فارس گزارش می‌دهد
تمهیدات گسترده رفاهی برای مسافران نوروزی در شهرضا

خبرگزاری فارس: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی چند ماه گذشته امکانات رفاهی و خدماتی مناسبی برای مسافران نوروزی در سطح شهرستان شهرضا در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: تمهیدات گسترده رفاهی برای مسافران نوروزی در شهرضا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، هر ساله میلیون‌ها مسافر نوروزی به قصد مسافرت به نقاط مختلف کشور از مسیر کریدور شمال به جنوب که در محوریت استان اصفهان واقع است تردد می‌کنند.

شهرستان شهرضا نیز که به عنوان یکی از مرکزی‌ترین شهرهای کشور به شمار می‌رود بر اساس آمار موجود جزو مهم‌ترین شهرهای کشور در حوزه حمل و نقل مسافری و ترانزیتی مطرح است.

یکی از فعالیت‌های مهم و سازنده مسئولان طی چند سال گذشته ایجاد امکانات خدماتی و رفاهی در راستای آسایش هم وطنان بوده است تا جایی که بر طبق نظر سنجی‌های به عمل آمده این شهرستان همواره جزو رتبه‌های برتر کشور به لحاظ امکانات و زیر ساخت های لازم برای مسافران به شمار می‌رود.

این شهرستان که از دیر زمان به عنوان یکی از شهرهای فرهنگی و علمی کشور مطرح بوده است، با برخورداری از اماکن متبرکه همچون آستانه مقدس شاهرضا و در جوار آن گلزار شهدای هشت سال دفاع مقدس و سرداران رشید اسلام همچون شهیدان همت، طباطبایی، حیدرپور،کشوری، صفوی و آستانه مقدس امام‌زاده علی اکبر و روستاهای زیبا و تاریخی همچون روستای اسفه، اسفرجان، هونجان و فضاهای تفریحی نظیر پارک ملت، پارک بزرگ آبشار، و ده‌ها اثر تاریخی و اماکن مقدس دیگر هر ساله پذیرای خیل زیادی از هم وطنان بوده است.

یکی از فعالیت‌های شایسته انجام گرفته طی چند سال گذشته معرفی شهدای والامقام، شاعران صاحب سخن، ادیبان صاحب کمال، اساتید برجسته حوزوی و دانشگاهی صاحب فضل، مدیران برجسته و هنرمندان چیره دست این شهرستان با استفاده از بروشور، بیل‌بورد، روزنامه‌ها، مجلات، خبرگزاری‌ها و رسانه ملی در ایام پایانی سال و نوروز بوده است که با توجه به جایگاه ویژه شهرضا در عرصه‌های علمی و فرهنگی انتظار می‌رود در سال‌های آینده با حساسیت بیشتری در این زمینه اقدام شود.

در زمینه نظارت بر جاده‌های مواصلاتی شهرستان نیز نیروهای زحمت کش و جان بر کف نیروی انتظامی و پلیس راه با نظارت 24 ساعته ضمن برخورد با متخلفین از بروز حوادث ناگوار جلوگیری می‌کنند و بر اساس اطلاعات به دست آمده از پلیس راه این شهرستان تاکنون 62 مورد تصادف در سطح جاده‌های این شهرستان به وقوع پیوسته است که یک مورد تصادف منجر به فوت و یک مورد قطع نخاع گزارش شده و در بقیه موارد آسیب دیدگان به صورت سطحی و یا بستری در سطح بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی مداوا شده‌اند.

در حوزه اسکان مسافران نوروزی نیز ستاد تسهیلات رفاه مسافران با محوریت شهرداری شهرضا در محل دبیرستان شهید رجایی واقع در میدان حر ریاحی این شهر در طول ایام نوروز آماده هر گونه خدمات رسانی در زمینه راهنمایی و تأمین نیازهای احتمالی مسافران نوروزی است.

انتهای پیام/خ۲۰


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات