جمعه 4 فروردین 1391  10:58 ق.ظ
توسط: مینا ب

حجت‌الاسلام کفیل در گفت‌و‌گو با فارس:
بهترین «احسن الحال» انتظار فرج است

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز تخصصی نماز با بیان اینکه بهترین «احسن الحال» انتظار فرج است، نشاط و پویایی انسان در سال جدید را منوط به پیوند بیشتر با امام زمان(عج) دانست.

خبرگزاری فارس: بهترین «احسن الحال» انتظار فرج است

حجت‌الاسلام محمد صادق کفیل رئیس مرکز تخصصی نماز در گفت‌و‌گو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس با بیان اینکه در آغاز سال نو، مهربانی‌ها، محبت‌ها و با هم بودن‌ها انسان را به یاد دوران ظهور امام عصر ارواحناه فداه می‌اندازد، ابراز داشت: به وسیله اهل بیت علیهم‌السلام میان دل‌ها الفت برقرار می‌شود، لذا الفت، مهربانی و شیفتگی یکی از برترین‌های ظهور است، چرا که با وجود نور حضرت بقیة الله اعظم (عج) و توجه ویژه ایشان دل‌ها یکی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم می‌فرماید‌ «ببخشید تا بخشیده شوید»، افزود: اوج بخشیدن‌ها در دوران ظهور است که در آن زمان حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه‌الشریف عنایت می‌کند و انسان‌ها مشمول عفو و رحمت امام عصر (عج) می‌شوند.

حجت‌الاسلام کفیل با بیان اینکه در دعای تحویل سال وقتی «حول حالنا الی احسن الحال» را می‌خوانیم، خدا را صدا می‌زنیم تا بتوانیم اوصاف حضرت حجت (عج) را بشناسیم، اظهار داشت: بهترین حالت و احوال ما انتظار فرج ولی عصر ارواحناه فداه است، به طوری که در روایات آمده است «با فضیلت‌ترین اعمال انتظار فرج است»، لذا احسن الحال، نیکوترین حالتی که مقدمه رشد، حرکت و پویایی انسان است.

وی با اشاره به اینکه در سال جدید افق برنامه انسان باید مبتنی بر پیشرفت و هدف باشد، ادامه داد: همه اوصافی که در سال جدید از خداوند منان طلب می‌کنیم، در انتظار مفهوم پیدا می‌کند، چرا که وقتی انسان به مقوله انتظار مهدویت می‌نگرد، پویایی و طراوت را می‌بیند، به نوعی کسی که نشاط و خودسازی را در احسن الحال می‌خواهد، سعی می‌کند پیوندش را با امام  زمان(عج) بیشتر کند.

رئیس مرکز تخصصی نماز با بیان اینکه احسن الحال یعنی نگاه کردن به احسن مخلوقات و نگریستن به حالات اوست، خاطرنشان کرد: در لحظه تحویل سال می‌گوییم؛ خدایا من نیکوترین حالات را طلب می‌کنم، پس به طور طبیعی باید از ولی عصر(عج) الگو بگیریم و منتظر ظهور حجت حق باشیم، لذا هر کسی که می‌خواهد سال خوبی داشته باشد، باید در مسیر انسان کامل هستی حرکت کند.

وی بهترین احسن الحال را شناخت شیعه شناسی دانست و افزود: در واقع احسن الحال قرار گرفتن در مسیر انسان کامل روزگار است که جهت خوبی را برای انسان ترسیم می‌کند، لذا سعی کنیم با شروع سال نو، اوصاف زندگانی ظهور را در زندگی خود جلوه دهیم.

انتهای پیام/ک


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات