با نصب تابلو علائم معرف
جاذبه‏های گردشگری روستایی دماوند معرفی می‏شود

خبرگزاری فارس: بخشدار مرکزی دماوند از معرفی جاذبه‏های مذهبی، تاریخی و اکوتوریسمی مناطق روستایی بخش مرکزی دماوند از طریق نصب تابلوها و علائم معرف به منظور توسعه صنعت توریسم خبر داد.

خبرگزاری فارس: جاذبه‏های گردشگری روستایی دماوند معرفی می‏شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، موسی بهرامی ظهر امروز در نشست ستاد نوروزی بخش مرکزی دماوند که با حضور جمعی از مسئولان دستگاه‏های خدماتی و دهیاران برگزار شد، اظهار کرد: دهیاران و اعضای شورای اسلامی مناطق روستایی بخش مرکزی شهرستان دماوند می‏توانند در مبادی ورودی روستا به گردشگران و میهمانان با تقدیم گل، بسته‏های فرهنگی و بروشور جاذبه‏های توریستی پذیرایی کنند.

وی در ادامه خواستار اشراف کامل دهیاران بر مسائل روستایی در ایام نوروزی شد و افزود: دهیاران باید در ایام نوروز در منطقه روستایی حضور داشته باشند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، دسترسی و استفاده از مدیریت آنها به راحتی امکان‏پذیر باشد.

بهرامی با تاکید بر لزوم زیباسازی نمای ظاهری مناطق روستایی خاطرنشان کرد: مناطق روستایی شهرستان دماوند به طور طبیعی به ویژه در ایام نوروز به خودی خود زیبا است.

بخشدار مرکزی دماوند ادامه داد: اما مانند همیشه این دست تخریبگر بشر است که اجازه تداوم این زیبایی را به مناطق روستایی نمی‏دهد و دهیاران باید با عوامل آلوده کننده روستا از جمله زباله‏های دفع نشده و نخاله‏های ساختمانی به شدت مقابله کنند.

وی با اشاره به دیگر اقدامات الزامی مناطق روستایی پیش از ورود به ایام نوروز خاطرنشان کرد: احیای فضای سبز آسیب دیده در زمستان، رنگ‏آمیزی مبلمان روستایی و غبارروبی مزار متبرک شهدا روستا از دیگر اقداماتی است باید در دستور کار ستادهای نوروزی روستایی قرار گیرد.

بهرامی ادامه داد: اقدامات دیگر نظیر طرح‏های ترمیم آسفالت معابر، عرضه بسته‏های فرهنگی استقبال از بهار و رنگ‏آمیزی و ساماندهی ایستگاه‏های حمل و نقل روستایی نیز نباید فراموش شود.

انتهای پیام/ح20


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic