مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان خبر داد
برگزاری دو نمایشگاه همزمان در دانشگاه زنجان

خبرگزاری فارس: مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان از برگزاری دو نمایشگاه همزمان در دانشگاه زنجان از امروز خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری دو نمایشگاه همزمان در دانشگاه زنجان

اکبر چگینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار داشت: همزمان با آغاز نام‌نویسی کاروان‌های راهیان نور در دانشگاه زنجان، دو نمایشگاه کتاب و عکس و پوستر دفاع مقدس همزمان در دانشگاه زنجان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه ارائه کتاب‌هایی در حوزه دفاع مقدس با امکانات موجود و نیازهای مخاطبان از اهداف برگزاری این نمایشگاه است، یادآور شد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در آثار مکتوب و ترویج فرهنگ کتابخوانی دفاع مقدس در سطح دانشگاه از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه محسوب می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب در راستای فضاسازی مناسب برای برگزاری اردوهای راهیان نور  برگزار شده است، یادآور شد: نام‌نویسی از کاروان‌های راهیان نور دانشگاه نیز در این نمایشگاه صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه 540 جلد کتاب در زمینه دفاع مقدس در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

چگینی با اشاره به برگزاری این نمایشگاه از امروز تا چهارشنبه در دانشگاه زنجان، یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 11 تا 14.30 از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در 144 متر مربع برگزار شده است، خاطرنشان کرد: یک سالن برای ارائه کتاب‌های این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان از برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر در این نمایشگاه خبر داد و بیان داشت: 50 قطعه عکس و پوستر با محتوای فضای انتخابات در این نمایشگاه در معرض دید دانشجویان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دعوت مردم به انتخابات و حضور حداکثری در قالب این نمایشگاه عرضه شده است، تصریح کرد: این نمایشگاه نیز آماده بازدید علاقه‌مندان است.

چگینی با بیان اینکه انتخابات مربوط به قشر و حزب خاصی نیست، خاطرنشان کرد: انتخابات مرهون پیروزی انقلاب اسلامی است که باید در این زمینه اطلاع‌رسانی‌های مطلوب در قالب نمایشگاه و برنامه‌های مختلف فرهنگی به دانشجویان ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: سخنرانی‌های مقام معظم رهبری نیز در قالب این پوستر در نمایشگاه ارائه شده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان با بیان اینکه در نخستین روز از برگزاری این نمایشگاه استقبال دانشجویان مطلوب بود، افزود: از دانشجویان دعوت می‌شود، از این نمایشگاه بازدید کنند.

انتهای پیام/ی20


 • آخرین ویرایش:-

به دنبال بارش برف در زنجان عنوان شد
بسته شدن راه‌های روستایی زنجان در صورت استمرار بارش برف

خبرگزاری فارس: مدیر روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان با اشاره به بارش برف که از ساعتی قبل در استان زنجان آغاز شده است، گفت: با استمرار برف برخی از راه‌های روستایی در استان بسته خواهد شد.

خبرگزاری فارس: بسته شدن راه‌های روستایی زنجان در صورت استمرار بارش برف

احمد خلیلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: برخی از راه‌های روستایی در استان زنجان کولاک‌گیر هستند و بارش برف موجب بسته شدن این راه‌ها می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر همه محورهای اصلی و فرعی در استان زنجان باز بوده و تردد در آنها برقرار است.

مدیر روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر در گردنه‌های خان‌چایی در محور زنجان طارم و گردنه قلی‌کندی در محور زنجان دندی با زنجیر چرخ میسر است.

وی با اشاره به اینکه راهداران زنجانی در محورهای اصلی، فرعی و راه‌های روستایی در حال نمک‌پاشی جاده‌ها هستند، از شهروندان زنجانی خواست از سفرهای غیر ضروری خود داری کرده و در صورت نیاز وسایل ایمنی را با خود همراه داشته باشند.

انتهای پیام/ی30


 • آخرین ویرایش:-

معاون سیاسی فرماندار زنجان:
انتخاب و گزینش از مهم‌ترین ویژگی انسان‌ها است

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی فرماندار شهرستان زنجان گفت: انتخاب و گزینش از مهم‌ترین ویژگی انسان‌ها است.

خبرگزاری فارس: انتخاب و گزینش از مهم‌ترین ویژگی انسان‌ها است

ذکرالله کاظمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس نهم در زنجان به صورت باشکوه با همکاری مردم و مسئولان زنجانی اظهار داشت: توجه به ویژگی‌های افراد شرکت کننده در انتخابات داوطلب مناسب از مسائلی است که باید از سوی شهروندان زنجانی مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: انتخاب و گزینش یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های انسان در تعیین سرنوشت نهایی او است.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان زنجان اذعان داشت: همه انسان‌ها و حتی سایر موجودات زنده به میزانی از اختیار برخوردار بوده و همواره در پی انتخاب بهترین گزینه هستند.

وی تصریح کرد: یکی از مصادیق انتخاب در حوزه زندگی اجتماعی انتخاب وکلا و نمایندگان مردمی به منظور انجام امور سیاسی و اجتماعی آنها است.

کاظمی با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی در سرنوشت شهر، استان و در نهایت کشور اضافه کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل گستردگی و اهمیت حوزه کاری آن مورد توجه بسیاری از مسئولان و شهروندان است.

وی با اشاره به تایید صلاحیت نامزدها توسط شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان اقدام به معرفی افرادی می‌کند که دارای صلاحیت‌های لازم به منظور اداره شهر و نماینده شایسته‌ای برای شهروندان بشاند، ولی در این بین افرادی وجود دارند که از صلاحیت بیشتری برخوردار بوده و شهروندان باید دقت لازم را در این زمینه داشته باشند.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در زمینه انتخاب فرد اصلح برای نمایندگی مجلس افزود: "بهترین فرد از نظر اخلاص و امانت، بهترین از نظر دین‌داری و آمادگی برای حضور در میدان‌های انقلاب، درد شناس‌ترین و دردمندترین نسبت به نیازهای مردم را انتخاب کنند".

وی با اشاره به شعارهای مردم در طول نهضت و انقلاب یادآور شد: یکی از ضعف‌های عمده حکومت منحوس پهلوی وابستگی به قدرت‌های بیگانه و حضور آنها در تصمیم‌گیری‌های مهم کشور بود.

انتهای پیام/ی30

 


 • آخرین ویرایش:-

در راستای رفع سانسور از عرصه فرهنگی جامعه مصر
فیلم زندگی خالد اسلامبولی ساخته می‌شود

خبرگزاری فارس: یک کارگردان مصری در راستای رفع سانسور از عرصه فرهنگی این کشور پس از انقلاب، قصد دارد فیلم زندگی خالد استامبولی را بسازد.

خبرگزاری فارس: فیلم زندگی خالد اسلامبولی ساخته می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، "سید خطاب" کارگردان مصری در راستای رفع سانسور از عرصه فرهنگی این کشور پس از انقلاب در نظر دارد تا فیلم زندگی خالد استامبولی را بسازد.

این فیلم‌‌ساز مصری تصریح کرد که در نظر دارد تا با مصاحبه از شاهدان ماجرا و افراد نزدیک به خالد اسلامبولی که پس از انقلاب آزاد شده‌اند، فیلم ماجرای ترور انور سادات را با عنوان "المنصة" بسازد.

از سوی دیگر "بشیر الدیک" نویسنده فیلمنامه مصری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد: سناریو برای بررسی به گروه‌های اسلامگرا یا مادر خالد اسلامبولی و هیچ کس دیگر داده نخواهد شد تا در مسیر ساخت فیلم تاثیری نداشته باشند.

این فیلم قرار است دوره زمانی پس از دسامبر 1981 را که به دستور سادات، هزاران اسلامگرا دستگیر شدند و خالد اعدام شد، مورد بررسی قرار دهد.

همچنین قرار است در نوشتن این سناریو برخی از نویسندگان مشهور مصری از جمله "حسنین هیکل" نیز حضور داشته باشند و شخص بشیر الدیک از نویسندگان مشهور تلویزیون و سینمای مصر است که آثاری چون "عابد کرمان" و "حرب الجواسیس" را کارگردانی کرده است.

انتهای پیام/ق


 • آخرین ویرایش:-

استاندار ایلام:
ولایتمداری مهمترین مشخصه نظام دینی است

خبرگزاری فارس: استاندار ایلام گفت: ولایتمداری مهمترین مشخصه نظام دینی است.

خبرگزاری فارس: ولایتمداری مهمترین مشخصه نظام دینی است

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، مجتبی اعلایی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان ایلام اظهار داشت: تفاوت بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی با دیگر نظام‌های دیگر توجه به بعد دینی و معنوی است.

وی ادامه داد: در این نظام ولایی بودن مهمترین رکن بوده که باید همگان به این مهم توجه و عنایت ویژه داشته باشند.

این مسئول با بیان اینکه نظام دینی یعنی اینکه تمام اجزای این نظام برای رسیدن به اهداف دینی به صورت هماهنگ عمل کنند، اضافه کرد: مهمترین مشخصه نظام دینی، تبعیت از یک نظام ولایی است که بر قائمه توحید استوار است.

اعلایی تصریح کرد: مهمترین رویدادی که در روزهای پایانی سال 90 در سراسر کشور اجرایی می‌شود موضوع انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

استاندار ایلام گفت: مردم ضمن حضور پرشور و حداکثری در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید به انتخاب نماینده اصلح نیز دقت لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: ارزش‌های دینی و اسلامی نمایندگان مجلس از مهمترین ویژگی‌های نمایندگان مجلس است که مردم در انتخاب خود به این نکات توجه و عنایت ویژه داشته باشند.

این مسئول از نامزدها و طرفداران آنان نیز خواست در شیوه‌های تبلیغاتی معیارها و قوانین انتخاباتی را مراعات کنند تا انتخاباتی در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران اسلامی در این استان برپا شود.

اعلایی تصریح کرد: ستاد انتخابات استان ایلام نیز از ماه‌های گذشته تمام توان خود را صرف برپایی انتخاباتی در شان مردم شریف استان ایلام کرده و در این راستا برنامه‌های مختلفی را تدوین کرده است.

انتهای پیام/ی30


 • آخرین ویرایش:-

معاون طرح و برنامه گمرکات کشور خبر داد
اجرای طرح آسیکودا سال آینده در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: معاون طرح و برنامه گمرکات کشور گفت: زیرساخت‌های طرح آسیکودا در استان در حال تکمیل بوده و سال آینده عملیاتی می‌شود.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح آسیکودا سال آینده در آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه بهزاد شیری پیش از ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل جدید گمرک ارومیه اظهار داشت: هرچند از مرز به‌ عنوان جداکننده استفاده می‌شود اما گمرک کشورها را به یکدیگر پیوند داده و به‌ عنوان دیده‌بان اقتصادی رسالت سنگینی را بر ‌عهده دارد.

وی اضافه کرد: گمرک، ارتباط بین کشورها را تسهیل می‌کند و پیونددهنده کشورها است و نباید نگاه به گمرک به عنوان مرزبان اقتصادی باشد.

شیری خاطرنشان کرد: برنامه های آمایش سرزمینی در برنامه های گمرکات جمهوری اسلامی ایران از محوری‌ترین برنامه هاست که این مسئله باید تا پایان 3 سال اول برنامه پنجم توسعه بهبود یابد.

این مسئول گفت: 90 درصد زیرساخت‌های آسیکودا در آذربایجان غربی تکمیل شده است که در صورت همکاری اداره کل حمل و نقل و پایانه ها تا سال 91 این طرح عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: گمرک به عنوان سومین عامل در تامین منابع مالی کشور مطرح بوده و این امر ناشی از حسن اعتماد و ارتباط تنگاتنگ با فعالین اقتصادی است.

شیری با اشاره به جایگاه بخش خصوصی در کمک به ارتقای سطح خدمات‌دهی گمرکات، خاطرنشان کرد: واگذاری انبارداری گمرکات و بخش خدمات رسانی در حوزه کنترل نامحسوس به بخش خصوصی و همچنین حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی از چشم‌اندازهای گمرکات کشوری در تحقق بخشیدن به رسالت‌های این سازمان است.

معاون طرح و برنامه گمرکات کشور با اشاره به تصویب قانون جدید امور گمرکی در کشور بیان کرد: با اجرای این قانون ظرفیت‌های بالایی برای ارتقای جایگاه گمرک به وجود آمده و بسترهای توسعه تجاری فراهم می‌شود از این رو باید تمامی تلاش خود را به‌ منظور تسهیل تجارت و تحقق گمرک نوین به ‌کار بگیریم.

انتهای پیام/آ20


 • آخرین ویرایش:-

کواکبیان خبر داد
دوشنبه؛ انتشار فهرست نهایی جبهه مردم‌سالاری در تهران و سراسر کشور

خبرگزاری فارس: دبیرکل حزب مردم سالاری از انتشار فهرست نهایی جبهه مردم سالاری در تهران و سراسر کشور طی دوشنبه هفته جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: دوشنبه؛ انتشار فهرست نهایی جبهه مردم‌سالاری در تهران و سراسر کشور

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری طی گفت‌وگویی اعلام کرد که در برخی از سایت‌های خبری در مورد لیست انتخاباتی این جبهه در تهران اسامی‌ای منتشر شده است که این فهرست، فهرست اولیه بوده و فهرست نهایی روز دوشنبه همراه با فهرست 100 نفره در سراسر کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی، به آگاهی عموم مردم خواهد رسید.

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-

از پنج‌شنبه این هفته صورت می‌گیرد
آغاز رایزنی‌ها برای تشکیل دولت انتقالی فلسطین به ریاست"محمود عباس"

خبرگزاری فارس: کادر رهبری سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) پنج‌شنبه این هفته در دومین دور نشست خود در قاهره تشکیل دولت انتقالی فلسطین به نخست‌وزیری"محمود عباس" را بررسی می‌کند.

خبرگزاری فارس: آغاز رایزنی‌ها برای تشکیل دولت انتقالی فلسطین به ریاست"محمود عباس"

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری"سما"، "واصل ابویوسف" عضو کمیته اجرایی ساف گفت که در نشست کمیته عالی رهبران ساف در قاهره رایزنی درباره تشکیل دولت انتقالی آینده فلسطین با حضور تمامی دبیران کل گروه‌های فلسطینی آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد که "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین رایزنی‌هایی در خصوص اسامی شخصیت‌ها برای تصدی پست‌های مختلف در دولت آینده انجام خواهد داد و پیش‌بینی می‌شود که پس از دیدارهای قاهره تشکیل دولت انتقالی فلسطین اعلام شود.

عباس و "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی حماس در نشست خود در دوحه که در تاریخ 6 فوریه با نظارت "حمد بن خلیفه آل ثانی" امیر قطر برگزار شد، در خصوص تشکیل دولت توافق ملی از افراد مستقل و شایسته به نخست‌وزیری عباس به توافق رسیدند.

ماموریت این دولت برگزاری انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان و مجلس قانونگذاری(پارلمان) و بازسازی غزه خواهد بود.

انتهای پیام/++


 • آخرین ویرایش:-

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان:
فیلم رشد عامل پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان است

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: برگزاری جشنواره فیلم رشد مهم‌ترین عامل پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان است.

خبرگزاری فارس: فیلم رشد عامل پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ایوب نجف‌زاده بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به برگزاری و نمایش 80 فیلم از فیلم‌های برگزیده جشنواره در گیلان اظهار داشت: سال گذشته گیلان در این راستا رتبه دوم کشوری را کسب کرده بود.

وی با بیان اینکه تمام دانش‌آموزان باید از این جشنواره بهره‌مند شوند، افزود: حضور چشمگیر دانش‌آموزان و نمایش منظم فیلم‌های جشنواره یکی از عوامل موفقیت گیلان در سطح کشور است.

این مسئول به اعتقاد کارشناسان این حوزه در تاثیرگذاری فیلم رشد بر پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: اعتقاد ما این است که برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان بسیار تاثیرگذار است.

وی با تصریح بر اینکه این امر به صورت یک فرهنگ در گیلان نهادینه شده است، افزود: دانش‌آموزانی که در این جشنواره حضور می‌یابند، می‌توانند مبلغان این مراسم برای دیگر دانش‌آموزان باشند.

نجف‌زاده خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، زمینه تعالی دانش‌آموزان، معلمان و عموم جامعه را به دنبال دارد.

وی برخی از مزایای برگزاری جشنواره فیلم رشد را برشمرد و عنوان کرد: مزیت نخست اینکه فیلم‌ها همواره به عنوان ابزار انتقال آموخته‌ها محسوب می‌شوند و بهترین وسیله برای انتقال تجارب به دیگران هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، با بیان اینکه استفاده از تجربه‌های دیگران از آموزه‌های دینی ماست، اذعان کرد: فیلم‌های ساخته شده در جشنواره رشد می‌تواند محرکی برای دیگران و انتقال پیام برای آیندگان باشد.

وی تسهیل در انتقال آموخته‌ها را از دیگر مزایای برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم رشد دانست و بیان داشت: ایجاد نشاط و شادابی در جامعه از طریق این رسانه بهترین روش است.

نجف‌زاده به تولید فیلم‌های آموزشی اشاره و خاطرنشان کرد: فیلم‌های آموزشی وسیله خوبی برای ایجاد نشاط و شادابی و پایداری در انتقال آموخته‌ها در امر یادگیری و یاددهی محسوب می‌شوند.

وی همسویی جشنواره فیلم رشد با سیاست‌های سازمان آموزش و پرورش را یک اصل خواند و ادامه داد: امسال برگزاری جشنواره فیلم رشد در گیلان با تایید سند تحول بنیادین پررنگ‌تر می‌شود.

این مسئول شرکت دانش‌آموزان در جشنواره فیلم رشد را موجب روی آوردن دانش‌آموزان به عرصه تحقیق و پژوهش و پیگیری تحقیق مباحث مورد نظر دانست.

وی از ثبت اختراع یک‌هزار دانش‌آموز گیلانی تاکنون خبر داد و خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین به دنبال این است تا با بهره‌گیری از هنرهای تصویری زمینه‌های مساعدتری را برای تقویت اذهان دانش‌آموزان فراهم آید.

نجف‌زاده به هوشمند سازی مدارس به عنوان یکی از عمده‌ترین برنامه‌های سازمان آموزش و پرورش اشاره و تصریح کرد: در کنار تجهیز مدارس به سخت‌افزارها باید به بهره‌گیری از نرم‌افزارهایی مانند ساخت و تولید فیلم‌های آموزشی نیز توجه داشت.

وی به ساخت چند نمونه فیلم آموزشی توسط برخی از معلمان گیلانی برای تسهیل در فرایند آموزشی اشاره کرد و افزود: این روند نشان دهنده ظرفیت بالای ایرانیان در امر آموزش و تدریس است.

این مسئول از والدین و دانش‌آموزان گیلانی خواست تا برای تماشای فیلم‌های برگزیده این جشنواره همه روزه تا چهارم اسفند جاری به مکان‌های مشخص شده حضور یابند.

به گزارش فارس 80 فیلم برگزیده این جشنواره در شهرستان‌های آستانه‌ اشرفیه، سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، رودسر، کلاچای، چابکسر، رودبار، فومن، ماسال، تالش، انزلی، آستارا، املش و رحیم‌آباد پخش می‌شود.

انتهای پیام/آ10


 • آخرین ویرایش:-

برگزاری مراسم نمایشگاه چهلچراغ در بهشت زهرا (س)

خبرگزاری فارس: آیین اختتامیه نمایشگاه چهلچراغ شهدای انقلاب اسلامی ایران با تجلیل از 40 خانواده شهید انقلاب اسلامی برگزار شد.‏

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم نمایشگاه چهلچراغ در بهشت زهرا (س)

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به‌نقل از روابط‌عمومی و امور فرهنگی سازمان بهشت زهرا (س)، آیین اختتامیه نمایشگاه چهلچراغ شهدای انقلاب اسلامی ایران با تجلیل از 40 خانواده شهید انقلاب اسلامی و اهدای ‏تصاویر نقاشی شده سیاه قلم شهدا به آنان در فرهنگسرای رضوان بهشت زهرا (س) برگزار شد.‏

در این مراسم که با حضور جمع کثیری از خانواده‌های شهدا و مسئولان سازمان ‏بهشت زهرا (س) و سازمان فرهنگی هنری شهرداری و بنیاد شهید استان تهران برگزار شد، علی‌اکبر توکلی‌نژاد، ‏مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت: نمایشگاه چهلچراغ شهدای انقلاب، کار بدیع و جدیدی بود که توسط ‏سازمان بهشت زهرا (س) و فرهنگسرای رضوان دایر شد.

وی با اشاره به اینکه، این نمایشگاه با انجام کار پژوهشی و هنری در خصوص گرامیداشت ‏یاد و خاطره چهل شهید انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار امیدواری کرد که در سال‌های آینده این یادواره برای 2 هزار و 500 ‏شهید انقلاب برگزار شود. ‏

توکلی‌نژاد، با اشاره به ایام سالروز عملیات والفجر 8، افزود: رزمندگان اسلام در بهمن سال 64، با انجام عملیات غرورآفرین والفجر 8 و تصرف شبه جزیره فاو، با ورود به سرزمین‌های غیر قابل تصور دشمن و عبور از ‏اروند خروشان حماسه‌ای آفریدند که حیرت و شگفتی جهانیان و همه کارشناسان نظامی شرق و غرب را به دنبال ‏داشت.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) اظهار داشت: عملیات والفجر 8 تمام معادلات دشمن را بر هم زد و به جهانیان فهماند که دیگر عراق پیروز جنگ با ایران نیست و دشمنان به فکر چاره برای نجات این کشور متجاوز افتادند.

در ادامه این مراسم پرفیض و معنوی که با حضور خانواده‌های معظم شهدای انقلاب و دفاع مقدس، جلوه ‏خاصی یافته بود یکی از شب‌های عملیات رزمندگان اسلام بازسازی و اجرا شد.

بر پایه این گزارش، در این مراسم، از خانواده چهل شهید انقلاب اسلامی با ‏اهدای لوح تقدیر و همچنین تصاویر هنری نقاشی شده این شهدا تجلیل به عمل آمد.‏

نمایشگاه چهلچراغ شهدای انقلاب توسط سازمان بهشت زهرا (س) و فرهنگسرای ‏رضوان در جوار جایگاه جلوس و سخنرانی تاریخی امام راحل و قطعه 17 شهدای انقلاب اسلامی ایران، برگزار شد.

برپایی غرفه‌های کتاب، عکس، نقاشی، روایتگری، تابلوهای داستانی، کودک و ‏برپایی نمایشگاه چهلچراغ انقلاب و انجام کار تحقیقی و پژوهشی در ارتباط با زندگینامه چهل شهید انقلاب و ‏همچنین ساخت چهل فانوس، چهره‌نگاری و نقاشی سیاه قلم این شهدا از جمله این برنامه‌ها بود که با استقبال خانواده‌های معظم ‏شهدا، ایثارگران و مراجعان روبرو شد.‏

انتهای پیام/ی30


 • آخرین ویرایش:-

با نمایش زیورآلات شیشه‌ای صورت گرفت
برگزاری نمایشگاه محصولات شیشه‌ای در کرمان

خبرگزاری فارس: نمایشگاه انفرادی محصولات شیشه‌ای هنرمند کرمانی در محل خانه صنایع دستی کرمان برپا شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری نمایشگاه محصولات شیشه‌ای در کرمان

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، نمایشگاه انفرادی محصولات شیشه‌ای هنرمند کرمانی عصر امروز در محل خانه صنایع دستی کرمان برپا شد.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در حاشیه برگزاری نمایشگاه محصولات شیشه‌ای در کرمان اظهار داشت: در این نمایشگاه انواع زیورآلات شیشه‌ای به معرض نمایش گذاشته شده است.

علی زاهدیان خاطرنشان کرد: نمایشگاه محصولات شیشه‌ای توسط مونا هژیرالسادتی هنرمند صنایع دستی کرمانی برپا شده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مذکور تا چهارم اسفند ماه سال جاری ادامه دارد، ابراز داشت: این نمایشگاه همه روزه از ساعت  9 تا 12 و 16 تا 20 برای بازدید عموم مردم  دایر است و علاقمندان به آثار هنری می‌توانند به خانه صنایع‌ستی ابتدای خیابان شهید بهشتی کرمان مراجعه کنند.

انتهای پیام/ی30


 • آخرین ویرایش:-

فوربس: ایران پای ثابت افزایش بهای نفت در سال ۲۰۱۲ است

خبرگزاری فارس: پایگاه تحلیلی فوربس با بررسی فاکتورهای تعیین کننده قیمت جهانی نفت نوشت: میزان عرضه نفت ایران، باز یا بسته بودن تنگه هرمز توسط ایران و میزان تقاضای جهانی به ویژه از طرف چین فاکتورهای تعیین کننده افزایش قیمت جهانی نفت در سال ۲۰۱۲ هستند.

خبرگزاری فارس: فوربس: ایران پای ثابت افزایش بهای نفت در سال ۲۰۱۲ است

 به گزارش فارس به نقل از فوربس، قیمت نفت خام در ماه فوریه در مقایسه با ماه ژانویه که اندکی کاهش داشت، به مثابه یک مسابقه رالی افزایش یافت.

در مورد نوسانات قیمت نفت دو فاکتور تعیین کننده وجود دارد. فاکتور عرضه و فاکتور تقاضای نفت.

در مورد عرضه نفت در بازارهای جهانی، مسائل پیرامون ایران و در مورد تقاضا در بازارهای جهانی تقاضای نفت خام چین از عناصر اصلی افزایش قیمت نفت در ماه فوریه هستند.

علیرغم بحران جهانی اقتصاد، انتظار می‌رود تقاضای آسیا برای نفت در سال جاری افزایش یابد و به ۹۸۰۰۰۰ بشکه در روز برسد که نسبت به سال ۲۰۱۱، 0.82 افزایش خواهد داشت.

براساس گزارش فوربس، سقوط ارزش دلار نیز یکی دیگر از دلایلی است که قیمت نفت را در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲ به بالاتر از ۱۱۸ دلار خواهد رساند.

در مورد عرضه نفت، ایران یکی از مهره‌های کلیدی محسوب می‌شود. اما چندین فاکتور دیگر وابسته به آن نیز هستند که نقش مهمی بازی می‌کنند.

روابط فعلی اسرائیل و ایران به ویژه بعد از ترور دانشمندان هسته‌ای و توانایی ایران در بستن تنگه هرمز و احتمال اختلال در جریان نفت از تنگه هرمز را می‌توان از مهمترین فاکتورهای وابسته به آن هستند.

براساس این گزارش، قیمت‌های بازار به طور قابل توجهی بازتابی از خطرات و موانع موجود در عرضه و اختلالات ژئوپلیتیکی است.

بنابراین، از دیدگاه ما احتمال تبدیل شرایط به شرایط بحرانی که در حال حاضر رو به افزایش است بر قیمت نفت تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.

سرانجام موضوع ژئوپلیتیکی عرضه نفت در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک مشکل حاد باقی خواهد ماند. به دلیل مشکلات موجود در دریای شمال و کاهش میزان تولیدات نفتی نروژ، آرژانتین، چین، اندونزی و استرالیا کاهش قابل توجهی در عرضه ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/م.ص


 • آخرین ویرایش:-

آخرین تحولات شهر حمص به روایت خبرنگار فارس
350 شبه نظامی سوریه تسلیم و 300 تن دیگر دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: 350 شبه نظامی مسلح سوریه در شهر حمص خود را به نیروهای ارتش سوریه تسلیم کردند، همچنین نیروهای امنیتی سوریه 300 نفر از مزدوران لیبیایی که در سوریه عملیات خرابکارنه انجام می‌دادند را دستگیر کردند.

خبرگزاری فارس: 350 شبه نظامی سوریه تسلیم و 300 تن دیگر دستگیر شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، 200 نفر از شبه نظامیان مسلح خود را به ارتش سوریه تسلیم کردند و از سوی دیگر در درگیری‌های امروز در حمص، بیش از 300 نفر از مزدوران آفریقایی تبار و لیبیایی دستگیر شدند.

منابع آگاه خبر داده‌اند که در درگیری ‌های شدید امروز بین ارتش با شبه نظامیان تعداد زیادی از افراد دشمن کشته شده اند که سلاح‌ها و دستگاه های مخابراتی پیشرفته‌ای از این افراد به غنیمت گرفته شده است.

از سوی دیگر در منطقه "حی بابا " و "الخالدیه" نیز  150 شبه نظامی پرچم سفید را برافراشته اند و به زودی سه منطقه حمص، حی بابا و الخالدیه پاکسازی کامل خواهند شد.

همچنین ارتش سوریه در منطقه الزبدانی نیز که افراد مسلح آنجا را ناامن کرده بودند، عملیات و منطقه را پاکسازی کردند که در این عملیات، 6 مزدور معروف القاعده لیبی وابسته به ناتو در نبرد با ارتش سوریه کشته شدند که اسامی آنها به شرح ذیل است: 

1- على محمد العرفى

2-سالم عبدالله الشاعرى

3-أحمد عبدالسلام الحجازى

4-جابر حامد رحیم

5-محمد عبدالوهاب العریب

مقامات ارتش سوریه کشته شدن این 6 تروریست معروف القاعده را جزء عملیات موفق نظامی ارتش در ماه‌های اخیر توصیف کرده‌اند.

انتهای پیام/ق


 • آخرین ویرایش:-

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
اعتماد مردم بزرگترین سرمایه رسانه‌هاست

خبرگزاری فارس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بزرگترین سرمایه نشریات، مطبوعات و رسانه‌ها اعتماد مردم است.

خبرگزاری فارس: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه رسانه‌هاست

به گزارش خبرنگار جامعه فارس؛ سید‌محمد حسینی امروز در آئین اختتامیه هجدهمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها با بیان اینکه رسانه‌ها باید به مسائل کلان جامعه که مورد توجه آحاد مردم است بپردازند، اظهار داشت: جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها فرصتی برای رقابت بین رسانه‌های مختلف است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها به دلیل ایجاد فضای رقابتی باعث ارتقاء کیفی سطح مطبوعات و رسانه‌ها می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به داوری آثار ارسالی به جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها توسط هیئت داوران متشکل از صاحب‌نظران برجسته مطبوعاتی و اساتید دانشگاه تصریح کرد: پس از برگزاری جشنواره، کتاب جشنواره نیز منتشر می‌شود که این کتاب می‌تواند مورد استفاده فعالان مطبوعاتی و رسانه‌ای قرار گیرد به ویژه کتاب جشنواره برای افرادی که در ابتدای مسیر فعالیت رسانه‌ای هستند بسیار می‌تواند مفید باشد.

حسینی در ادامه برگزاری جشنواره‌ مطبوعات و خبرگزاری‌ها را در استعداد یابی فعالان این حوزه بسیار موثر دانست و یادآور شد: در استان‌های مختلف کشور افراد با استعداد زیادی در حوزه رسانه‌ها وجود دارد که جشنواره مطبوعات می‌تواند باعث شناسایی و تقویت این استعداد‌ها شود.

وی ضمن درخواست از رسانه‌ها برای پرداختن به سوژه‌های مختلفی که در سطح کشور وجود دارد متذکر شد: رسانه‌ها نباید صرفا به سوژه‌های شهر تهران متمرکز شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه جدا شدن نمایشگاه مطبوعات از جشنواره را گامی در راستای توجه بیشتر به مطبوعات و رسانه‌های کشور دانست و گفت: در جشنواره امسال به موضوع اخلاق، و تهذیب رسانه‌ای نیز توجه ویژه‌ای شده چرا که ما در کشوری هستیم که ارزش‌های اخلاقی برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حسینی با اشاره به در پیش‌بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نباید به این صورت باشد که افراد برای مطرح کردن خود به هر شیوه‌ای از جمله سیاه‌نمایی و تخریب چهره دیگران اقدام کنند و نباید روزنامه‌ها وسیله قدرت عده‌ای خاص شوند.

وی در ادامه یکی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها ایجاد زمینه برای رشد و پویایی رسانه‌های کشور دانست و گفت: رسانه‌ها باید تلاش کنند تا مطالب خود را هر چه بیشتر در قالب‌های زیبا و جذاب ارائه کنند. چرا که گاهی برخی از مطالب آنقدر زیبا هستند که انسان را مجذوب و وادار به مطالعه آن مطلب می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: در جشنواره فیلم فجر شاهد بودیم فیلم‌هایی که با طنز آمیخته شده بود بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفت و در مطبوعات و رسانه‌ها نیز باید به مقوله طنز بیشتر توجه شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بزرگترین سرمایه نشریات، خبرگزاری‌ها و مطبوعات را اعتماد مردم دانست و یادآور شد: مردم ما با هوش هستند و مسائل را به دقت بررسی می‌کنند و اینکه رسانه‌ها از چه شیوه‌ای برای بیان مطالب خود استفاده می‌کنند برای آنها اهمیت دارد.

وی ضمن درخواست از رسانه‌ها برای بیان نقاط امید آفرین و در عین حال نقد منصفانه عملکرد‌ها در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: باید توجه داشت که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم و در این حرکت همه ما برای حضور حداکثری و تأثیر‌گذار مردم نقش‌آفرین هستیم و باید نهایت تلاش خود را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات انجام دهیم.

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-

فرماندار نوشهر خبر داد
آمادگی 4800 تخت اقامتی برای ارائه خدمات نوروزی

خبرگزاری فارس: فرماندار نوشهر گفت: 600 خانه و ویلا و 22 واحد اقامتی با استعداد 4 هزار و 800 تخت در شهرستان نوشهر وجود دارد که هنوز تعداد زیادی از آنها ساماندهی نشده‌اند و باید نسبت به آن اقدام شود.

خبرگزاری فارس: آمادگی 4800 تخت اقامتی برای ارائه خدمات نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، محمدعلی قمی اویلی ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی این شهرستان با اشاره به اینکه استان مازندران و شهرستان و شهر به دلیل دارا بودن دو موهبت جنگل و دریا همیشه مورد توجه خیل عظیم مسافران بوده است، بیان کرد: نباید بگذاریم این فرصت‌های خدادادی با سوء مدیریت به تهدید تبدیل شود.

وی اظهار داشت: ایجاد آرامش و امنیت و فضای با نشاط برای مسافران و گردشگران از جمله کارهای ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

قمی ادامه داد: دستگاه‌هایی که کار ارائه خدمات همچون مخابرات، پمپ بنزین، عابربانک‌ها و رزق روزانه را به عهده دارند نیز باید تمام توان خود را برای ارائه مداوم و بدون کاستی این خدمات به کار گیرند.

وی همچنین از دستگاه‌های فرهنگی خواست تا نسبت به آماده‌سازی فضای شهر با تابلوها و بروشورهای فرهنگی با مضامین دینی و ملی اقدام کنند و در این بین شهرداری، اداره راه و ترابری و بخشداری مرکزی همکاری لازم را در این باره داشته باشند.

فرماندار نوشهر با تاکید بر اینکه نقاط ضعف عملکردی ستاد تسهیلات سفر در سال گذشته شناسایی و نسبت به حل آن اقدام شود، تصریح کرد: امسال نیز بیشترین حجم مسافر نوروزی در استان مازندران خواهد بود و شهرستان نوشهر به لحاظ مواهب تاریخی و طبیعی سهم عمده آن را دارا خواهد بود.

وی همچنین از تعزیرات و بازرگانی خواست تا قیمت‌های کالا و ارزاق عمومی کنترل داشته باشند.

قمی در ادامه بر لزوم ساماندهی اماکن استیجاری در شهرستان تاکید کرد و بیان داشت: 600 خانه و ویلا و 22 واحد اقامتی با استعداد 4 هزار و 800 تخت در شهرستان نوشهر وجود دارد که هنوز تعداد زیادی از آنها ساماندهی نشده‌اند و باید نسبت به آن اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه 13 واحد پذیرایی در سطح شهرستان فعال است خواستار نظارت بر کیفیت و قیمت غذاهای عرضه شده در این واحدهای پذیرایی شد.

در ادامه معاون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان نوشهر نیز نیز با اشاره به اینکه چهار کیوسک متحدالشکل در ورودی و خروجی نوشهر کار رزرواسیون و اطلاع‌رسانی به مسافران را به عهده دارند از دیگر برنامه‌های این سازمان در طول ایام نوروز خبر داد و گفت: برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی در پارک نگین از 28 اسفند تا 12 فروردین، چاپ بروشورهای اطلاع‌رسانی و آشنایی با تفرجگاه‌های شهرستان و ساخت و نصب دو تابلو در مبادی ورودی شهرستان از جمله برنامه‌های این سازمان برای استقبال از مسافران نوروزی است.

حسین متاجی با اشاره به اینکه ساماندهی ویلاهای استیجاری از جمله مواردی است که در طول سال نسبت به آن اقدام می‌شود از نظارت بر این اماکن خبر داد.

وی همچنین افزود: ستاد تسهیلات سفر نوروزی در شهرداری نوشهر استقرار خواهد داشت و آماده ارائه خدمات در طول این ایام است.

انتهای پیام/آ10


 • آخرین ویرایش:-
 • تعداد کل صفحات :6  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic