پوتین: اعمال تحریم‌ها علیه بلاروس یکی از عناصر فشار نظامی است

خبرگزاری فارس: نخست وزیر روسیه اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بلاروس را «‌بی‌معنا و غیرقابل قبول» دانسته و این اقدام را یکی از عوامل اعمال فشار نظامی و مداخله خارجی ارزیابی کرد.

خبرگزاری فارس: پوتین: اعمال تحریم‌ها علیه بلاروس یکی از عناصر فشار نظامی است

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه و نامزد پست ریاست‌جمهوری این کشور تحریم‌هایی که اتحادیه اروپا علیه بلاروس در نظر گرفته را اقدامی «غیرقابل قبول و بی‌معنا» ارزیابی کرد.پوتین روز چهارشنبه در جمع نمایندگان مجمع مردمی سراسری روسیه و کارشناسان و نمایندگان انتخاباتی خود گفت: در رابطه با تحریم‌ها باید بگویم که شما به خوبی نظر ما در مورد چنین اعمال فشارهایی را می‌دانید و این مسئله به اثبات رسیده است که چنین روشی، کمترین تاثیرگذاری را دارد.

نخست وزیر روسیه با اشاره به حوادث تاسف بار رخ داده در عراق و لیبی گفت: این  حوادث گویای آن است که هر نوع تحریمی که مورد استفاده قرار گرفته، بعدا منجر به مداخله خارجی شده است. بنابر این می‌بیند که استفاده از تحریم‌ها در واقع یکی از عوامل اعمال فشار نظامی است.

لازم به ذکر است که وزیران امور خارجه  کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست روز سه شنبه خود در بروکسل در مورد گسترش تحریم‌ها علیه مقامات بلاروسی به توافق رسیدند. بر اساس این تصمیم، علاوه بر عده زیادی از مقامات بلندپایه دولتی که پیش از این در اتحادیه اروپا «عنصر نامطلوب» شناخته شده بودند، اکنون سفر 21 تن از قضات و مقامات نیروهای انتظامی و پلیس بلاروس که متهم به نقض حقوق بشر در این کشور هستند، نیز به کشورهای عضو این سازمان ممنوع شده است.

علاوه بر این اعضای اتحادیه اروپا همچنین تصمیم گرفتند تا نمایندگان دیپلماتیک خود را از بلاروس فرا خوانند. این اقدام در واقع در پاسخ به تصمیم مقامات مینسک برای فراخواندن سفرای خود از بروکسل و ورشو صورت گرفته است.

"کاترین اشتون" مسئول اصلی سیاست خارجی اتحادیه اروپا  شب گذشته در پایان نشست شورای وزیران این سازمان که در بروکسل در حال برگزاری است، اعلام کرد: به نشانه همبستگی و تصمیم واحد همه سفرای کشورهای اروپایی در بلاروس برای رایزنی به پایتخت‌های خود فرا خوانده می‌شوند تا بدین ترتیب اعتراض اتحادیه اروپا نسبت به اقدام مقامات مینسک در اقدامی واحد به آنها نشان داده شود.

پیش از این "آندری ساوینیخ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه بلاروس اعلام کرد که نمایندگان دیپلماتیک خود در بروکسل و همچنین سفیر بلاروس در لهستان را به مینسک فرا خوانده است.

به گفته وی، نمایندگان دیپلماتیک اتحادیه اروپا در بلاروس و همچنین سفیر لهستان در مینسک هم که به وزارت امور خارجه بلاروس احضار شده بودند، برای انجام رایزنی‌هایی به پایتخت‌های خود بازگشته‌اند تا مواضع قاطع طرف بلاروسی در خصوص عدم غیرقابل بودن اعمال فشارها بر این کشور را به رهبران خود ابلاغ کنند.

انتهای پیام/آ.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic