمل خطایی نیز مرتکب نشده باشد.
مطلب زیر از مقاله اخیر CNET News انتخاب شده که قابلیت‌های این ابزارهای استخراج را توضیح می‌دهد:
«این ابزارها که توسط شرکتی به نام سِلِبرایت فروخته می‌شود، می‌توانند پیام‌های متنی، عکس‌ها، ویدئوها، و حتی داده های GPS را از اغلب مدل‌های گوشی دریافت کنند. این ابزارها انواع اتصالات مختلفی دارند که می‌توانند به مدل‌های مختلفی گوشی‌ها متصل شده و حتی می‌توانند کلمه عبور امنیتی را نیز شکسته و به اطلاعات دست یابند.»
 
- نشانه 16:
دولت فدرال چنان دچار جنون شده که بر روی خودروهای هزاران نفر از مردم که هیچ سابقه مجرمانه ای نیز ندارند، ابزارهای مکان نمای GPS نصب کرده است. مطلب زیر خلاصه ای کوتاه از مقاله اخیر "مجله وایرد" در این زمینه است:
«یکی از ساکنان منطقه سن خوزه، کالیفرنیا که 25 سال در این منطقه سکونت داشته می‌گوید که وی حدود سه هفته قبل اولین دستگاه ردیاب را بر روی ماشین ولوو SUV خود پیدا کرد. وی زمانی این ردیاب را یافت که برای دیدن مادرش به مودستو، که حدود 80 مایلی شمال شرق سن خوزه است رفته بود. پس از تماس با مجله وایِرد و اجازه دادن به یک عکاس برای عکس برداری از این ابزار، دستگاه برداشته شد و یک دستگاه مکان یاب جدید جایگزین آن شد. همچنین شاهدی نیز مردی عجیب را دیده است که زیر اتومبیل دوست مردی جوان را در پارکینگ محل کارش تفتیش می‌کرده است و گفته که ممکن است یک دستگاه ردیاب بر روی ماشین نصب شده است.» سپس هنگامی که پلیس به بازجویی مرد پرداخت مسئله بغرنج‌تر شد. این مرد جوان یکی از تعداد فزاینده شهروندان آمریکایی است که دستگاه های ردیاب پیشرفته را بر روی اتومبیل خود یافته است. وزارت دادگستری گفته است که ماموران از ردیاب به عنوان ابزاری ضد جرم در موارد متعدد استفاده کرده و فروشندگان GPS به مجله گفته‌اند که هزاران دستگاه از آن را به دولت فروخته‌اند.
 
- نشانه 17:

چراغ‌های فوق پیشرفته جدید خیابان که با هزینه دولت و در تمام کشور نصب شده‌اند نیز می‌توانند به عنوان دوربین‌های مراقبتی بکار رفته یا توسط DHS برای اعلان امنیتی یا حتی برای ضبط مکالمات شخصی به کار روند. متن زیر از مقاله اخیر اینفو وارز، نوشته پاول جوزف واتسون برگرفته شده است:
«امروزه چراغ‌های خیابانی فوق پیشرفته با بودجه دولت در شهرهای آمریکا نصب شده‌اند که نه تنها برای اعلان امنیتی از طریق DHS، و به عنوان دوربین‌های شنود مکالمات بکار می‌روند، بلکه قادر به ضبط گفتگوها هستند و با هوشمند ساختن خیابان‌ها، خطری برای حریم فردی مردم به کار می‌روند.»
 
- نشانه 18:
امروزه اگر به دنبال اعتراضات خیابانی در آمریکا باشید، احتمال دارد با وحشی گری با شما برخورد شود. در تمام آمریکا، ماموران دولت در هفته های اخیر به صورت معترضان خیابانی بدون سلاح اسپری فلفل پاشیده‌اند.
 
- نشانه 19:
امروزه در بسیاری از مناطق آمریکا، اگر مدارک شناسایی مناسب برای ارائه به پلیس نداشته باشید بازداشت خواهید شد. در گذشته، عبارت «مدارکتان لطفاً» عبارتی برای به تمسخر گرفتن استبداد آلمان نازی بود. اما امروز همه ما موظفیم هر لحظه مدارکمان را به ماموران دولتی ارائه دهیم. برای مثال، یک دانشجوی 21 ساله به نام سامانتا زوکر اخیراً بازداشت شده و 36 ساعت در زندان نیویورک سیتی بازداشت بود زیرا نتوانسته بود مدارک شناسایی لازم را به پلیس ارائه دهد.
 
- نشانه 20:
بر اساس گزارش الکساندر هیگینز، وبلاگ نویس، مقامات قانونی از دانش آموزان پیش دبستانی و کلاس اول ابتدایی ایالت نیوجرسی خواسته اند تا در آموزش‌های ماهانه ضد تروریسم شرکت کنند. متن زیر خلاصه ای از نامه ای است که وی اخیراً از مدرسه فرزندش دریافت کرده است:
«مدرسه باید هر ماه یک تمرین آتش سوزی و یک تمرین امنیتی برگزار کند که این تمرین ممکن است تمرین زندانی شدن، خطر بمباران، تخلیه یک ناحیه، تیراندازی، یا پناه گرفتن در محل باشد. در حال حاضر همه مدارس از سوی قانون موظف به انجام این برنامه هستند.» بنابراین چه کسی فکر می‌کند ایده تمرین اسارت یا تیراندازی می‌تواند برای دانش آموزان کلاس اول ابتدایی مناسب باشد؟
 
- نشانه 21:
با وجود همه مشکلات دیگری که ما در سراسر کشور داریم، ممکن است فکر کنید دولت اهمیتی به کودکانی که تلاش می‌کنند در سطح شهر لیموناد بفروشند نخواهد داد. اما متاسفانه، طی سال گذشته، پلیس موظف شده تا دکه های فروش لیموناد کودکان را در تمام آمریکا جمع آوری کند.
 
- نشانه 22:
دولت فدرال تصمیم گرفته که زمان، پول و انرژی بسیار زیادی را صرف هجوم به مزارع ارگانیک نماید. مثال زیر از سایت خبری "نچرال نیوز"  برگرفته شده است:
«این آخرین مورد از استبداد غذایی دولت است و مطمئناً باعث خشم و نفرت شما می‌شود. اخیراً ماموران وزارت بهداشت به» مزرعه کویل هالو که یک مزرعه کاشت طبیعی محصولات کشاورزی در جنوب نوادا است حمله کردند. این حمله در حین جشن نهار مخصوص مزرعه انجام شد و مامورانی که به صحنه رسیده بودند دستور دادند تمام محصولات محلی و تازه و گوشت‌های طبیعی و سالم که برای نهار آماده شده بود به وسیله مواد شیمیایی از بین برود.
 
- نشانه 23:
این یک توهین واقعی است که همه ما (اعم از سالمندان و کودکان) قبل از ورود به یک هواپیما باید از اسکنرهای بدن عبور کنیم که خصوصی‌ترین جزئیات بدن برهنه ما را نمایان کرده و یا مورد تفتیش بدنی قرار می‌گیریم که طی آن اندام‌های ما لمس می‌شوند.  این یک توهین واقعی است که ما آمریکاییان آن را تحمل می‌کنیم.
 
- نشانه 24:
امروزه دیگر شیوه های امنیتی متجاوزانه TSA فقط محدود به فرودگاه‌ها نمی‌شوند. حال، تیم‌های VIPR به شدت سرگرم بازرسی تصادفی ایستگاه های اتوبوس و بزرگراه های بین ایالتی در تمام آمریکا هستند. برای مثال، مطلب زیر از گزارش اخبار محلی تنسی گرفته شده است:
«احتمالاً بارها ماموران آبی پوش TSA را در فرودگاه دیده‌اید، اما اکنون ماموران برای مبارزه با تروریسم با روش پیشگیری و واکنش مشهود (VIPR) به بزرگراه های بین ایالتی آمده‌اند.» در چه جایی احتمال یافتن یک تروریست بیشتر است؟ بیل گیبسون، مدیر اداره دفاع و امنیت ملی تنسی معتقد است که امروزه احتمال یافتن تروریست‌ها در راه های بین ایالتی بیش از فرودگاه است. روز سه شنبه، تنسی برای اولین بار به طور همزمان روش‌های VIPR را در پنج ایستگاه توزین و دو ایستگاه اتوبوس در ایالت بکار گرفت. امروزه تیم‌های VIPR در هر سال حدود هشت هزار مورد بازرسی امنیتی ناگهانی در ایستگاه های مترو، اتوبوس، بنادر و توقفگاه های بزرگراه‌ها دارند.
 
- نشانه 25:
بیش از یک میلیون تلویزیون در هتل‌های تمام آمریکا در حال پخش پیام‌های تبلیغاتی برنامه های وزارت امنیت ملی هستند. در واقع، دولت می‌خواهد همه ما خبرچین باشیم و مدام جاسوسی یکدیگر را بکنیم. مطلب زیر از مقاله ای در سایت "یو.اس.ای تودی" آمده است:
«از امروز، پیام خوش آمدگویی 1 میلیون و 200 هزار دستگاه تلویزیون در هتل‌های ماریوت، هیلتون، شراتون، هالیدی این، و دیگر هتل‌های آمریکا پیام عمومی کوتاهی از سوی وزارت امنیت داخلی خواهد بود. این پیام 15 ثانیه ای بیننده را تشویق می‌کنند که هشیار بوده و در صورت مشاهده هر مورد مشکوکی در طی سفرش، با مقامات قانونی تماس بگیرد.»
 
- نشانه 26:
گروه های خاصی از شهروندان آمریکایی در حال برچسب خوردن به عنوان تهدید بالقوه در اسناد دولتی رسمی هستند. یک گزارش طبقه بندی نشده وزارت امنیت داخلی که دو سال پیش با عنوان «افراط‌گرایان راست گرا:شرایط اقتصادی و سیاسی فعلی باعث تحریک مجدد افراط گرایی و طغیان می‌شود.» منتشر شد ادعا می‌کرد که اعتقاد به یکی از پیشگویی‌های انجیل می‌تواند افراد و گروه های افراط گرا را به ذخیره غذا، مهمات، و سلاح ترغیب کند. این گزارش همچنین مدعی می‌شود که چنین افرادی بالقوه خطرناکند.
 
- نشانه 27:
در 20 فوریه 2009، ایالت میسوری گزارشی با عنوان «گزارش راهبردی MIAC:جنبش شبه نظامی مدرن» منتشر شد. این گزارش اخطار می‌داد که برخی از مردم تروریست‌هایی بالقوه هستند:
فعالان مخالف سقط جنین، کسانی که مخالف مهاجرت غیرقانونی هستند،کسانی که «نظم جدید جهانی» را یک تهدید تلقی می‌کنند وکسانی که نگاهی منفی به سازمان ملل دارند.
 
- نشانه 28:
سندی بسیار ناراحت کننده بدست آمده که نشان می‌دهد FBI از مالکان فروشگاه‌ها خواسته که هرگونه «فعالیت مشکوک» را گزارش دهند. بر اساس این سند، این فعالیت‌های مشکوک شامل موارد زیرند: پرداخت نقدی، قطع شدن یک دست یا انگشت، عطرهای عجیب، بیان عبارات بسیار مذهبی، دین گرایی افراطی، خرید غذای آماده، خرید ابزارهای دید در شب، چراغ قوه یا ماسک ضدگاز. آیا هیچ یک از این نشانه های فعالیت مشکوک با شرایط شما همخوانی ندارد؟
 
- نشانه 29:
اگر شما کمی عصبی رفتار کنید، خیلی زود به عنوان یک تروریست بالقوه شناسایی خواهید شد. یک سیستم «تشخیص پیش از جرم» جدید که اخیراً توسط وزارت امنیت ملی آمریکا آزمایش شده خیلی زود در تمام آمریکا به کار گرفته خواهد شد. این سیستم «فناوری کنترل ویژگی‌های آینده (FAST)» نام گرفته و بسیار ترسناک است. توضیح زیر در مورد این برنامه از مقاله ای در سایت "لندن تلگراف" آورده شده است:
«سیستم تشخیص پیش از جرم با استفاده از دوربین‌ها و حسگرهایی تغییرات حرکات بدن یک فرد، لحن صدای وی، و ریتم کلامش را بررسی و ثبت می‌کند. همچنین این برنامه الگوهای تنفس، حرکات چشم، میزان پلک زدن و تغییر دمای بدن را نیز بررسی می‌کند که همه این‌ها برای ارزیابی احتمال ارتکاب یک جرم از سوی فرد بکار می‌روند. برنامه فناوری کنترل ویژگی‌های آینده (FAST) قبلا بر روی گروهی از کارمندان دولت که داوطلب شده بودند نقش خوکچه آزمایشگاهی را داشته باشند، آزمایش شده است.
 
- نشانه 30:
حقیقت آن است که هیچ کس بیش از آمریکا مردم را به زندان نمی‌اندازد. آمریکا بالاترین میزان حبس افراد در جهان را داشته و بالاترین میزان زندانی را در تمام جهان داراست.
با این حال، علیرغم همه این امنیت ظالمانه، باز هم رخ دادن بسیاری اتفاقات ناگوار در سال‌های آتی آمریکا اجتناب ناپذیر است.وقتی خشونت اجتناب ناپذیر باشد، نیاز به معیارهای امنیتی بیشتر نیز اجتناب ناپذیر خواهد بود. ما در مارپیچی بی انتها از استبداد گرفتار خواهیم آمد که همیشه تنها راه حل آن امنیت بیشتر است. بالاخره، ما تمام آزادیمان را از دست خواهیم داد و حتی احتمالاً زندگی‌مان ناامن‌تر از امروز خواهد بود.
ما می‌توانیم در هر گوشه ماموری بگذاریم، در هر اتاق هر منزلی دوربینی نصب کنیم و یک تراشه RFID بر هر شهروندی نصب کنیم اما این کار وضعیت ما را امن‌تر نمی‌کند. هر مسئول قانونی که از چنین قوانینی پشتیبانی می‌کند که آزادی و اختیار ما را از ما می‌گیرد، شایسته اخراج است.
آیا آخرین بخش‌های تاریخ آمریکا همانند چین کمونیست، شوروی، و آلمان نازی خواهد بود؟
 
انتهای پیام/100281/ج.ص.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic