یکشنبه 7 اسفند 1390  10:13 ب.ظ
توسط: مینا ب

رشد اقتصادی آلمان کاهش یافت

خبرگزاری فارس: کاهش صادرات آلمان طی سه ماه پایانی 2011 میلادی موجب کاهش رشد اقتصادی بزرگترین اقتصاد منطقه یورو شده است.

خبرگزاری فارس: رشد اقتصادی آلمان کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ تشدید بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر زیادی در کاهش صادرات آلمان داشته است.

بر اساس این گزارش موسسه آمار آلمان اعلام کرد میزان صادرات آلمان در سه ماه پایانی سال گذشته با 0.8 درصد کاهش روبرو شده است. بر این اساس رشد اقتصادی آلمان در این مدت با افت 0.2 درصدی روبرو شده است.

 بحران مالی منطقه یورو کشورهای اروپایی را مجبور به اتخاذ سیاستهای ریاضت اقتصادی و مالی کرده است. این مساله موجب کاهش هزینه های دولتی و بخش خصوصی شده است . این در حالی است که اعتماد تجاری در اقتصاد آلمان طی ماه فوریه به بالاترین حد خود در هفت ماه اخیر رسیده است .

کارشناسان اقتصادی بر این باورند که اقتصاد آلمان با چالشهای زیادی روبرو است ولی ساختارهای اقتصادی این کشور کاملا قوی و با ثبات است و وضعیت اقتصادی این کشور قابل مقایسه با کشورهایی مثل اسپانیا و ایتالیا نیست .

رشد اقتصادی آلمان پس از رکود در سال 2009 میلادی با رشد 3.7 درصدی در سال 2010 روبرو شد و این رقم در سال 2011 میلادی به 3 درصد رسیده است . بوندس بانک آلمان نیز پیش بینی کرد رشد اقتصادی آلمان امسال به کمتر از 0.6 درصد خواهد رسید .

کمیسیون اروپا نیز پیش بینی کرد رشد اقتصادی ایتالیا امسال 1.3 درصد و اسپانیا نیز بیش از یک درصد کاهش خواهد یافت .

انتهای پیام /


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات