شنبه 14 آبان 1390  10:22 ب.ظ
توسط: مینا ب

گزارش فارس از نشست خبری هشتمین جشنواره تئاتر ماه؛
فرخی: وضعیت مدیریت تئاتر بحرانی است

خبرگزاری فارس: دبیر جشنواره تئاتر ماه گفت: در چند سال اخیر وضعیت مدیریت تئاتر به شدت بحرانی شده است و نیاز به برنامه‌ریزی مدون دارد.

خبرگزاری فارس: فرخی: وضعیت مدیریت تئاتر بحرانی است

به گزارش خبرنگار تئاتر باشگاه خبری فارس «توانا»، نشست هشتمین جشنواره تئاتر ماه صبح امروز با حضور حسین فرخی دبیر جشنواره و علی قربانی دبیر اجرایی در سالن کنفرانس اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
فرخی در ابتدای این نشست با اشاره به این موضوع که تئاتر کشور نیازمند برنامه‌ریزی مدون دارد، گفت: در چند سال اخیر وضعیت مدیریت تئاتر به شدت بحرانی شده است و گویا آخرین نفس‌هایش را می‌کشد، نگاه حاکم بر جریان مدیریت تئاتر در جشنواره‌ها، صرفا آماری است و کیفیت گرایی مدنظر برگزار کننده این رویدادها قرار ندارد.
وی در خصوص جشنواره تئاتر ماه نیز گفت: جشنواره تئاتر ماه بعد از برگزاری هفت دوره هنوز در مسیر اهداف خود نتوانسته حرکت کند. ما قرار است در این جشنواره در مورد اندیشه صحبت کنیم که در صحنه تئاتر کمتر اتفاق می‌افتد.
دبیر جشنواره تئاتر ماه تصریح کرد: این جشنواره قرار نیست شبیه دیگر جشنواره‌ها باشد، تئاتر ماه باید متفاوت باشد؛ به نظر من نباید این جشنواره تئاتر خیابانی داشته باشد و اگر قرار است از آن بهره‌مند شود باید با نگاهی ویژه صورت گیرد.
دبیر جشنواره تئاتر ماه با اشاره به اینکه هنر بدون اندیشه معنا ندارد، گفت: با موازی‌کاری جشنواره‌‌ها مخالف هستم و به عقیده من جشنواره‌ها باید کاهش یابند و در چند جشنواره خلاصه شوند.
فرخی خاطرنشان کرد: حوزه هنری باید نگاه دیگری به تئاتر داشته باشد؛ در صورت تعامل امکان فعال شدن حوزه هنری در عرصه تئاتر وجود دارد.

در ادامه قربانی دبیر اجرایی هشتمین جشنواره تئاتر ماه تصریح کرد: از مجموع آثار پذیرفته شده، 24 اثر مربوط به بخش مسابقه صحنه، 11 اثر مربوط به بخش کودک و نوجوان و 25 اثر مربوط به بخش خیابانی است.
وی افزود: چهار سالن را برای بخش صحنه‌ای و دو سالن را برای آثار کودک در نظر گرفتیم، آثار بخش خیابانی نیز در محوطه حوزه هنری و خانه هنرمندان اجرا می‌شود.
به گفته قربانی سیاست مرکز هنرهای نمایشی هنری توجه ویژه‌ای به گروه‌های استانی بوده است به همین دلیل در ترکیب هیئت انتخاب آثار نیز از داوران شهرستانی استفاده کردیم؛ همچنین 400 هنرمند شهرستانی را برای مشاهده آثار این دوره از جشنواره دعوت کرده‌ایم.
دبیر اجرایی هشتمین جشنواره تئاتر ماه با اشاره به بودجه 300 میلیون تومانی هشتمین جشنواره تئاتر ماه گفت: بخش جوایز 70 میلیون تومان است همچنین حدود یک میلیون کمک هزینه به گروه‌ها قبل از اجرا ارائه داده می‌شود.
قربانی با اشاره به این موضوع که ما در عرصه تئاتر خودی و غیرخودی نداریم، گفت: جشنواره ما موضوعی است و نوع نگاه ما در فراخوان منتشر شده است.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000722


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic