یکشنبه 7 اسفند 1390  10:13 ب.ظ
توسط: مینا ب

با هدف توسعه همکاری‌های تجاری برگزار می‌شود
نمایشگاه دستاوردهای صنعتی البرز در عراق

خبرگزاری فارس: رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان البرز از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنعتی این استان در عراق خبر داد.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه دستاوردهای صنعتی البرز در عراق

حسین طوسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر صنایع مستقر در استان البرز رشد کمی و کیفی بسیاری داشته و تولیدات آنها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: پس از آنکه صنایع استان البرز توانستند نیاز داخل کشور را در بسیاری از محصولات برآورده کنند، با حمایت‌های انجام شده صادرات این محصولات را در اولویت قرار دادیم.

* استقبال کشورهای منطقه از محصولات صنعتی البرز

این فعال اقتصادی ادامه داد: با رایزنی و ارائه محصولات صنعتی تولید شده در استان البرز به کشورهای همسایه به ویژه در حوزه خاورمیانه و آسیای مرکزی، شاهد استقبال این کشورها از تولیدات داخلی بودیم.

طوسی تاکید کرد: صنایع مستقر در استان البرز این توانایی و امکان را دارند تا با محصولات مشابه خارجی رقابت کرده و بازار لازم برای عرضه تولیدات خود را پیدا کنند.

وی افزود: تحقق این مهم نیازمند برنامه‌ریزی مناسب در جهت معرفی تولیدات داخلی و همچنین حمایت‌ دستگاه‌های مسئول بوده و خوشبختانه گام‌های مهمی در این حوزه برداشته شده است.

* برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنعتی البرز در سلیمانیه

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان البرز در ادامه به برگزاری نمایشگاه مهمی تحت عنوان دستاوردهای صنعتی این استان در سلیمانیه عراق اشاره کرد و گفت: مقدمات این امر و توافق‌های لازم میان تجار، صنایع و دستگاه‌های مسئول دو کشور ایران و عراق انجام شده است.

طوسی خاطرنشان کرد: نمایشگاه فوق به زودی برگزار شده و صنایع استان البرز آخرین محصولات خود را در این فرصت عرضه خواهند کرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه نمایشگاه فوق چه زمانی برگزار می‌شود، گفت: به زودی زمان دقیق اعلام خواهد شد اما در حال حاضر بسیاری از صنایع ما محصولات خود را به سلیمانیه عراق منتقل کرده‌اند.

طوسی در پایان اعلام کرد: قرار است در حاشیه این نمایشگاه تجار و صنایع ایرانی با طرف‌های عراقی نشست‌های تخصصی برگزار کرده و توافق‌هایی برای توسعه مبادلات داشته باشند.

انتهای پیام/آ20


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic