درخواست گزارشگر ویژه حقوق‌بشر سازمان ملل از اسرائیل برای آزادی "حنا شلبی"

خبرگزاری فارس: گزارشگر ویژه حقوق‌بشر سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست که زندانی فلسطینی را که حدود یک ماه در اعتصاب غذا به سر می‌برد، آزاد کند.

خبرگزاری فارس: درخواست گزارشگر ویژه حقوق‌بشر سازمان ملل از اسرائیل برای آزادی "حنا شلبی"

به گزارش فارس به نقل از شبکه "TRT" ترکیه، "ریچارد فالک" در اظهاراتی از رژیم صهیونیستی خواست که "حنا شلبی" زندانی فلسطینی را آزاد کنند و اعلام کرد: « زندگی و جان حنا شلبی درخطر است و رفتارهای وحشیانه با زندانیان فلسطینی در زندان‌های اسرائیل بسیار نگران‌کننده است.اسرائیل باید به رفتار غیرانسانی خود با خانم شلبی خاتمه دهد و فورا وی را آزاد کند.»

وی افزود: «وظیفه جامعه بین‌الملل این است که در برابر این وضع ساکت ننشینند.»

بر اساس این گزارش، حنا شلبی زن ۳۵ ساله فلسطینی از اعضای فعال جنبش جهاد اسلامی، یکی از زندانیانی است که پس از اجرای توافقنامه مبادله اسرا بین جنبش مقاومت فلسطین و مقامات اسرائیلی دستگیر شده است.

حنا شلبی جزو بیش از یک هزار زندانی فلسطینی بود که اکتبر گذشته در ازای آزادی گلعاد شالیت، نظامی اسرائیلی، از زندان آزاد شدند.

بنا بر اعلام کمسیون حقوق‌بشر سازمان ملل، رژیم صهیونیستی ۳۰۰ فلسطینی را بدون محاکمه در زندان‌های خود نگه داشته است و حدود چهار هزار و ۴۰۰ نفر از آنان نیز پس از محاکمه در زندان‌های تل‌آویو به سر می برند.

نظامیان رژیم صهیونیستی پیش از این نیز در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۱ "خضر عدنان" از مسئولان جنبش جهاد اسلامی را بدون هیچ اتهامی در کرانه باختری بازداشت کردند و وی در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود و وضعیت بد زندان‌های این رژیم، به مدت ۶۶ روز اعتصاب غذا کرد.

انتهای پیام/ر.ص


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic