با حضور فرماندار کوهبنان افتتاح شد
نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات محلی در کوهبنان

خبرگزاری فارس: نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات محلی در پارک خواجه‌خضر شهرستان کوهبنان افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات محلی در کوهبنان

به گزارش خبرگزاری فارس از کوهبنان، صبح امروز با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان شهرستانی و مسافران نوروزی، نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات محلی مشاغل خانگی در محل مدرسه و خانقاه شیخ‌ابو‌سعید ابوالخیر پارک خواجه خضر کوهبنان افتتاح شد.

منصور متقی فرماندار کوهبنان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه با تبریک سال جدید و خوش‌آمدگویی به میهمانان نوروزی گفت: با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری‌ از ابتدای فعالیت دولت نهم و دهم تمام‌ تلاش دولتمردان معطوف بر ایجاد اشتغال خانگی و تولید صنایع دستی و بومی برای رفع مشکل بیکاری ست که در این راستا دولت تسهیلات ویژه‌ای را به این امر اختصاص داده است .

وی افزود: به منظور حمایت از ایجاد مشاغل خانگی و گسترش روز افزون آن در کوهبنان و تلاش برای جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه افراد به استان‌ها و شهرستان‌های همجوار ‌با توجه به طرح‌های ‌ارائه شده توسط کارآفرینان ‌تسهیلات ‌ویژه 50 میلیون ریالی تا یک میلیارد ریالی در کمترین زمان ممکن‌ به متقاضیان پرداخت شده و این امر ادامه دارد.

متقی با اشاره به ظرفیت‌های موجود و نیروی کار فراوان‌ در شهرستان کوهبنان گفت: در حال حاضر با حمایت دولت به همت کمیته امداد و بهزیستی و با تلاش تعدادی از شهروندان کوهبنانی در زمینه پرورش بوقلمون، کبک، دام، طیور و تولید زعفران اقداماتی انجام شده که با توجه به آب و هوای مساعد منطقه این طرح‌ها با موفقیت همراه بوده است .

وی تصریح کرد: در گذشته نه چندان دور در اکثر خانه‌های شهری و روستایی تعدادی از زنان با مشارکت در امور کشاورزی و دامپروری با تولید صنایع دستی در منازل یا نشستن در پشت دارهای قالی مشغول به فعالیت و تولید بودند.

متقی ابراز داشت: از این طریق با کمک به نان‌آور خانواده هم چرخ زندگی را به حرکت در می‌آوردند و هم در زمینه صادرات و پیشرفت اقتصاد شهر خود نقش مهمی را ایفا می‌‌کردند، اما در حال حاضر این امر کم‌رنگ شده و بسیاری از مردم مصرف کننده شده‌اند.

به گزارش فارس در این نمایشگاه رشته پلویی و آشی‌، انواع ترشیجات، عرقیجات و ... تولید شهرستان در معرض دید و خرید علاقمندان قرار دارد.

اجرای برنامه‌های شاد و پخت آش محلی و عرضه دوغ محلی در این نمایشگاه صورت می‌گیرد.

این نمایشگاه تا پایان تعطیلات نوروزی از ساعت هشت صبح تا 24 پذیرای علاقمندان و میهمانان نوروزی است.

انتهای پیام/غ10 


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic