پنجشنبه 11 اسفند 1390  10:48 ب.ظ
توسط: مینا ب

رئیس کل دادگستری استان اردبیل:
هیچ کس حق ندارد بستر طمع دشمن را فراهم آورد

خبرگزاری فارس: رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: هیچ کاندیدا، طرفدار و مشارکت‌کننده در انتخابات حق ندارد با اقدام خود اسباب طمع‌ورزی دشمن را به آرمان و نیات پاک این نظام به وجود آورد.

خبرگزاری فارس: هیچ کس حق ندارد بستر طمع دشمن را فراهم آورد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، غلامعلی رضایی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد انتخاباتی در اردبیل اظهار داشت: آنچه که در انتخابات به‌عنوان یک اصل بی‌بدیل مورد هدف و میثاق همه است رعایت قانون و اخلاق است که به نظم و انضباط و حرکت تاثیر‌گذار در این صحنه منجر می‌شود.

وی با یادآوری اینکه احترام به قانون و پایبندی به اصل نظم و انضباط در حرکت بی‌بدیل مردم به سمت انتخاب شایسته و حضور با شوکت تاثیر‌گذار است، ابراز داشت: رعایت حریم و حدود انسانی و اسلامی جزو ضروریت‌ها است و هر کس در این روند خلل و خدشه‌ای وارد کند مسئول خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل برهم‌زنندگان نظم عمومی را در ایام انتخابات و تلاش برای ایجاد راه‌بندان، خیابان‌گردی، به راه انداختن کاروان‌های متعدد تبلیغاتی و ایجاد بی‌نظمی در سطح را از مصادیق تخلف انتخاباتی برشمرد و گفت: کاندیدا و طرفدارانی که نظم عمومی را برهم زنند در حقیقت به امنیت عمومی خدشه وارد کرده و مرتکب تخلف آشکار انتخاباتی شده‌اند.

رضایی ادامه داد: ملت ما با حرکت اصولی و آرمان‌‌طلبانه در روز 12 اسفند با حضور همه جانبه امید دشمن را به یاس تبدیل کرده و مظهر قدرت واقعی را نشان می‌دهند.

این مسئول، اصل در انتخابات را حضور حداکثری و مشارکت همه جانبه توصیف کرد و افزود: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب گفتند مسئله انتخابات مربوط به این شخص یا آن شخص نیست بلکه مسئله مهم حضور مردم است که به تحکیم بنیان‌ها و اصول انقلاب کمک کرده و در مقابل طمع دشمن را به حداقل می‌رساند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه بیان داشت: انتخابات سالم و رقابتی خواست عمومی است که در این زمینه بسیاری از مسایل مورد اثبات قرار گرفته و حرکت‌های مخالف نفی می‌شود.

رضایی اضافه کرد: هرگونه حرکت ناجوانمردانه، توزیع شب‌نامه، شایعه پراکنی، تهمت و افترا زدن در شأن کاندیداها و عموم مردم نیست و به یقین چنین رفتارهایی در پرونده انتخاباتی کاندیداها ثبت شده و از این به بعد نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

اجازه خرید و فروش آرا را نخواهیم داد

وی مرتکب‌شدگان به این جرایم را شامل عقوبت دو سال حبس دانست و گفت: هرگونه تطمیع برای رای‌ گرفتن و یا خرید و فروش آرا در قانون تخلف و جرم شناخته شده و ما در روز رای‌گیری به شدت با این امر برخورد خواهیم کرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل یادآور شد: در تمام ایام تبلیغات نظارت‌ها، کنترل‌ها و احصای برخی از تخلفات انجام شده و ما در روزهای آینده نیز به‌عنوان یک جرم آشکار با کسانی که قصد ایجاد اختلال در روند انتخابات را دارند برخورد می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رضایی معیار حرکت درست را قوانین و مقررات مترقی اعلام کرد و اظهار داشت: همان‌گونه که رهبری انقلاب معیار‌ها را بر شمردند مجلس سالم و صالح می‌تواند بیشترین ثمره و نتیجه را عاید ملت کند که در این راستا به نیروهای متخصص، کار‌آمد و اندیشمند نیاز داریم که با هر سلیقه و تخصصی می‌توانند به آبادانی این کشور کمک کنند.

این مسئول شجاعت و شهامت را نیز از ویژگی‌های کاندیدای اصلح و مورد نظر مردم بیان کرد و گفت: آنچه در این بین باید مورد توجه قرار گیرد میزان رای مردم است که بسیار ارزشمند و ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/ح20


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic