در جلسه نقد و بررسی فیلم عنوان شد؛
پاسخ شیخ‌طادی به نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی

خبرگزاری فارس: کارگردان فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» به اظهارات اخیر نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی پاسخ داد.

خبرگزاری فارس: پاسخ شیخ‌طادی به نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرگزاری فارس، فیلم «شکارچی شنبه» که با استقبال جامعه دانشجویی مواجه شده، آخرین روزهای هفته گذشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی اکران و با حضور پرویز شیخ‌طادی کارگردان و سید محمد فخارزاده مدیر پخش موسسه سینمایی جبرائیل، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در این نشست که در محل ساختمان مرکزی دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد، فخارزاده توضیحاتی درباره چگونگی اکران این فیلم ارائه کرد و گفت: در یک دهه اخیر بعد از فیلم «بازمانده» مرحوم سیف‌الله داد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت، «شکارچی شنبه» تنها فیلم مهم در حوزه صهیونیسم است و از طرفی اولین فیلمی است که درباره ریشه‌های فکری صهیونیسم ساخته شده است.

وی با انتقاد از اکران نشدن این فیلم طی 2سال گذشته، اکران آن توسط موسسه جبرائیل را وظیفه این موسسه دانست و گفت: البته ما انتظار داشتیم مسئولان و ارگان‌ها با ما همراهی و همکاری کنند که متأسفانه به جز تعداد معدودی از مسئولان که در آینده نزدیک به نشانه قدردانی اسامی آن‌ها را اعلام خواهیم کرد، سایر مسئولان با ما همکاری نکردند.
وی همچنین به استقبال جامعه دانشگاهی از این فیلم اشاره کرد و گفت: تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان همت و اراده خود را نشان دادند.

در ادامه این مراسم شیخ‌طادی توضیحاتی درباره عنوان فیلم ارائه کرد و سپس در پاسخ به سوالی درباره علت انتخاب یک کودک به عنوان شخصیت اصلی فیلم گفت: در میان صهیونیست‌ها دوران طفولیت بسیار با اهمیت است، همیشه برای من سوال بود که چطور سه نسل در میان صهیونیست‌ها با یک هدف و اندیشه این جنایت‌ها را مرتکب شده‌اند، اگر در پاسخ به این سوال انگیزه‌های مادی را دلیل اصلی بدانیم به خطا رفته‌ایم. موضوع این است که آن‌ها به تربیت و پرورش کودکان خود از ابتدای کودکی توجه می‌کنند و اندیشه‌های افراطی و خطرناک خود را به آن‌ها منتقل و در وجود آن‌ها نهادینه می‌کنند.

این کارگردان درباره سکانس انتهایی فیلم هم توضیح داد و با اشاره به مخالفت‌های رهبران دینی صهیونیست‌ها با پس دادن صحرای سینا و دادن جان‌شان در راه این مخالفت اشاره کرد و گفت: بعضی از آن‌ها واقعاً برای مقاصدشان از همه چیز خود می‌گذرند.

شیخ‌طادی که پیش از این هم درباره مشخص نبودن مرز یهود و صهیونیسم در «شکارچی شنبه» بارها و بارها سخن گفته است، بار دیگر در این باره گفت: پاسخ من به دوستان منتقد و به ویژه نماینده اقلیت کلیمی در مجلس شورای اسلامی در این باره این است که شما باید پیشقدم ساخت فیلم درباره ریشه‌های فکری صهیونیست‌ها می‌شدید تا خود را از آن‌ها مبرا کنید. از طرفی حوادث این فیلم در سرزمین‌های اشغالی اتفاق می‌افتد و مشخص است که در آنجا صهیونیست‌ها هستند نه یهودی‌ها.

«شکارچی شنبه» همچنین در آخرین روز هفته گذشته در گردهمایی مجمع ادوار بسیج دانشجویی کشور نیز اکران و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
این فیلم پیش از این در دانشگاه‌های شاهد، علامه طباطبائی، بابلسر، اهواز، امام صادق(ع) و ... هم اکران و نقد و بررسی شده است.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000448


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات