آغاز هفته مقابله با نظامیان اشغال‌گر سعودی در بحرین

خبرگزاری فارس: جنبش ائتلاف چهاردهم فوریه بحرین با دادن فراخوانی از آغاز فعالیت‌های هفته مقابله با نظامیان اشغال‌گر سعودی در این کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز هفته مقابله با نظامیان اشغال‌گر سعودی در بحرین

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شیعه، جنبش ائتلاف چهاردهم فوریه بحرین با دادن فراخوانی ضمن اعلام آغاز هفته مقابله با نظامیان اشغال‌گر سعودی در این کشور خواستار مشارکت گسترده بحرینی‌ها در برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته شد.

این جنبش با انتشار بیانیه‌ای هدف از این فراخوان و فعالیت‌های مربوطه را تاکید بر ادامه مقاومت مردم بحرین در برابر نظامیان اشغال‌گر سعودی و مخالفت با سرکوب‌گری‌های رژیم آل‌خلیفه اعلام کرد.

جنبش ائتلاف چهاردهم فوریه از همه بحرینی‌ها خواسته است،‌ در چارچوب این فعالیت‌ها در تظاهراتی شرکت کنند که قرار بود، روز گذشته در بزرگداشت شهیده "عبده علی عبدالحسین ابراهیم" در جد حفص برگزار شود.

منزل این شهیده بحرینی مورد حمله مستقیم نیروهای آل‌خلیفه به واسطه گازهای سمی و اشک‌آور قرار گرفت که استنشاق این گازها شهادت این زن بحرینی را به دنبال داشت.

کمیساریای عالی حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد هفته گذشته در گزارشی به شدت بکارگیری گازهای سمی و اشک‌آور و خفه کننده علیه تظاهرات‌کنندگان بحرینی را محکوم و در این‌باره ابراز نگرانی کرده بود.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه بعد از ظهر روز گذشته تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم شهر "ستره" را به شدت سرکوب کردند. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات به تصمیم آل‌خلیفه برای برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی "فرمول یک" در ماه آینده در بحرین با وجود ادامه سرکوب‌ها و کشتار مردم اعتراض کردند.

صدها پلیس و نیروی امنیتی با محاصره شرکت‌کنندگان در این تظاهرات مسالمت‌آمیز آنها را با گاز اشک‌آور و سمی هدف قرار دادند.

همچنین تظاهرات‌کنندگان با سردادن شعارهایی علیه پادشاه بحرین خواستار آزادی بازداشت شدگان سیاسی و تحقق مطالبات مردم شدند.

انتهای پیام/++


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic