معاون استاندار خراسان جنوبی:
آمار دقیقی از فعالیت سمن‌ها در خراسان جنوبی موجود نیست

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر آمار دقیقی از فعالیت سمن‌ها در استان موجود نیست که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

خبرگزاری فارس: آمار دقیقی از فعالیت سمن‌ها در خراسان جنوبی موجود نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد ابراهیم افشاری عصر امروز در کارگروه بانوان و خانواده استان اظهار داشت: در راستای فعالیت بیشتر سمن ها باید ساماندهی آنها در ادارات و سازمان‌ها در دستور کار و اولویت باشد.

وی از تهیه بانک اطلاعاتی سمن‌های استان خبر داد و گفت: بانک اطلاعاتی سمن‌های استان در راستای بهره‌گیری بیشتر از سمن‌های فعال در سطح استان‌ها تهیه می‌شود.

* سازمان‌ها و ادارات اقدام به صدور مجوز سمن‌ها می‌کنند

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر سازمان‌ها و ادارات نیز اقدام به صدور مجوز سمن‌ها می‌کنند.

افشاری با اشاره به بانک اطلاعاتی سمن‌های استان یادآور شد: شناسایی توانمندی و ظرفیت‌های سمن‌ها باید در این بانک اطلاعاتی گنجانده شود.

وی افزود: در مرحله نخست باید آمار و ارقام صحیحی از فعالیت سمن‌های موجود در استان تهیه شده و سپس کیفیت کار این سمن‌ها به ثبت برسد.

* سمن‌های فعال در سطح استان ساماندهی شوند

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی بر ساماندهی سمن‌های فعال در سطح استان تاکید کرد و گفت: در این راستا مدیران دستگاه‌ها موظف هستند سمن‌های فعال را در سطح استان شناسایی کرده و به کارگروه فرهنگی استان ارائه دهند.

افشاری یادآور شد: ضرورت گسترش فعالیت سمن‌ها و حساسیت کار این سمن‌ها باید مورد توجه باشد زیرا اقداماتی که توسط دستگاه‌ها با هزینه سنگینی اجرا می‌شود توسط سمن‌ها با حداقل هزینه انجام می‌شود.

انتهای پیام/آ20


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 7 اسفند 1390  09:14 ب.ظ
توسط: مینا ب

کاندیدای نهمین دوره انتخابات مجلس در مشهد:
احزاب کارکرد خود را در مجلس نیز حفظ کنند

خبرگزاری فارس: نامزد انتخاباتی دوره نهم مجلس شورای اسلامی در مشهد گفت: احزاب باید کارکرد خود را در طول مجلس نیز داشته باشند.

خبرگزاری فارس: احزاب کارکرد خود را در مجلس نیز حفظ کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، غلامحسین صاحبی عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ مردم با سه کاندیدای مجلس شورای اسلامی در مسجد صنعتگران مشهد اظهار داشت: احزاب متأسفانه کارکرد حزبی خود را در طول عمر مجلس ندارند و تنها در زمان انتخابات به فعالیت می‌پردازند و این عیب همیشه بر احزاب وارد بوده است.

وی افزود: همچنین نبود برنامه مدون احزاب سبب سردی در فضای انتخابات شده و در زمان انتخابات باید هزینه زیادی برای آوردن مردم به صحنه صورت گیرد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه آستان قدس نعمتی برای خراسانی‌هاست، تصریح کرد: انتظارات بیشتری در بحث‌های فرهنگی وجود دارد و آستان قدس رضوی باید بیشتر به این مقوله رسیدگی کند.

وی توضیح داد: وظیفه آستان قدس‌رضوی تنها ساخت و ساز اطراف حرم نیست بلکه باید به مشکلاتی که در چند کیلومتری حرم مطهر به لحاظ فقر فرهنگی وجود دارد با اصلاح زیر ساخت‌ها و همچنین برطرف کردن وضعیت املاک اوقافی از مهم‌ترین اولویت‌های آستان قدس رضوی محسوب می‌شود اقدام کند.

صاحبی در ارتباط با تخلف‌های اخیر بانکی در کشور متذکر شد: قطعاً چنین تخلفاتی به دلیل نبود نظارت صحیح بر اجرای قوانین است که من در این چنین مواقعی کوتاه نیامده و تا انتها ادامه می‌دهم.

وی اظهار داشت: هر روز در روزنامه‌ها اسامی، لیست‌ها و همایش‌هایی در پیشبرد اهداف جبهه‌های مختلف صورت می‌گیرد و این حق یک کاندیداست که برنامه‌های خود را زودتر اعلام کند.

این نامزد انتخاباتی دوره نهم مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در ارتباط با هزینه‌ها هم تاکنون پنج میلیون هزینه شده و تا هشت میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه کمیسیون کشاورزی انتخاب بنده است، گفت: چون بسیاری از قوانین در بخش تولید نیاز به بازنگری دارد و مشکلات اساسی در تشکل‌های تولیدی واسطه‌ها هستند که سود سرشاری را کسب می‌کنند.

صاحبی تاکید کرد: همچنین در بحث صادرات نیز مشکلات عدیده‌ای در کشور وجود دارد که باید در این زمینه نیز چاره‌اندیشی شود.

انتهای پیام/س10


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 7 اسفند 1390  09:14 ب.ظ
توسط: مینا ب

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج تاکید کرد
ضرورت حضور بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج تاکید کرد: برای رفع نیاز مردم و دسترسی بهتر آنها به حمل و نقل عمومی، نیازمند حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در این حوزه هستیم.

خبرگزاری فارس: ضرورت حضور بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل

مهرداد کیانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: ساختار جمعیتی و همچنین ترافیکی کرج به نحوی است که اگر مردم بخواهند با وسائل شخصی در سطح شهر تردد کنند، معضل ترافیکی عظیمی گریبانگیر کرج خواهد شد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل نیازمند توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه در حوزه اتوبوسرانی در مرکز استان البرز هستیم و این مهم تنها با حضور و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی محقق می‌شود.

* کرج جوان‌ترین ناوگان حمل و نقل عمومی را دارد

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج در پاسخ به این پرسش که آیا حضور بخش خصوصی نافی مسئولیت‌های نهادهای دولتی و شبه دولتی مانند اتوبوسرانی می‌شود؛ گفت: منظور از ضرورت حضور بخش خصوصی این نیست که ما وظایف و مسئولیت‌های خود را انجام ندهیم.

کیانی خاطرنشان کرد: هدف از طرح این بحث افزایش خدمت‌رسانی و همچنین ایجاد زمینه‌های درآمدی برای سرمایه‌گذاران شخصی است.

وی تاکید کرد: سازمان اتوبوسرانی کرج تاکنون حمایت‌های ویژه‌ای را برای سرمایه‌گذاری در این حوزه انجام داده و یکی از این اقدامات ارائه وظیفه حمل و نقل مسافران در مسیرهای پرتردد به بخش خصوصی است تا سرمایه‌گذاری آنها دارای توجیه اقتصادی باشد.

کیانی ادامه داد: بر اساس توافق‌های صورت گرفته، سازمان اتوبوسرانی خطوطی که مسافر زیادی ندارد را خود پوشش می‌دهد و خطوط پرتردد و دارای مسافر زیاد که توجیه اقتصادی دارد را به عهده بخش خصوصی گذاشته است.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات ما نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کرج است به صورتی که در حال حاضر مرکز استان البرز دارای جوان‌ترین ناوگان اتوبوسرانی در سراسر کشور به شمار می‌آید.

کیانی با تاکید بر اینکه حضور بخش خصوصی در حمل و نقل عمومی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، گفت: امیدواریم با همکاری و تعامل دستگاه‌های مسئول و ایجاد شرایط مناسب، بخش خصوصی انگیزه و اشتیاق لازم برای سرمایه‌گذاری در این حوزه را داشته باشد.

انتهای پیام/آ20


 • آخرین ویرایش:-

‌خاوری نقش موثری در تخلف داشت
ثروتی: محاکمه علنی متهمان فساد مالی ‌دلگرمی ایجاد کرد

خبرگزاری فارس: کاندیدای جبهه اصولگرایان در بجنورد محاکمه علنی متهمان فساد مالی را موجب دلگرمی در مردم عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: ثروتی: محاکمه علنی متهمان فساد مالی ‌دلگرمی ایجاد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، موسی‌الرضا ثروتی بعد از ظهر امروز در جمع مردم این شهر گفت: برگزاری علنی محاکمه متهمان مفاسد اقتصادی موجب اعتماد مردم و همچنین آثار مثبت در جامعه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید با عاملان فساد اقتصادی 3 هزار میلیارد تومانی قاطعانه برخورد کند، تصریح کرد: چون بعضاً با اینگونه تخلفات برخورد لازم انجام نمی‌شود، در مردم نوعی بی‌اعتمادی ایجاد می‌شود.

ثروتی با اشاره به دست داشتن بانک ملی در فساد اقتصادی افزود:‌ بانک ملی به مدیریت خاوری نقش موثری در تخلف 3 هزار میلیارد تومانی اخیر داشت.

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی مشکل‌تراشی‌های خاوری در زمان تصدی به عنوان رئیس بانک ملی را برشمرد و گفت: برای ساخت سیمان سمنگان نیاز به مجوز ال.سی از بانک ملی بوده که برای تسهیل در کار مواردی را درخواست کردند.

وی افزود: به سبب عدم تأمین این مبلغ پنج سال است که به کارخانه سیمان سمنگان گشایش ال.سی را نداده و این طرح از این امتیاز بی‌نصیب مانده است.    

ثروتی با بیان اینکه در آن مقطع موضوع نیز به وزیر اقتصاد و دارایی و مسئولان منعکس شد، اظهار داشت: با این وجود اقدامی در این زمینه انجام نشد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های احداث کارخانه‌های بزرگی چون سیمان در استان کمتر توسعه یافته خراسان شمالی گفت: این طرح علاوه بر اشتغالزایی قابل توجه به توسعه خطه محروم مانه و سملقان منجر خواهد شد که با پیگیری‌های انجام شده کار به سرعت در حال اجرا است.   

وی در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات پیش روی مجلس تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی چشم به انتخابات و میزان مشارکت مردم دوخته‌اند از این رو باید بار دیگر حماسه حضور در انتخابات 12 اسفند رقم بخورد.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه انقلاب جمهوری اسلامی را انقلابی مردمی بوده که به پشتوانه این مردم، انقلاب به پیروزی رسیده است، افزود: از این رو مهم‌ترین رکن انتخابات پیش رو مردمی بودن آن است و مردم این حق را داشته تا نمایندگان را بر اساس معیارها انتخاب کنند.

کاندیدای جبهه اصولگرایان در بجنورد حضور در پای صندوق‌های اخذ رای یک وظیفه شرعی و ملی برشمرد و گفت: دشمن با انجام اقدامات گوناگون نظیر تحریم و تهدید تلاش می‌کند تا زمینه‌های حضور مردم در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات مجلس شورای اسلامی را کم‌رنگ کند لیکن این خواست دشمنان این بار هم بی‌اثر خواهد ماند.

انتهای پیام/ش10


 • آخرین ویرایش:-

آزبورن: انگلیس بودجه بیشتری برای صندوق بین‌المللی پول اختصاص نخواهد داد

خبرگزاری فارس: وزیر خزانه داری انگلیس با اشاره به اینکه کشورهای عضو منطقه یورو بودجه بیشتری را برای صندوق بین المللی پول اختصاص نداده اند، اعلام کرد که انگلیس نیز بودجه بیشتری را به این صندوق اختصاص نخواهد داد.

خبرگزاری فارس: آزبورن: انگلیس بودجه بیشتری برای صندوق بین‌المللی پول اختصاص نخواهد داد

به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی "گاردین"، در شرایطی که بحران اتحادیه اروپا و منطقه یورو صندوق بین المللی پول را بر آن داشته است تا درصدد تامین منابع مالی اضطراری بیشتری باشد، "جورج آزبورن" وزیر خزانه داری انگلیس در سخنرانی خود برای وزاری امور مالی اجلاس سران گروه 20 در مکزیک با اشاره به اینکه انگلیس و سایر کشورهای پیشرو آمادگی تامین یک بسته دیگر کمک مالی برای منطقه یورو را ندارند، اعلام کرد که تا زمانی که کشورهای استفاده کننده از ارز واحد یورو پول بیشتری را به این صندوق اختصاص ندهند، تامین بودجه بیشتر صندوق بین المللی پول در دستور کار انگلیس نیست.

وزیر خزانه داری انگلیس گفت: ما تنها زمانی برای بررسی منابع صندوق بین المللی پول آماده هستیم که رنگ پول یورو را ببینیم؛ ما هنوز چنین چیزی را مشاهده نکرده ایم.

وزیر خزانه داری انگیس با اشاره به اینکه بحران منطقه یورو احتمالا یکی از بزرگ ترین منبع بی ثبات کننده جهانی باقی خواهد ماند و ممکن است که به موضوع محوری بحث های گروه 20 تبدیل شود، ادامه داد: در شرایطی که در کنفرانس گروه 20 موضوعات مختلفی برای بحث وجود دارد، اما من فکر نمی کنم که شما شاهد اختصاص منابع مالی بیشتر (به صندوق بین المللی پول) باشید زیرا خود کشورهای منطقه یورو چنین منابع پولی را به این صندوق اختصاص نداده اند و من فکر می کنم که اینجا در شهر مکزیک یک عمل متقابل در برابر این کشورها صورت خواهد گرفت.

وزارت خزانه داری آمریکا نیز پیشتر با اشاره به اینکه واشنگتن برنامه ای برای تخصیص بودجه ای بیشتر برای صندوق بن المللی پول ندارد، اعلام کرده است: احتمال دارد وخامت بیشتر بحران و شرایط اروپا باعث آسیب به نظام اقتصادی آمریکا شود، اما در حالیکه صندوق بین المللی پول با داشتن بودجه حدود 500 میلیارد دلاری،‌ درصدد افزایش بودجه خود برای مداخله و حمایت از سرایت بحران یورو است،‌ آمریکا برنامه ای برای اختصاص پول به این صندوق ندارد.

صندوق بین المللی پول در ماه ژانویه سال جاری اعلام کرد که درصدد است تا برای مقابله با بحران بدهی اروپا ظرفیت وام دهی خود را به بیش از 500 میلیارد دلار برساند.

انتهای پیام/ن.ص


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 7 اسفند 1390  09:14 ب.ظ
توسط: مینا ب

فارس گزارش می‎دهد
شاخص‌محوری ملاک انتخاب نماینده اصلح

خبرگزاری فارس: آنچه به‌عنوان اولویت اصلی در انتخابات باید مورد توجه قرار بگیرد، تحقق مشارکت گسترده و مردم در انتخابات و ارائه شاخص‌های فرد اصلح و شایسته برای نمایندگی است تا با تشکیل مجلسی سالم مسیر توسعه کشور هموارتر شود.

خبرگزاری فارس: شاخص‌محوری ملاک انتخاب نماینده اصلح

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز مانند سایر انتخابات در نظام جمهوری اسلامی از اهمیت به سزایی برخوردار است؛ این دوره انتخابات به عنوان اولین انتخابات پس از فتنه سال 1388 و در حالی که امواج خروشان بیداری ملت‌های مسلمان، مناسبات جدیدی را بر جهان حاکم کرده است، افق جدیدی را پیش روی انقلاب اسلامی ترسیم خواهد کرد که به فضل الهی، ملت انقلابی ایران گام بزرگ دیگری را به‌منظور تحقق آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی را برخواهد داشت.

مجلس شورای اسلامی علاوه‌بر آنکه رقم زننده سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است، ناظری ملی بر نحوه اجرای قوه مجریه نیز بوده و بر همین اساس است که می‌توان به خوبی دریافت که چرا آن معمار کبیر انقلاب، مجلس را در رأس امور کشور می‌دانست.

به این ترتیب با توجه به اهمیت و کار ویژه‌های مهم مجلس در نظام، آنچه به عنوان اولویت اصلی در انتخابات باید مدنظر خود قرار داد، تحقق مشارکت گسترده و دشمن‌شکن مردم در انتخابات و سپس ارائه شاخص‌ها و ویژگی‌های فرد اصلح و شایسته برای نمایندگی است تا با تشکیل مجلسی صالح، سالم و قوی که مطابق با منویات مقام معظم رهبری باشد بخش مهمی از مسیر توسعه و آبادانی کشور و استان را هموار کرد.

آنچه از منشور فکری و سیره عملی بنیانگذار راحل نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر می‌آید، این است که در انتخاب و گزینش نامزدهای انتخابات برای معرفی به مردم، ملاک‌ها و شاخص‌ها مهم است، نه وابستگی به فلان حزب یا گروه یا قبیله سیاسی.

در همین رابطه حضرت امام خمینی(ره) می‌فرمایند: "و اما اگر انتخاب اصلح براى مسلمان‏هاست، «کى و از کجاست» مطرح نیست، از هر گروهى باشد، حزب باشد یا غیرحزب، نه حزب اسباب این مى‏شود که غیر آن فاسد، و نه صددرصد حزبى بودن باعث صلاح آنهاست و انتخاب اصلح براى مسلمین یعنى انتخاب فردى که تعهد به اسلام و حیثیت آن داشته باشد؛ و همه چیز را بفهمد، چون در مجلس، اسلام تنها کافى نیست، بلکه باید مسلمانى باشد که احتیاجات مملکت را بشناسد و سیاست را بفهمد و مطلع به مصالح و مفاسد کشور باشد، و ممکن است به شما و گروه شما هم مربوط نباشد.

اگر اصلح را انتخاب کردید، کارى اسلامى مى‏کنید و این یک محکى است براى خودتان که تشخیص بدهید انتخاب براى اسلام است، یا براى صلاح خودتان‏" (صحیفه امام/ ج18/ ص197)

مقام معظم رهبری نیز در تبیین شاخص‌های یک نماینده اصلح می فرمایند:"بهترین از لحاظ ایمان، بهترین از لحاظ اخلاص و امانت، بهترین از لحاظ دیندارى و آمادگى براى حضور در میدان‌هاى انقلاب؛ دردشناس‏ترین و دردمندترین نسبت به نیازهاى مردم ... اینها فرصت‌هایى، است که بایستى مردم عزیز ما در همه جاى کشور ... هوشیارانه، با بصیرتِ تمام تلاش کنند، پیدا کنند و با رأى خود مسجل کنند و مجلس را ‌ـ آن مجلسى را که مورد نیاز جامعة کنونى ماست ‌ـ تشکیل بدهند."( سخنرانى مقام معظم رهبرى، 12/10/86 یزد)

بر این اساس با توجه به اینکه در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم، توجه به حضور حداکثری مردم و ویژگی‌های نمایندگانی که قصد ورود به خانه ملت دارند و دقت در انتخاب فرد مناسب و اصلح ضروری است که در همین راستا با برخی از مسئولان و فعالان سیاسی و اجتماعی استان گفت و گو کرده و اهمیت موضوع را از دیدگاه آن‌ها مورد بررسی قرار داده‌ایم.

 

 *ارزش‌‌مداری شاخصه انتخاب نماینده اصلح است

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، در رابطه با اهمیت برگزاری انتخابات و انتخاب اصلح، اظهار داشت: فرد اصلح زمانی که به دین اسلام و ارزش‌های دینی و انسانی آن تعهد و پایبندی لازم داشته باشد، می‌تواند به نحو شایسته به مردم خدمت کند و در راستای منافع عمومی گام بردارد.

حجت‌الاسلام محمد علی نکونام حضور حماسی و حداکثری را مهمترین نکته انتخابات دانست و گفت: حضور مردم در انتخابات موضوع بسیار مهمی است به گونه‌ای که یک وظیفه‌ دینی به شمار می‌رود و در ناکامی دشمن تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

وی با بیان اینکه مردم در روز 12 اسفند پیوند حقیقی خود با نظام را به خوبی به نمایش می‌گذارند، افزود: مردم متعبد و متدین کشور با حضور در پای صندوق‌های رأی به تکلیف دینی و ملی خود عمل می‌کنند و در این راستا باید در انتخاب فرد اصلح نیز دقت ویژه‌ای داشته باشد.

نکونام تصریح کرد: برگزاری انتخابات برای آن است تا فرد سالم و اصلح توسط خود مردم گزینش شود و برآیند آن داشتن مجلسی قوی و کارآمد باشد.

وی، تعهد و پایبندی به ارزش‌های اسلامی و دینی را از مهم‌ترین ویژگی‌های فرد اصلح برشمرد و گفت: فرد منتخب زمانی که به دین اسلام و ارزش‌های دینی و انسانی آن تعهد و پایبندی لازم را داشته باشد، می‌تواند به نحو شایسته به مردم خدمت کند و در راستای منافع عمومی گام بردارد.

 

*انتخابات مظهر دین اسلام است

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری، انتخابات را از مظاهر دین اسلام برشمرد و افزود: باید تلاش کرد تا فردی انتخاب شود که در پی پیاده کردن مظاهر اسلام در جامعه موفق عمل کند تا بدین ترتیب نظاممان را به عنوان یک نظام اسلامی نمونه، الگو و پیشرو به جهانیان معرفی کنیم.

وی بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی مردم در فضای انتخاباتی تاکید کرد و گفت: کاندیداها و طرف‌داران آن‌ها وحدت مردم را خدشه‌دار نکنند و با رقابتی سالم حقوق یکدیگر را رعایت کنند.

نکونام خاطرنشان کرد: کاندیداها با رقابت سالم تنها به معرفی خود و توانمندی‌هایشان بپردازند و به انتخابات نگاه دینی داشته باشند.

 

*فرد اصلح ضروریات جامعه خود را به درستی درک می‌کند

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات و بازرسی استان چهارمحال و بختیاری گفت: فرد اصلح کسی است ضروریات جامعه را به خوبی درک کرده و بتواند آن‌ها را به نحو شایسته اولویت‌بندی کند.

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری با اشاره به فضای انتخاباتی، اظهار داشت: آن‌چه در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است، مشارکت حداکثری و انتخاب فرد اصلح و شایسته برای ورود به مجلس است.

وی افزود: جامعه برای مشارکت حداکثری و انتخاب فرد اصلح و سالم نیاز به آرامش دارد، بنابراین تا می‌توان باید از ایجاد التهاب‌های کاذب و رقابت‌های ناصحیح پرهیز کرد.

جعفری با اشاره به مفهوم نخبه سیاسی، آن را از مهم‌ترین ویژگی‌های فرد اصلح برشمرد و گفت: نخبه سیاسی کسی است که شرایط جامعه خود را به خوبی درک کند و از سوی دیگر بتواند نسبت خود را با دشمن به درستی رصد کرده و بر اساس این شرایط تصمیم‌گیری کند.

وی تصریح کرد: فرد اصلح باید با داشتن اطلاعات بالا و کامل جریانات سیاسی جامعه خود و مواضع دشمن را به درستی بفهمد و بر اساس آن بتواند وضعیت آینده را به درستی پیش‌بینی و تشخیص دهد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات و بازرسی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه فرد اصلح باید توانایی تشخیص و درک ضروریات جامعه خود را داشته باشد، گفت: کسی که نتواند ضروریات و نیازهای اساسی جامعه خود را به درست تشخیص دهد و آن‌ها را اولویت‌بندی کند، فرد اصلح نیست.

جعفری ادامه داد: داشتن بینش سیاسی، زیرکی، هوشیاری و هوشمندی نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که فرد اصلح باید آراسته به آن باشد.

وی خاطرنشان کرد: فرد اصلحی که دارای چنین ویژگی‌هایی است متعلق به هر یک از اقشار جامعه که باشد فرد کارآمد و توانمندی خواهد بود.

 

*فرد اصلح در کنار تخصص دارای تعهد است

فرماندار شهرستان شهرکرد گفت: فرد اصلح کسی است که در کنار ویژگی‌های یک فرد متخصص و توانمند از تعهد و پایبندی لازم نیز برخوردار باشد.

مراد کاظمی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی 30 انتخابات در کشور برگزار شده که به‌طور میانگین می‎توان اذعان داشت هر سال یک انتخابات در کشور برگزار شده است.

وی افزود: برگزاری انتخابات متعدد در کشور بزرگ‌ترین مصداق مردم سالاری دینی و جمهوریت نظام به‌شمار می‌‎رود که شاهد حضور پرشور و حماسی مردم در این عرصه بوده‌ایم.

کاظمی، حضور حداکثری مردم در انتخابات را مهم‌ترین عامل انتخاب فرد اصلح دانست و تصریح کرد: مردم کشور با داشتن بصیرت و بینش بالای خود به خوبی می‌توانند فرد اصلح را انتخاب کنند که این مستلزم حضور حداکثری آن‎هاست.

فرماندار شهرستان شهرکرد ادامه داد: لازمه داشتن مجلسی قوی و کارآمد، انتخاب افراد اصلح است که تنها در این صورت است که می‎تواند شاهد تشکیل مجلسی قوی و کارآمد بود.

کاظمی با اشاره به ویژگی‌های فرد اصلح، گفت: تجربه، داشتن اطلاعات کافی، تخصص، التزام به ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، ولایت‌مداری، شجاعت و انگیزه خدمت به مردم و به‌طور کلی کاردانی و تعهد از ویژگی‌‎های فرد اصلح است.

کاظمی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم خنثی کننده تهدیدهای دشمن است، افزود: حضور حداکثری و مشارکت مردم در انتخابات تهدیدها و هجمه‎های دشمن را خنثی می‌کند، چراکه زمانی تهدیدها موثر واقع می‎‏شوند که مردم در صحنه حضور نداشته باشند.

 

*فرد اصلح باید مردم‌مدار و مردم‌محور باشد

مدیرکل سیاسی و نظارت بر انتخابات استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: فرد أصلح کسی است که علاوه‌بر تخصص و تعهد باید مردمی بوده و با توده مردم ارتباط داشته باشد و درصدد رفع مسائل و مشکلات جامعه برآید.

مجتبی نوروزی با اشاره به نقش مهم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شناسایی افراد توانمند و نخبه کشور، گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی این فرصت را در اختیار افراد توانمند و نخبه کشور قرار می‌دهد تا با داوطلب شدن در این عرصه تلاش خود را برای پیشرفت و سربلندی کشور خود به کار گیرند.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر یکی از زمینه‌هایی که حضور و نقش‌آفرینی نخبگان در آن بسیار مهم و قابل توجه است عرصه سیاسی است و از مهم‌ترین میادینی که نخبگان سیاسی می‌توانند نقش و رسالت خود را به نحو مطلوب ایفا کنند صحنه انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

نوروزی به ویژگی‌های یک نخبه سیاسی اشاره کرد و گفت: فردی که به آن نخبه سیاسی اطلاق می‌گردد باید علاوه بر صلاحیت‌های عمومی، دارای توانمندی‌های تخصصی، تجربه کافی و صداقت باشد و بتواند به نحو مطلوب بر جامعه خود اثر بگذارد.

وی تصریح کرد: فرد اصلح و منتخب برای ورود به مجلس شورای اسلامی باید دارای ویژگی‌های یک نخبه سیاسی باشد.

 

*شایسته سالاری نسخه پیشرفت کشور است

مدیرکل سیاسی و نظارت بر انتخابات استان چهارمحال و بختیاری مردم‌محوری و مردم‌مداری را مهمترین ویژگی یک نخبه سیاسی عنوان کرد و گفت: فرد أصلح کسی است که علاوه‌بر تخصص و تعهد باید مردمی باشد و با توده مردم ارتباط داشته باشد و درصدد رفع مسائل و مشکلات جامعه برآید.

وی از قوه مقننه با عنوان قوه فکور جامعه یاد کرد و افزود: افرادی باید وارد مجلس شوند که در درجه اول التزام و اعتقاد به چارچوب‌های اساسی نظام و قانون اساسی داشته باشند و سپس از صلاحیت‌های علمی و تخصصی کافی برخوردار باشند.

نوروزی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی همواره پذیرای نخبگان جامعه خود هستند، تصریح کرد: مردم کشور خوشبختانه از بصیرت و بینش بالایی بهره‌مند هستند به گونه‌ای که حتی از سیاسیون کشور نیز جلوتر هستند و در انتخاب‌های خود سعی کرده که بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود برای نخبه‌گرایی، لفظ شایسته‌سالاری را به کار برد و گفت: هر چه به سمت شایسته‌سالاری پیش برویم به طور قطع و یقین توفیقات بیشتری نصیبمان می‌شود که هم در داخل و هم در خارج از کشور اثرگذار و سازنده خواهد بود.

 

*فرد اصلح وظیفه‌شناس و مسئولیت‌پذیر است

استاد دانشگاه شهرکرد گفت: یک نماینده شایسته و کارآمد کسی است که در درجه نخست نسبت به مسئولیت و وظایف خود شناخت کافی داشته باشد.

احمدرضا بسیج افزود: قوه مقننه از جایگاه و اهمیت والایی در نظام جمهوری اسلامی برخوردار است چراکه از یک سو وظیفه قانونگذاری را برعهده دارد و از سوی دیگر دارای نقش نظارتی بر حسن اجرای قوانین است.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل مجلس قوی و کارآمد، تصریح کرد: یک جامعه اسلامی برای رسیدن به قوانین مطلوب و قرار گرفتن در مسیر پیشرفت نیازمند مجلسی است که نمایندگان آن با فهم و درایت در انجام مسئولیت‌های کوشا باشند.

بسیج ادامه داد: باید افرادی وارد مجلس شوند که نسبت به وظایف خود آگاه‌تر، مسئول‌تر و فعال‌تر باشند و صلاحیت‌های لازم را برای تدبیر امور مردم داشته باشند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مجلس قوی به دنبال حضور نمایندگان توانمند و سالم شکل می‌گیرد، تصریح کرد: در صورتی که مجلسی مقتدر و موثر شکل بگیرد، به‎طور قطع و یقین اقبال مردم را با خود به همراه خواهد داشت و مردم برای شرکت در انتخابات تمایل بیشتری از خود نشان می‎دهند.

بسیج، وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری را مهم‌ترین ویژگی فرد اصلح برشمرد و گفت: یک نماینده شایسته و کارآمد کسی است که در درجه نخست نسبت به مسئولیت و وظایف خود شناخت کافی داشته باشد.

وی ادامه داد: احساس تعهد نسبت به انجام مسئولیت، صبر و پشتکار در انجام مسئولیت‌ها، ولایت‌محوری، داشتن قدرت تعامل با دیگران، شجاعت در ابراز عقاید، پیگیری مطالبات و پای‌بندی به قانون از مهمترین ویژگی‌های یک فرد اصلح است.

بسیج در ادامه با بیان اینکه مردم همواره در عرصه‌های مختلف کشور، حضور حماسی و گسترده‌ای داشته‌اند، گفت: مردم کشور با وجود فشارها و سختی‌‎هایی که ناشی از تهدیدها و تحریم‌های دشمن متحمل می‏شود، وظیفه خود را که حضور در صحنه است به خوبی ایفا کرده و این حضور سال به سال گسترده‌تر و پرشورتر می‎شود.

این استاد دانشگاه به تأثیر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بر معادلات سیاسی منطقه‌ای و جهانی اشاره و افزود: تجربه نشان داده هرچه حضور مردم باشکوه‌تر باشد، از یک سو منجر به تقویت نظام اسلامی و از سوی دیگر ضعف و ناامیدی دشمن را موجب می‎شود.

 

*حضور در انتخابات یک تکلیف است

نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: فرد اصلح کسی است که به اصل ولایت فقیه مقید باشد و در چارچوب ارزش‌های دینی و اسلامی عمل کند.

عبدالمحمد بابااحمدی با بیان اینکه حضور در انتخابات یک تکلیف است، اظهار داشت: با توجه به شرایط حساس امروز که دنیای غرب علیه منافع کشور تجهیز شده باید تلاش کرد تا با وحدت و همدلی انتخاباتی سالم و باصلابت برگزار کرد.

وی افزود: حضور پرشور و آگاهانه ملت ایران پای صندوق‌های رای و مشارکت گسترده مردمی، منجر به تقویت بیش از پیش پایه‌های انقلاب اسلامی در داخل و خارج کشور شده و رشد و ارتقاء شاخص‌های گوناگون توسعه و پیشرفت را در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی و زیربنایی به همراه خواهد داشت.

بابااحمدی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عصاره نظام هستند، تصریح کرد: بر این اساس باید نمایندگانی به این مجلس راه پیدا کنند که با قانونگذاری در تداوم و حراست و پاسداری از ارزش‌های انقلاب بتوانند نقش مهمی ایفا کنند.

وی، ولایی بودن را مهم‌ترین ویژگی فرد اصلح دانست و گفت: فرد اصلح کسی است که به اصل ولایت فقیه مقید باشد و در چارچوب ارزش‌های دینی و اسلامی عمل کند.

نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی افزود: تخصص و کارآمدی، سواد و صلاحیت علمی، مردمی بودن، صبر و صعه صدر داشتن، صلابت و آشنایی به حوزه انتخابیه خود از دیگر ویژگی‌های نماینده اصلح است.

بابااحمدی در ادامه از انتخابات با ‌عنوان یکی از راه‎های پشتیبانی ملت از نظام نام برد و گفت: هر قدر که مشارکت مردم در عرصه انتخابات بیشتر باشد، اقتدار نظام در داخل و خارج بیشتر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: حضور عالمانه و آگاهانه مردم در صحنه انتخابات و در پای صندوق های رأی همواره و در سه دهه گذشته باعث تحکیم هر چه بیشتر پایه‌های نظام جمهوری اسلامی از یک سو و مأیوس شدن بیشتر دشمنان نظام از سوی دیگر شده است.

 

 *عزت و آبادانی ایران سرلوحه‌ کاندیداهای انتخابات باشد

اولویت اصلی در انتخابات پیش روی مجلس، تحقق مشارکت گسترده و دشمن شکن مردم در انتخابات است به نحوی که مشارکت گسترده مردم در تعیین سرنوشت خویش و شکل‌دهی خانه ملت، آب سرد دیگری بر خاکستر یاوه‌گویی‌ها و دشمنی‌های استکبار جهانی- به ویژه امریکا و اسرائیل- خواهد بود و با نمایش وحدت ملی حول محور ولایت فقیه، مشتی محکم بر دهان بدخواهان انقلاب اسلامی خواهند کوبید.

سپس آنچه بعد از تحقق حضور حداکثری مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تلاش برای انتخاب و گزینش فرد اصلح برای ورود به مجلس است.

مردم کشور باید بکوشند وکلایی را به مجلس بفرستند که در اندیشه‌ گسترش اسلام و احیای ارزش‌ها و احکام الهی و ترویج افکار ناب امام خمینی(ره) باشند و خدمت خالصانه به مردم و تلاش برای عزت و آبادانی ایران اسلامی را سرلوحه‌ کار خویش قرار دهند.

گزارش از خاطره حسین زاده

انتهای پیام/ی10


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 7 اسفند 1390  09:14 ب.ظ
توسط: مینا ب

امشب ساعت 21
مقدم فر و نبوی میهمان برنامه "بیست و دو"

خبرگزاری فارس: حمیدرضا مقدم فر معاون فرهنگی کل سپاه پاسداران و سید مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام میهمان امشب ویژه برنامه "بیست و دو" هستند.

خبرگزاری فارس: مقدم فر و نبوی میهمان برنامه "بیست و دو"

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حمیدرضا مقدم فر معاون فرهنگی کل سپاه پاسداران و سید مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  میهمان امشب  ویژه برنامه "بیست و دو" هستند.

 

برنامه "بیست و دو" را ساعت 21 امشب از شبکه دو سیما بطور زنده پخش می‌شود. 

 

در این برنامه قرار است درباره ابعاد مختلف انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی صحبت شود.

انتهای پیام/

 

 

 


 • آخرین ویرایش:-

مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) - قم
مدال طلای سنگین وزن به باباجان زاده رسید/ قاسمی نقره ای شد

خبرگزاری فارس: مدال طلای سنگین وزن مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) به باباجان زاده از ایران رسید.

خبرگزاری فارس: مدال طلای سنگین وزن به باباجان زاده رسید/ قاسمی نقره ای شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، رقابت های روز دوم و پایانی هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) که از روز گذشته در سالن شهیدحیدریان قم اغاز شده است با برگزاری دیدارهای فینال 4 وزن دوم پیگیری شد که در دیدار فینال وزن 120 کیلوگرم بشیر باباجان زاده با برتری در سه تایم و با نتایج (صفر بر یک)، (یک بر صفر) و (یک بر صفر) مقابل امیر قاسمی منجزی مدال طلای این وزن را بر گردن آویخت. ب

اباجان زاده پس از استراحت در دور نخست ماکسیم پروخوروف از آذربایجان را در 2 تایم و با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرده بود و در دور سوم نیز در 2 تایم با نتیجه 2 بر صفر از سد آتیلا گوزل از ترکیه گذشت و راهی دیدار پایانی شد. وی در فینال نیز با برتری مقابل امیر قاسمی منجزی از ایران نشان طلا را بر گردن آویخت.

رده بندی وزن 120 کیلو به شرح زیر است: 1- بشیر باباجان زاده (ایران) 2- امیر قاسمی منجزی (ایران) 3- بهنام مهدی زاده (ایران) و آتیلا گوزل (ترکیه) 5- علی خلج (ایران) و ماکسیم پروخوروف (آذربایجان)

به کشتی‌گیران اول تا سوم اوزان هفتگانه این مسابقات به ترتیب 4 هزار، 3 هزار و 1500 هزار دلار جایزه اهداء می‌شود.

همچنین، به تیم‌های اول تا سوم به ترتیب 6، 4 و 3 هزار دلار پاداش تعلق می‌گیرد.

هشتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) روزهای 6 و 7 اسنفدماه با حضور کشتی‌گیران داخلی و 5 کشور خارجی در سالن شهید حیدریان قم برگزار ‌شد.

انتهای پیام/م


 • آخرین ویرایش:-

فردا برگزار می‌شود
یادواره شهدای لشکر مهندسی رزمی 42 قدر در اراک

خبرگزاری فارس: رئیس روابط عمومی گروه مهندسی 42 قدر استان مرکزی از برگزاری یادواره شهدای لشکر مهندسی رزمی 42 قدر خبر داد.

خبرگزاری فارس: یادواره شهدای لشکر مهندسی رزمی 42 قدر در اراک

محمد علی صالحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: این یادواره به مناسبت سالگرد شهادت فرماندهان لشکر مهندسی رزمی 42 قدر در سال 65 در عملیات کربلای پنج به ویژه سردار شهید سید احمد حسینی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این مراسم فردا در روستای ابراهیم‌آباد و با سخنرانی فرماندهان سپاه استان برگزار می‌شود.

رئیس روابط عمومی گروه مهندسی 42 قدر استان مرکزی تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام و شهدا، دیدار با خانواده شهدا، تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و آشنایی بیشتر با نقش مهندسی رزمی در جنگ و دوران دفاع مقدس را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این یادواره عنوان کرد.

صالحی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا فرصتی برای معرفی گوشه‌ای از ایمان‌، اعتقاد و سلحشوری و شهادت طلبی رزمندگان غیور ایران اسلامی به نسل جوان است، ادامه داد: الگو قرار دادن شهدا در همه عرصه‌های زندگی باید در بین همه قشرهای مختلف مردم مورد توجه قرار گیرد.

لشکر مهندسی 42 قدر در طول جنگ تحمیلی 303 شهید والا مقام را تقدیم نظام کرد که اکثر آنها فرماندهان گروهان‌ها و گردان‌ها بودند.

انتهای پیام/س20


 • آخرین ویرایش:-

برای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
کاندیداهای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه آذربایجان‌شرقی معرفی شدند

خبرگزاری فارس: کاندیداهای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه آذربایجان‌شرقی در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی معرفی شدند.

خبرگزاری فارس: کاندیداهای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه آذربایجان‌شرقی معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدتقی اعلمی دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه آذربایجان‌شرقی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران هدف از فعالیت این تشکل را تلاش و اهتمام بیشتر دانشگاهیان متعهد برای پاسداری از حریم ارزش‌ها و مصالح و منافع ملی عنوان کرد.

وی گفت: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی  توسط جمعی از مدرسان و اعضای هیئت علمی آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در  سال 1381 تأسیس و مجوز خود را در سال 84 از وزارت کشور دریافت کرده است که کانون استان آذربایجان‌شرقی نیز از اردیبهشت سال 89 رسما فعالیت خود را با حضور جمعی از اساتید با انتخاب اعضای شورای مرکزی آغاز کرده است.

اعلمی با بیان اینکه این کانون دارای مبانی و اصولی همچون، اعتقاد و التزام به اسلام ناب محمدی، اعتقاد و التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه، اعتقاد و التزام به اندیشه‌های ناب امام خمینی (ره)، اعتقاد و التزام به رهنمودها و سیاست‌های کلی اتخاذ شده از سوی ولی فقیه و اعتقاد به ضرورت کار جمعی و تشکیلاتی خصوصا در حوزه فرهنگ و سیاست است، خاطرنشان کرد: بهره‌گیری هماهنگ و متمرکز از تخصص اعضا برای مطالعات راهبردی برای تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامی، ارائه راهکارهای نظری و عملی به مسئولان نظام برای حل مشکلات جامعه، بررسی و تبیین چالش‌ها، بحران‌ها، تهدیدها و فرصت­های فراروی انقلاب اسلامی، امید آفرینی در میان نسل‌های جدید، ایجاد پایگاهی برای تجمع و هماهنگی دانشگاهیان متعهد، نشر آثار اساتید و محققان متعهد و حمایت از آنها، همکاری علمی با اساتید و محققان مسلمان در دیگر کشورها با رعایت موازین قانونی، انتشار نشریات و کتب مرتبط با اهداف کانون، برگزاری نشست‌ها، همایش‌ها و کارگاه‌ها، برگزاری اردوهای علمی و فرهنگی برای دانشگاهیان، مشارکت فعال در عرصه‌های سیاسی و اجرایی کشور، مشارکت فعال در عرصه‌های مختلف انتخابات، صدور بیانیه‌ها و اعلام مواضع در مناسبت‌های مختلف، برگزاری تجمعات در چارچوب ضوابط و مقررات کشور، شناسایی و جذب نیروهای جوان و مستعد برای برنامه‌های آموزشی و تشکیلاتی و تلاش برای ارتقای آنان و تلاش برای تعمیق پیوند مراکز دانشگاهی با مراکز اجرایی کشور است.

وی با اشاره به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی،گفت: قوه مقننه مجمعی است که با برنامه‌ریزی مدبرانه در لباس قانون، سیر پیشرفت و عدالت را در کشور هموار می­سازد که کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با هدف ایجاد زمینه مناسب برای ورود هرچه بیشتر افراد نخبه و متخصص به این جایگاه مهم در عرصه انتخابات وارد شده و فارغ از تعصبات و تنگ‌نظری‌های معمول، در تلاش است که شخصیت‌های خبره و مختصصان دانشگاهی که می‌توانند نیازی از نیازهای تخصصی قوه مقننه جمهوری اسلامی را برآورده سازند، با شرکت در قالب سیاسی انتخابات و کسب آرای مردمی به مجلس راه یابند.

اعلمی با بیان اینکه در راستای حضور گسترده در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این کانون فعالیت خود را از یک سال پیش آغاز کرده است، گفت: در نهایت پس از بررسی‌های به عمل آمده مقرر شد دبیران شورای کانون استانی به همراه یک نفر رابط انتخاباتی مسئولیت بررسی و معرفی نامزدهای مورد حمایت کانون را بر عهده داشته باشند که جلسات شورای مرکزی کانون جهت بررسی و معرفی نامزدها به طور مرتب تشکیل و طی چند مرحله نامزدهای مورد نظر به شورای مرکزی کانون ارسال و در نهایت کاندیدا‌های زیر به عنوان نامزدهای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در حوزه انتخابیه استان آذربایجان‌شرقی معرفی شدند.

* حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر:

محمدحسین فرهنگی، حجت الاسلام رحیم همزبان قراملکی و محمداسماعیل سعیدی

* حوزه انتخابیه بستان آباد:

احد خیری

* حوزه انتخابیه ملکان: 

اسدالله خدیوی

* حوزه انتخابیه میانه: 

حسنعلی قنبری و سید محمدرضا حاجی اصغری

* حوزه انتخابیه کلیبر: 

مهدی راثی

* حوزه انتخابیه اهر و هریس: 

عباس فلاح

* حوزه انتخابیه سراب:

حجت‌الاسلام علیانسب

* حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق:

علی حق بیگی

* حوزه انتخابیه بناب:

حجت‌الاسلام محمدرضا بنابی 

انتهای پیام/آ10


 • آخرین ویرایش:-

رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری خبر داد
فعالیت 15 هزار نیروی اجرایی انتخابات در چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری از فعالیت 15 هزار عامل اجرایی در برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: فعالیت 15 هزار نیروی اجرایی انتخابات در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، یزدان جلالی بعدازظهر امروز در شانزدهمین نشست ستاد انتخابات این استان، اظهار داشت: بر اساس جدول زمان‌بندی تنظیم شده اطلاع‌رسانی انتخابات این استان تاکنون اجرای هیچ برنامه‌ای به تعویق نیفتاده است.

وی افزود: به‌منظور برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی استقرار 657 شعبه اخذ رأی در این استان در نظر گرفته شده است که از این تعداد 188 شعبه در حوزه انتخابیه شهرکرد، 146 شعبه در حوزه انتخابیه لردگان، 241 شعبه در حوزه انتخابیه اردل و 85 شعبه نیز در حوزه انتخابیه بروجن پیش‌بینی شده است.

جلالی با اشاره به شعب اخذ رأی در مناطق شهری و روستایی حوزه‌های چهار گانه انتخابات این استان، گفت: از مجموع 241 شعبه اخذ رأی در شهرستان اردل 55 شعبه شهری و 184 شعبه روستایی، حوزه انتخاباتی لردگان 19 شعبه شهری و 127 شعبه روستایی، حوزه انتخابی شهرکرد 127 شعبه شهری و 61 شعبه روستایی و در حوزه انتخابی بروجن 59 شعبه شهری  26 شعبه روستایی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در شهرکرد 180 شعبه ثابت و هشت شعبه سیار، حوزه لردگان 60 شعبه سیار و 86 شعبه سیار، حوزه اردل 141 شعبه ثابت و 100 شعبه سیار، بروجن 71 شعبه ثابت و 14 شعبه سیار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تعداد نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان، گفت: تعداد داوطلبان کاندیدای مجلس شورای اسلامی در این استان 61 نفر بود که تاکنون 15 نفر از این افراد انصراف داده‌اند.

جلالی از فعالیت 15 هزار عامل اجرایی در برگزاری این انتخابات خبر داد و گفت: مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در شهرستان بروجن فراهم شده و امیدواریم شاهد برگزاری یک انتخابات خوب و سالم در این استان باشیم.

وی ادامه داد: افزون بر یک هزار و 400 خودرو برای روز انتخابات در نظر گرفته شده است که تاکنون 962 خودروی دولتی آماده ارائه خدمت است.

انتهای پیام/ی20


 • آخرین ویرایش:-

فرماندار اراک:
انتخابات نماد حضور مقتدرانه ملت در پاسداری از ارزش‌هاست

خبرگزاری فارس: فرماندار اراک حضور مردم در انتخابات 12 اسفند را نماد حضور مقتدرانه ملت ایران برای پاسداری از ارزش‌ها و دستاوردهای نظام دانست.

خبرگزاری فارس: انتخابات نماد حضور مقتدرانه ملت در پاسداری از ارزش‌هاست

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک مسلم پورقاسمیان امروز در جشن تکلیف سیاسی رای‌اولی‌های اراک اظهار داشت: شرکت پرشور مردم در انتخابات ضمن نمایش همبستگی و پایبندی به ارزش‌ها و آرمان‌های نظام موجب یاس و ناکامی دشمنان در دستیابی به اهداف پلیدشان خواهد شد.

وی با بیان اینکه 12 اسفند روز خلق حماسه‌ای دیگر در نظام اسلامی است، تصریح کرد: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با بصیرت سیاسی بالا شرایط حساس کشور را به خوبی درک کرده و به تلاش‌‌های دشمنان برای اخلال در انتخابات واقفند.

فرماندار اراک ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی برنامه‌های زیادی را برای مخدوش کردن فضای انتخاباتی پیش‌بینی کرده‌اند و این امر انتخابات مجلس نهم را از اهمیت بسیار زیادی برخوردار کرده است، به همین دلیل همه مردم باید بر اساس وظیفه دینی و شرعی خود در انتخابات حضوری پرشور داشته باشند.

پورقاسمیان با اشاره به اینکه دشمنان در تلاشند تا مردم را به وسیله تحریم و فشارهای سیاسی دچار یاس و ناامیدی کنند، گفت: انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی عرصه نمایش عزت، قدرت، مردم سالاری ایران عزیز است و مردم باید با حضور خود در پای صندوق‌های اخذ رای توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

وی حضور حماسی و شورانگیز مردم در انتخابات را سرنوشت ساز و عزت‌آفرین دانست و اظهار کرد: رای اولی‌ها باید همانند سایر قشرهای مردم با حضور پررنگ و آگاهانه در انتخابات ولایت پذیری خود را به اثبات برسانند.

انتهای پیام/س20


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 7 اسفند 1390  09:13 ب.ظ
توسط: مینا ب

رشد اقتصادی آلمان کاهش یافت

خبرگزاری فارس: کاهش صادرات آلمان طی سه ماه پایانی 2011 میلادی موجب کاهش رشد اقتصادی بزرگترین اقتصاد منطقه یورو شده است.

خبرگزاری فارس: رشد اقتصادی آلمان کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ تشدید بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر زیادی در کاهش صادرات آلمان داشته است.

بر اساس این گزارش موسسه آمار آلمان اعلام کرد میزان صادرات آلمان در سه ماه پایانی سال گذشته با 0.8 درصد کاهش روبرو شده است. بر این اساس رشد اقتصادی آلمان در این مدت با افت 0.2 درصدی روبرو شده است.

 بحران مالی منطقه یورو کشورهای اروپایی را مجبور به اتخاذ سیاستهای ریاضت اقتصادی و مالی کرده است. این مساله موجب کاهش هزینه های دولتی و بخش خصوصی شده است . این در حالی است که اعتماد تجاری در اقتصاد آلمان طی ماه فوریه به بالاترین حد خود در هفت ماه اخیر رسیده است .

کارشناسان اقتصادی بر این باورند که اقتصاد آلمان با چالشهای زیادی روبرو است ولی ساختارهای اقتصادی این کشور کاملا قوی و با ثبات است و وضعیت اقتصادی این کشور قابل مقایسه با کشورهایی مثل اسپانیا و ایتالیا نیست .

رشد اقتصادی آلمان پس از رکود در سال 2009 میلادی با رشد 3.7 درصدی در سال 2010 روبرو شد و این رقم در سال 2011 میلادی به 3 درصد رسیده است . بوندس بانک آلمان نیز پیش بینی کرد رشد اقتصادی آلمان امسال به کمتر از 0.6 درصد خواهد رسید .

کمیسیون اروپا نیز پیش بینی کرد رشد اقتصادی ایتالیا امسال 1.3 درصد و اسپانیا نیز بیش از یک درصد کاهش خواهد یافت .

انتهای پیام /


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 7 اسفند 1390  09:13 ب.ظ
توسط: مینا ب

با هدف توسعه همکاری‌های تجاری برگزار می‌شود
نمایشگاه دستاوردهای صنعتی البرز در عراق

خبرگزاری فارس: رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان البرز از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنعتی این استان در عراق خبر داد.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه دستاوردهای صنعتی البرز در عراق

حسین طوسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر صنایع مستقر در استان البرز رشد کمی و کیفی بسیاری داشته و تولیدات آنها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: پس از آنکه صنایع استان البرز توانستند نیاز داخل کشور را در بسیاری از محصولات برآورده کنند، با حمایت‌های انجام شده صادرات این محصولات را در اولویت قرار دادیم.

* استقبال کشورهای منطقه از محصولات صنعتی البرز

این فعال اقتصادی ادامه داد: با رایزنی و ارائه محصولات صنعتی تولید شده در استان البرز به کشورهای همسایه به ویژه در حوزه خاورمیانه و آسیای مرکزی، شاهد استقبال این کشورها از تولیدات داخلی بودیم.

طوسی تاکید کرد: صنایع مستقر در استان البرز این توانایی و امکان را دارند تا با محصولات مشابه خارجی رقابت کرده و بازار لازم برای عرضه تولیدات خود را پیدا کنند.

وی افزود: تحقق این مهم نیازمند برنامه‌ریزی مناسب در جهت معرفی تولیدات داخلی و همچنین حمایت‌ دستگاه‌های مسئول بوده و خوشبختانه گام‌های مهمی در این حوزه برداشته شده است.

* برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنعتی البرز در سلیمانیه

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان البرز در ادامه به برگزاری نمایشگاه مهمی تحت عنوان دستاوردهای صنعتی این استان در سلیمانیه عراق اشاره کرد و گفت: مقدمات این امر و توافق‌های لازم میان تجار، صنایع و دستگاه‌های مسئول دو کشور ایران و عراق انجام شده است.

طوسی خاطرنشان کرد: نمایشگاه فوق به زودی برگزار شده و صنایع استان البرز آخرین محصولات خود را در این فرصت عرضه خواهند کرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه نمایشگاه فوق چه زمانی برگزار می‌شود، گفت: به زودی زمان دقیق اعلام خواهد شد اما در حال حاضر بسیاری از صنایع ما محصولات خود را به سلیمانیه عراق منتقل کرده‌اند.

طوسی در پایان اعلام کرد: قرار است در حاشیه این نمایشگاه تجار و صنایع ایرانی با طرف‌های عراقی نشست‌های تخصصی برگزار کرده و توافق‌هایی برای توسعه مبادلات داشته باشند.

انتهای پیام/آ20


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 7 اسفند 1390  09:13 ب.ظ
توسط: مینا ب

نامزد ائتلاف پیشرفت، عدالت و عقلانیت:
پرونده فساد مالی اخیر پیچیدگی خاصی نداشت

خبرگزاری فارس: نامزد انتخاباتی مورد حمایت ائتلاف پیشرفت، عدالت و عقلانیت خراسان رضوی ‌با اشاره به پرونده فساد مالی گفت: این پرونده پیچیدگی خاصی نداشت و کارهای صورت گرفته پیش پا افتاده بود.

خبرگزاری فارس: پرونده فساد مالی اخیر پیچیدگی خاصی نداشت

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید عبدالکریم جوادی عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ مردم با سه کاندیدای مجلس شورای اسلامی در مسجد صنعتگران مشهد در ارتباط با بایدها و نبایدهای فعالیت احزاب اظهار داشت: یکی از مؤلفه‌های اصلی قوه مقننه بعد نظارتی آن است به گونه‌ای که در کارنامه مجلس هشتم 50 درصد مصوبات مربوط به مصوبات پیشرفت اقتصادی بوده است.

وی افزود: با این حال در بعد اجرا و نظارت به درستی صورت نگرفت و این یکی از نقدهایی است که بر مجلس هشتم وارد بود.

این فعال سیاسی در ارتباط با پرونده اخیر اختلاس مالی متذکر شد: این پرونده پیچیدگی خاصی نداشت و کارهای صورت گرفته پیش پا افتاده بود و اگر بعد نظارتی با قدرت عمل می‌کرد این اتفاق صورت نمی‌گرفت.

وی با بیان اینکه یک نماینده باید اقتدار خود را داشته باشد و بتواند از مردم و کشورش دفاع کند، تاکید کرد: در این صورت شاهد تشکیل مجلس بسیار مناسبی خواهیم بود.

جوادی در پاسخ به این پرسش که در صورت راهیابی به مجلس در کدام کمیسیون فعالیت می‌کند، اظهار داشت: بنده قصد ورود به کمیسیون اقتصاد را دارم به این دلیل که پیش از این نمایندگان حوزه خراسان هیچ کدام در این حوزه وارد نشده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: به علت کار اقتصادی 25 سال با چالش‌ها و مشکلات این بخش آشنا هستم و همچنین می‌دانم که باید زیر ساخت‌ها در کجا اصلاح شود.

این فعال سیاسی متذکر شد: اجرای اصل 44 در ارتباط با خصوصی‌سازی بدون تعریف محور کار آغاز شد و با نخستین مواجهه به فکر اصلاح آن می‌افتیم این در صورتی است که باید ابتدا اصلاح و سپس اجرایی شود.

وی با بیان اینکه هیچ حربه‌ای برنده‌تر از اقتصاد نیست اعلام کرد: در حوزه اقتصاد روزی با چهار هزار تومان مؤسسه‌ای را راه‌اندازی کردیم و امروز تنها پنج هزار نفر در این مؤسسه شاغل هستند و این نشان توسعه یافتگی است.

انتهای پیام/‌ش20


 • آخرین ویرایش:-
 • تعداد کل صفحات :4  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات