کلینتون: روسیه می‌تواند نقش کلیدی در حل بحران سوریه ایفاء کند

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد روسیه می‌تواند نقش کلیدی در حل بحران سوریه داشته باشد و مقامات واشنگتن تلاش می‌کنند تا مواضع مسکو در این خصوص را با توجه به نزدیکی روابط آنها با مقامات دمشق تغییر دهند.

خبرگزاری فارس: کلینتون: روسیه می‌تواند نقش کلیدی در حل بحران سوریه ایفاء کند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که مقامات واشنگتن اطمینان دارند که روسیه می‌تواند نقش کلیدی در حل و فصل بحران سوریه ایفاء کند و به همین دلیل به تلاش خود برای تاثیر گذاشتن بر مواضع مقامات مسکو در این خصوص ادامه خواهند داد.

کلینتون گفت: ما همه تلاش خود را بکار خواهیم بست تا بتوانیم مواضع روسیه و چین (در مورد سوریه) را تغییر دهیم، بخصوص مقامات مسکو. آنها دارای روابط بسیار نزدیک با مقامات دمشق، بخصوص با خانواده بشار اسد هستند . آنها به ارسال تجهیزات نظامی به سوریه ادامه می‌دهند، ولی اگر ما بتوانیم آنها (روس‌ها) را به همکاری با خود در زمینه ارائه کمک‌های انسان دوستانه متقاعد کنیم، آنها می‌توانند امکان این کار را از اسد دریافت کنند، بخصوص در شرایطی که او چنین مسئله‌ای را از جانب غرب قبول نخواهد کرد.

به عقیده وزیر امور خارجه آمریکا، در حال حاضر ما در شرایط بسیار بحرانی و دشواری قرار داریم، روسیه خواستار ارائه کمک برای حل مشکلات سوریه و ارائه کمک‌های انسان دوستانه به مردم این کشور است، ولی مسئله برکناری اسد از قدرت را امکان پذیر نمی‌داند.

کلینتون همچنین ابراز امیدواری کرد که روسیه بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری، به مسئله ارائه کمک‌های انسان دوستانه به سوریه با توجه به تشدید وخامت اوضاع و کشته شدن مردم این کشور نگاه جدی‌تری داشته باشد.

روسیه و چین تاکنون دوبار مانع از تصویب قطعنامه در مورد سوریه در شورای امنیت سازمان ملل شدند که در نتیجه آن آمریکا شروع به ایجاد گروهی تحت عنوان «دوستان سوریه» کرد که نخستین نشست آن روز جمعه (24 فوریه) در تونس برگزار شد. به عقیده کارشناسان این کنفرانس بین المللی هم نتیجه قابل لمسی نداشته و کمکی به حل بحران در سوریه نکرده است.

انتهای پیام/آ.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات