معاون استاندار خراسان رضوی:
معضل اسکان در واحدهای غیر قانونی را برطرف می‌کنیم

خبرگزاری فارس: معاون استاندار خراسان رضوی گفت: امیدواریم امسال ماندگاری زائر را افزایش دهیم و معضلاتی مانند زوارکش‌ها و یا اسکان در واحدهای غیر قانونی را برطرف کنیم.

خبرگزاری فارس: معضل اسکان در واحدهای غیر قانونی را برطرف می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی سعید حسین‌پور در نشست هماهنگی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای خراسان رضوی اظهار داشت: هر ساله برنامه‌ریزی‌های به منظور استقبال و ارائه خدمات به زائران حرم رضوی صورت می‌گیرد اما می‌توان گفت ستاد سال گذشته نمونه منسجم و یکپارچه دوران فعالیت ستادی در حوزه گردشگری بود که منجر به اخذ مقام برتر استان از دید ناظرین عالی کشور شد.

جانشین رئیس ستاد دائمی تسهیلات سفرهای خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از 50 درصد اقامت کشور در مشهد صورت می‌گیرد مشهد پس از تهران بیشترین میزان جابه‌جایی مسافر از طریق پرواز و آمار ریلی را داراست.

وی افزود: باید بر روی سفر و مباحث گردشگری به ویژه برگزاری تورهای یک‌روزه و حتی تورهای ویژه حرم‌گردی برنامه‌ریزی دقیق‌تری صورت گیرد.

معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با مروری بر فعالیت‌های اعضای ستاد گفت: امیدواریم بتوانیم امسال ماندگاری زائر را افزایش دهیم و معضلاتی مانند زوارکش‌ها و یا اسکان در واحدهای غیر قانونی را برطرف کنیم.

در ادامه جلسه مجتبی رجائی سرپرست اداره‌ کل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت:‌ این ستاد که از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است تاکنون هماهنگی بسیار خوبی را میان دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه گردشگری و زیارت برقرار کرده است.

رجایی افزود: با توجه به اینکه استاندار خراسان رضوی رئیس ستاد و معاون عمرانی استاندار جانشین ستاد است در این راستا اکثر دستگاه‌های اجرایی عضو در ستاد به خوبی به فعالیت در زمینه زائر و سفر می‌پردازند.

رجایی با اشاره به آمار ورودی زائر از سال 88 تاکنون خاطر نشان کرد: در سال 88، 25 میلیون نفر، سال گذشته 27 میلیون نفر و تا پایان دی ماه سال جاری نیز 25 میلیون نفر زائر وارد شهر مقدس مشهد شدند.

وی تصریح کرد: البته با توجه به تاکید استاندار خراسان رضوی مبنی بر ورود حداقل 28 میلیون نفر زائر در سال 91 به پایتخت معنوی ایران، پیش‌بینی ما نیز برای سال 91 همین است که قطعا این رقم محقق می‌شود. 

انتهای پیام/آ30


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات