با حضور مسئولان کشوری و استانی
80 کانون فرهنگی، هنری در اردبیل فعالیتش را آغاز کرد

خبرگزاری فارس: در مراسمی همزمان با سالروز تشکیل کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد با حضور مسئولان کشوری و استانی 80 کانون در اردبیل فعالیتش را آغاز کرد.

خبرگزاری فارس: 80 کانون فرهنگی، هنری در اردبیل فعالیتش را آغاز کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم که عصر امروز در مجتمع فدک اردبیل برگزار شد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در سخنانی مسجد را به عنوان رکن رکین جامعه اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: مسجد از دیرباز نقش مهمی در ترویج و گسترش فرهنگ غنی قرآنی و اسلامی داشته و دارد.

منصور شرفی تصریح کرد: مساجد همواره به عنوان مقدس‌ترین پایگاه مذهبی و اجتماعی از قداست خاصی برخوردارند و این اماکن مقدس و معطر به نام و یاد حضرت احدیت در شکل‌گیری و پیروزی و استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش اساسی داشته است.

وی از مساجد به عنوان مهم‌ترین محل اتحاد و اتفاق امت اسلامی یاد کرد و افزود: مساجد سرمنشأ خدمات شایان توجه در نظام اسلامی بوده و شکل‌گیری کانون‌های فرهنگی، هنری در مساجد به ارزش و جایگاه آن افزوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این کانون‌ها به عنوان مولود نظام اسلامی ما در صیانت از ارزش‌های اصیل انقلابی بسیار کارگشا و مؤثر بوده و محل ظهور و بروز استعدادهای الهام یافته از فرهنگ غنی قرآنی و اسلامی است.

شرفی اضافه کرد: در سال‌های اخیر با شکل‌گیری کانون‌ها چهره‌های ارزشمندی در عرصه قرآن و مباحث فرهنگی، هنری به جامعه معرفی شدند و بدون تردید توسعه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و وظایف وزارت ارشاد است.

به گزارش فارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در راستای توجه به مسجد و نقش سازنده این مکان مقدس فعالیت‌های متعددی را در این پایگاه عظیم و رفیع شاهد هستیم که به توسعه کمی و کیفی مساجد و گستردگی فعالیت آن گواه روشنی است.

وی در ادامه گفت: حضور این نهاد با شاخصه مسجدمحوری در تمام جریانات قرآنی، مذهبی و فرهنگی سبب شده تا گرایش جوانان به این حوزه روزافزون شود.

شرفی به معرفی و شناساندن هنرمندان متعهد، پاک و علاقمند از طریق کانون‌های فرهنگی، هنری اشاره کرد و ادامه داد: خدمتی که این مجموعه ارزشمند در حرکت رو به رشد انقلاب اسلامی داشته، قابل کتمان و گذشت نیست.

وی با تجلیل از خادمان مساجد و فعالان این عرصه در مقابله و مبارزه با اشاعه فرهنگ منحط غرب و جایگزین کردن فرهنگ ناب محمدی در جامعه اسلامی، افزود: در حال حاضر 250 کانون فرهنگی و هنری در مناطق شهری و روستایی استان اردبیل مشغول فعالیت هستند و در سال‌های آینده نیز این مجموعه‌ها به سرعت توسعه پیدا می‌کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در ادامه سخنان خود توجه نظام و دولت را به حرکت‌های فرهنگی، معنوی در جامعه به ویژه با محوریت کانون مساجد را یادآور شد و تصریح کرد: در سال آینده نیز تلاش می‌کنیم از محل اعتبارات ارتقای شاخص‌های فرهنگی همچون سال‌جاری به توسعه این بخش کمک کرده و در این راستا جا دارد از عنایت مشاور وزیر و رئیس ستاد عالی کانون‌های مساجد، امام جمعه اردبیل و دیگر مسئولان قدردانی کنیم.

همزمان با افتتاح 80 کانون فرهنگی، هنری مساجد در استان اردبیل دو عنوان کتاب مسجد تراز اسلامی و نظام‌نامه جامع رونمایی شد و از مجموعه نرم‌افزاری تفسیر همراه نیز با حضور مسئولان کشوری و استانی رونمایی شد.

در این مراسم از مدیران مسجدمحور مشارکت‌کننده در طرح قرآنی 1445 و فعالان منتخب کانون‌های مساجد استان تجلیل شد که بیشتر به تجلیل مدیران استانی از همدیگر شبیه بود.

انتهای پیام/ی20


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic