مردم مصر خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌کنند
خیابان‌های مصر مملو از تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری است

خبرگزاری فارس: در حالی‌که تنها دو روز از زمان ثبت نام‌ از نامزدهای انتخابات ریاست‌ جمهوری مصر آغاز شده، همه خیابان‌های این کشور را پوسترهای تبلیغاتی این نامزدها پر کرده است.

خبرگزاری فارس: خیابان‌های مصر مملو از تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری است

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الاهرام، در دومین روز از آغاز ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست‌ جمهوری مصر 207 نفر برای بررسی شرایط نامزدی در این انتخابات به کمیته انتخابات ریاست جمهوری مراجعه کردند.

کمیته عالی برگزاری انتخابات نیز اعلام کرد، هر نامزد باید سندی به همراه امضای 30 هزار رای‌دهنده مصری به همراه داشته باشد،‌ موضوعی که به دلیل سختی و دشواری فراهم کردن آن اعتراض جمعی از نامزدهای احتمالی را به دنبال داشت.

اما آنچه بیش از هر چیز در حال حاضر نگاه‌ها را در خیابان‌های مختلف شهرهای مصر از جمله قاهره به خود جلب می‌کند، آغاز تبلیغات انتخاباتی است، در حالی‌که اعلام کمیته انتخاباتی مصر تبلیغات انتخاباتی این کشور باید از 30 آوریل آغاز و تا 20 مه ادامه یابد، اما قبل از این تاریخ خیابان‌های مصر مملو از پوسترهای تبلیغاتی است.

"رشاد البیومی"، معاون رهبر اخوان المسلمون مصر درباره این انتخابات اعلام کرد که این گروه تاکنون کسی را برای حمایت در انتخابات ریاست ‌جمهوری در نظر نگرفته است.

این در حالی است که "حسن البشبیشی"، یکی از رهبران حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمون مصر اعلام کرده بود که جماعت به احتمال 90 درصد از "حسام الغریانی"، رئیس مجلس اعلای قضایی مصر حمایت خواهد کرد.

وی گفته بود: اخوان المسلمون به همراه سلفی‌های مصر از الغریانی حمایت می‌کنند و تماس‌هایی با وی برای نامزدی در این انتخابات گرفته‌اند.

انتهای پیام/++


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات