با ۴۷ رای موافق
شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیق درباره شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی شد

خبرگزاری فارس: شورای حقوق بشر سازمان ملل با تصویب قطعنامه، برای اولین بار انجام تحقیقات درباره آثار شهرک سازی اسرائیل بر اراضی اشغالی فلسطین را خواستار شده است.

خبرگزاری فارس: شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیق درباره شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی شد

به گزارش فارس به نقل از پرس تی‌وی،  ۳۶ نفر از اعضای شورای ۴۷ عضوی حقوق بشر سازمان ملل به این قطعنامه که روز پنجشنبه تصویب شد، رای مثبت و ۱۰ نفر دیگر نیز از رای دادن به آن خودداری کردند. آمریکا تنها عضو این شورا بود که با این قطعنامه مخالفت کرد.

این قطعنامه از تل آویو می‌خواهد به حفاظت از غیرنظامیان فلسطینی و مایملک آنان در سرزمین های اشغال شده و نیز جلوگیری از خشونت شهرک نشینان اسرائیلی " ازجمله مصادره اسلحه و اعمال تحریم‌های جنایت‌کارانه" مبادرت ورزد.

در همین حال نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: " این گونه اقدامات هیچ تاثیری در ارتقای صلحی عادلانه و پایدار ندارد. آمریکا عمیقا از مواضع متعصبانه این شورا علیه اسرائیل نگران است."

در همین حال، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با انتقاد از شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت این شورا باید به خاطر اتخاذ چنین اقدامی از خود شرمنده باشد. نتانیاهو همچنین ادعا کرد این شورا سیاست خصمانه و دوگانه علیه اسرائیل دارد.

"ضمیر اکرم"، سفیر پاکستان در سازمان ملل با تمجید از این قطعنامه گفت: "اسرائیل با نقض قوانین حقوق بشر و انسان‌دوستانه بین‌المللی، به ساخت و سازهای غیر قانونی در اراضی اشغالی از جمله بیت‌المقدس شرقی ادامه می‌دهد."

"نبیل ابوردینه"، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین نیز تصویب این قطعنامه را نوعی تغییر در مواضع جهانی در حمایت از حقوق فلسطینیان دانسته است.

از زمانی که اسرائیل در سال ۱۹۶۷ میلادی، کرانه باختری و قدس شرقی را اشغال کرده است، نزدیک به ۵۰۰ هزار صهیونیست در بیش از ۱۰۰ شهرک یهودی نشین، ساکن شده‌اند.

انتهای پیام/ک.ص


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic