دوشنبه 29 اسفند 1390  12:09 ب.ظ
توسط: مینا ب

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری از طریق پیامک

خبرگزاری فارس: پلیس فتا از شهروندان خواست تا فریب پیامک‌های دروغین را که در قالب برنده شدن در قرعه‌کشی و یا یافتن گنج ارسال می‌شوند،نخورند.

خبرگزاری فارس: هشدار پلیس درباره کلاهبرداری از طریق پیامک

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، ناآگاهی شهروندان و هم میهنان با روش‌هایی که کلاهبرداران بکار می‌برند و ساده‌انگاری آنان موجب شده تا در دام کلاهبرداران افتاده و مال و جان خود را به خطر بیاندازند.

در همین رابطه پلیس فتا اعلام داشت: با توجه به شکایات و پرونده‌های تشکیل شده مدتی است که افرادی کلاهبردار با ارسال پیامک‌هایی تحت عناوینی مانند پیدا کردن گنج و زیر خاکی و همچنین قرعه‌کشی شرکت‌های معتبر و با مشخصات و آدرس‌های جعلی اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کنند.

بنابر اطلاعات بدست آمده عمده این پیامک‌ها از استان‌های لرستان، خوزستان، مرکزی، اصفهان و گیلان ارسال می‌شوند. در این پیامک‌ها از افراد خواسته می‌شود که در پیدا کردن گنج شریک شده و یا آن را به قیمت مناسبی خریداری کنند و یا با اعلام اینکه فرد در قرعه‌کشی یک شرکت معروف برنده شده است، مخاطبین ساده لوح را در این فرآیند وارد کرده و در نهایت اتفاقات ناگواری را رقم می‌زنند.

با بررسی پرونده‌های به تشکیل شده با این نوع کلاهبرداری تعدادی از مجرمان تاکنون دستگیر شده‌اند، ولی هوشیاری هم میهنان از بروز این اتفاقات به نحو چشمگیری می‌تواند پیشگیری به عمل آورد.

پلیس فتا از مردم خواست تا به اینگونه پیامک‌ها پاسخ نداده و در اسرع وقت از طریق سایت پلیس فتا مراتب را گزارش دهند.

گفتنی است، آن دسته از افراد و شرکت‌هایی که با ارسال چنین پیامک‌هایی قصد سوء استفاده و کلاهبرداری را دارند بدون اغماق و با برخورد قاطع پلیس روبه‌رو خواهند شد.

انتهای پیام/


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic