پنجشنبه 11 اسفند 1390  10:48 ب.ظ
توسط: مینا ب

در آستانه نوروز 91
360 نفر امدادگر در دوره باز‌آموزی شرکت کردند

خبرگزاری فارس: در آستانه نوروز سال 91 و با هدف آماده کردن نیروهای امدادگر هلال احمر با حضور 360 نفر دوره باز‌آموزی طرح امداد و نجات در اردبیل برگزار شد.

خبرگزاری فارس: 360 نفر امدادگر در دوره باز‌آموزی شرکت کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در آستانه نوروز سال 91 و با هدف آماده کردن نیروهای امدادگر هلال احمر با حضور 360 نفر دوره باز‌آموزی طرح امداد و نجات در اردبیل برگزار شد.

در مراسم پایانی این دوره که پیش از ظهر امروز در اردبیل برگزار شد مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار داشت: در این دوره آموزشی سعی شد نیروهای جمعیت هلال احمر با شیوه‌ها و روش‌های مدرن و نوین امداد‌رسانی در جاده‌ها و مناطق مسکونی آشنا شوند تا با به کار‌گیری آن تلفات و خسارات سوانح و حوادث مختلف به حداقل برسد.

بهرام غیبی تصریح کرد: این دوره باز‌آموزی با هدف افزایش توان عملیاتی نجاتگران جاده‌ای، ارتقای سطح ضریب ایمنی جاده‌ها و کمک به رانندگان و مسافران حادثه‌دیده در نوروز برگزار شد.

وی یادآور شد: در این دوره آموزشی چهار روزه که با مشارکت 360 امدادگر در مجتمع توریستی کوثر اردبیل برگزار شد پرسنل و امداد‌گران در دو بخش عملی و تئوری به فراگیری مطالب پرداختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل بیان داشت: پرسنل و امداد‌گران دارای دوره امداد جاده با شرکت در کلاس‌های عملی و تئوری آگاهی‌های لازم را در خصوص مدیریت صحنه تصادف کسب کردند.

غیبی تصریح کرد: در این دوره آموزشی همچنین امداد‌گران و افراد شرکت‌کننده با مبانی نجات در تصادفات جاده‌ای، کار با تجهیزات نیمه سنگین، مبانی ایمنی در برخورد با سوانح حمل و نقل، تثبیت پزشکی مصدومان و پیشگیری از حریق آشنا شدند.

این مسئول ادامه داد: نجاتگران پس از موفقیت در آزمون نهایی برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی سال 91 در پایگاه‌های بین شهری و گردنه‌های پر‌تردد استان مستقر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در پایان سخنان خود اظهار داشت: طرح نوروزی هلال احمر از 25 اسفند ماه آغاز می‌شود و تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه پیدا می‌کند که در آن نیروها در شکل و قالب‌های متعدد به حادثه‌دیدگان احتمالی امداد‌رسانی‌ می‌کنند.

انتهای پیام/ح20


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات