شنبه 19 آذر 1390  05:20 ب.ظ
توسط: مینا ب

رشد فروش خودرو در بازار چین متوقف شد

خبرگزاری فارس: میزان فروش خودرو در بازار چین طی ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ناچیز 0.3 درصدی را تجربه کرد.

خبرگزاری فارس: رشد فروش خودرو در بازار چین متوقف شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتد پرس میزان فروش خودرو در بازار چین طی ماه گذشته تنها 0.3 درصد رشد داشته است و پیش بینی می شود رشد فروش خودرو در چین در سال 2011 به پایین تری حد خود در ده سال اخیر برسد .
 بر اساس این گزارش سازمان صنایع خودرو سازی چین اعلام کرد رشد فروش خودرو در سال 2010 میلادی به هیچ وجه قابل مقایسه با سال 2011 نبوده است. سیاستهای تشویقی دولت چین در سال 2010 تاثیر زیادی در افزایش فروش خودرو در این کشور داشت ولی عدم اجرای این سیاستها در سال 2011 افت فروش خودرو را به همراه داشته است .
پیش بینی می شود میزان فروش خودرو در بازار چین امسال به کمتر از 20 میلیون دستگاه برسد که این رقم نشانگر رشد 5 درصدی فروش خودرو نسبت به سال قبل خواهد بود که پایین ترین رکورد از سال 1999 میلادی به شمار می رود . البته برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که افت محسوس فروش خودرو در بازار چین پس از رشد چشمگیر آن در سال 2010 کاملا منطقی و طبیعی است .
پیش بینی می شود با توجه چشم انداز نامطمئن اقتصادی ترافیک شدید خیابانهای شهر های بزرگ چین افزایش قیمت سوخت میزان فروش خودرو در این کشور طی سال آینده نیز رشد چندانی نداشته باشد .
بر این اساس میزان فروش خودروهای سواری سبک طی ماه نوامبر به 1.34 میلیون دستگاه رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.4 درصد کاهش نشان می دهد . فروش خودرو در بازار چین سال گذشته با 32 درصد رشد به بیش از 18 میلیون دستگاه رسیده است . رشد فروش خودرو در بازار چین از سال 1999 تا کنون دو رقمی بوده است .
 انتهای پیام /


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic