پرداخت غرامت به بازماندگان قربانیان جنایات راستگرایان افراطی در آلمان

خبرگزاری فارس: دولت آلمان به بازماندگان ترک‌هایی که در طول سالهای گذشته در کشور آلمان توسط گروههای راستگرای افراطی به قتل رسیده‌اند، غرامت پرداخت کرد.

خبرگزاری فارس: پرداخت غرامت به بازماندگان قربانیان جنایات راستگرایان افراطی در آلمان

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، کریستینه لویتهویزر شارنبرگر، وزیر دادگستری دولت آلمان اعلام کرد که به بازماندگان کشته شدگانی که از سوی گروه های راستگرای افراطی در طی سالیان گذشته به قتل رسیده و اکثر این قربانیان از ترک های مقیم آلمان بشمار می روند، 412 هزار و 440 یورو غرامت پرداخته شده است.

شارنبرگر که در نشست کمیسیون حقوقی مجلس فدرال آلمان سخن می گفت تصریح کرد که به بازماندگان هریک از قربانیان اقدامات تروریستی افراطی‌ها علیه مهاجرین ترک تبار و سایر ملیت ها مبلغی بین پنج الی 10 هزار یورو پرداخت شده است.

وی با اشاره به احتمال وجود برخی دیگر از خانواده های قربانیان اقدامات تروریستی افراطی‌ها خاطرنشان کرد که دولت آلمان نیز در تلاش برای شناسایی این افراد است تا به آنها نیز غرامت پرداخت کند.

دولت آلمان در حالی پرداخت غرامت به بازماندگان اقدامات تروریستی ‌افراطی‌ها را تقبل کرده که در ماه های اخیر برملا شدن ارتباط گروه های راستگرای افراطی با سرویس اطلاعاتی آلمان و حمایت این سرویس از این گروه های تروریستی باعث دردسرهای زیادی برای دولت مرکل شده است.

محافل سیاسی ترکیه با استقبال از تصمیم دولت آلمان اینک منتظر اقدام مشابه رژیم صهیونیستی در مورد پرداخت غرامت به بازماندگان شهدای کشتی مرمره آبی که از سوی کماندوهای صهیونیستی به شهادت رسیدند، هستند. این کشتی در سال 2009 در حالی که با حمل کمک های انساندوستانه مردم ترکیه و منطقه به مردم تحت محاصره غزه عازم این منطقه بود، مورد شبیخون کماندوهای رژیم صهیونیستی قرار گرفت. در این شبیخون نه تن از فعالان ترکیه ای به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/ص


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic