بلومبرگ:
صندوق بین المللی پول خواستار اجرای اصلاحات اقتصادی در چین شد

خبرگزاری فارس: رئیس صندوق بین المللی پول بار دیگر خواستار اجرای اصلاحات اقتصادی ساختاری در چین شد .

خبرگزاری فارس: صندوق بین المللی پول خواستار اجرای اصلاحات اقتصادی در چین شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، کریستین لاگارد تاکید کرد: شرایط حاکم بر اقتصاد جهانی و مشکلات و چالشهای اقتصاد بین الملل نشان می دهد چین باید بیش از گذشته به فکر اجرای اصلاحات ساختاری در نظام اقتصادی و ارزی خود باشد .

وی تصریح کرد: اقدام چین در کاهش مازاد تراز تجاری قابل تقدیر و تحسین است و به رشد و رونق اقتصادی جهان کمک زیادی خواهد کرد. بر اساس این گزارش چین مازاد تجاری خود را از 10 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2007 میلادی به کمتر از 3 درصد تولید ناخالص داخلی کاهش داده است.

بر این اساس رئیس صندوق بین المللی پول افزوذ: کاهش تقاضا برای کالاهای صادراتی چین نشان می دهد این کشور باید در الگو و مدل رشد اقتصادی خود تجدید نظر کند و به جای تکیه و تمرکز بر صادرات به فکر توسعه تقاضا و مصرف داخلی باشد،تقاضا و مصرف داخلی باید نقش مهمتری در رشد و رونق اقتصادی چین داشته باشد.

وی افزود: چین باید برای دستیابی به رشد و رونق با ثبات و پایدار در بلند مدت اصلاحات ساختاری بیشتری را اجرا کند.

 وی گفت: دولت چین باید به فکر افزایش درآمد خانوارهای چینی باشد. درآمد قابل دسترس مردم چین از 65 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2000 به کمتر از 60 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2010 رسیده است. رشد اقتصادی چین سال گذشته به کمتر از 9.2 درصد رسیده است. این رقم در سال 2010 میلادی به بیش از 10.4 درصد رسیده بود و پیش بینی می شود این رقم امسال به کمتر از 7.5 درصد برسد.

دولت چین قصد دارد برای کنترل نرخ تورم آهنگ رشد اقتصادی این کشور را کندتر از کذشته کند.

انتهای پیام/م


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات