یکشنبه 21 اسفند 1390  11:30 ب.ظ
توسط: مینا ب

صالحی در دیدار وزیر ارتباطات عراق عنوان کرد
تأکید ایران بر وحدت و یکپارچگی عراق

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام حمایت ایران از وحدت و یکپارچگی عراق، ابراز امیدواری کرد که این کشور جایگاه شایسته خود را در عرصه تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بازیابد.

خبرگزاری فارس: تأکید ایران بر وحدت و یکپارچگی عراق

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (یکشنبه) با محمد توفیق علاوی وزیر ارتباطات عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با وزیر ارتباطات عراق، جمهوری اسلامی ایران و عراق را دو کشور کهن و تاریخی با مردمی تمدن ساز و با فرهنگ در خاورمیانه توصیف کرد که دارای مشترکات و علقه‌های فراوان مذهبی، فرهنگی و اجتماعی هستند که این امر امروز به خوبی در روابط گسترده و همه جانبه دو کشور و ملت نمود یافته است.

صالحی با اشاره به روند تثبیت ثبات و امنیت و حاکمیت مردم عراق بر سرنوشت سیاسی خود با خروج اشغالگران، ابراز امیدواری کرد با انسجام و همبستگی بین آحاد ملت عراق و تلاش دولت عراق شاهد آن باشیم عراق جایگاه شایسته خود را در عرصه تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بازیابد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از وحدت و یکپارچگی و تعمیق ثبات و امنیت در عراق، بر تبعات سلبی بروز هرگونه ناامنی و بی ثباتی در کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه بر کل منطقه تأکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین بر ضرورت همفکری و تعامل سازنده بین کشورهای همسایه برای مقابله با چالش‌ها و بهره برداری از فرصت‌ها تأکید کرد.

وزیر امور خارجه با ابراز خرسندی از اهتمام و توجه ویژه مسئولان دو کشور برای بسط و گسترش همه جانبه روابط فیمابین، ابراز امیدواری کرد با همت و تلاش وزرای ارتباطات دو کشور شاهد توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربیات بین دو کشور در حوزه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و افزایش کمی و کیفی ارائه خدمات در بخش‌های مختلف مخابراتی، بانکی، پستی و الکترونیکی به مردم عزیز دو کشور همسایه باشیم.

محمد توفیق علاوی وزیر ارتباطات عراق نیز در این دیدار که رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان نیز حضور داشت، با ابراز خرسندی از دیدار صمیمی با وزیر امور خارجه کشورمان، از روند توسعه و گسترش روابط بین تهران و بغداد ابراز رضایت کرد و با مثبت و سازنده توصیف کردن مذاکراتش با همتای ایرانی خود ابراز امیدواری کرد که این همکاری‌ها در حوزه ارتباطاتی و مخابراتی در راستای ارتقای خدمت رسانی به مردم دو کشور همسایه و مسلمان به ویژه زائران ائمه معصومین (ع) در دو کشور تداوم و گسترش یابد.

وزیر ارتباطات عراق از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فناوری و زیرساخت‌های ارتباطی و نیز پیشرفت‌های عظیم علمی و فناوری از جمله در فناوری نانو تجلیل و تقدیر و خاطرنشان کرد: ایران از نظر توسعه و پیشرفت علمی و فناوری در منطقه و جهان در رتبه بالایی قرار دارد و این پیشرفت‌های خیره کننده و ممتاز نه تنها مایه افتخار مردم ایران بلکه مایه مباهات همه ملت‌های منطقه و مسلمان است.

محمد توفیق علاوی با تشریح روند بازسازی بخش‌های زیربنایی کشورش در بخش ارتباطات و مخابرات که در طول اشغال عراق خسارت‌های زیادی دیده است، بر آمادگی کشورش برای استفاده و بهره‌مندی از تجارب ارزشمند کشورمان در حوزه‌های فناوری ارتباطات و مخابرات تأکید کرد و خواستار توسعه روابط با ایران در این زمینه‌ها شد.

وزیر ارتباطات عراق همچنین با تشریح روند تحولات سیاسی و اقتصادی کشورش و حاصل شدن بهبود ملموس در شرایط ثبات و امنیت این کشور در راستای رفاه و امنیت مردم، بر نقش و حمایت و نیز تعامل و همکاری کشورهای همسایه به خصوص جمهوری اسلامی ایران و عراق در تثبیت شرایط امنیت در عراق و کل منطقه و مقابله با چالش‌های فرارو تأکید کرد.

انتهای پیام/ش


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 21 اسفند 1390  11:30 ب.ظ
توسط: مینا ب

معاون بازرسی و نظارت سازمان بازرگانی آذربایجان غربی خبر داد
ثبت 1500 تخلف صنفی در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: معاون بازرسی و نظارت سازمان بازرگانی آذربایجان غربی گفت: یک‌هزار و 477 تخلف صنفی و غیر صنفی در یک هفته گذشته در آذربایجان غربی ثبت شد.

خبرگزاری فارس: ثبت 1500 تخلف صنفی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، سلیمان علیزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال عده‌ای از افراد سودجو قیمت کالاهای ضروری مردم را با قیمت گران و یا با کیفیت نامناسب عرضه می‌کنند از این رو اجرای طرح‌های نظراتی ویژه در دستور کار سازمان بازرگانی قرار گرفته است.

وی افزود: از آغاز اجرای طرح نظارتی از 11 اسفند جاری تاکنون یک‌هزار و 477 پرونده تخلف برای واحدهای صنفی و غیرصنفی متخلف در استان تشکیل شده است.

علیزاده با اشاره به ارزش ریالی این پرونده‌ها گفت: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده بیش از 9 میلیارد ریال است و در این زمینه بیش از 20 هزار بازرسی انجام شده است.

این مسئول اضافه کرد: مواد لبنی، غلات و حبوبات، قند و شکر و روغن نباتی از جمله کالاهای اولویت‌دار هستند که به ترتیب بیشترین بازرسی را داشتند و پوشاک، کیف و کفش با 258 فقره پرونده، خدمات عمومی با 173 پرونده و غلات و حبوبات با 75 پرونده بیشترین پرونده‌های متشکله مربوط به اولویت‌های کالایی طرح هستند.

وی با اشاره به موثر بودن گزارش‌های مردمی و مشارکت آن‌ها در امر تنظیم بازار ادامه داد: در مدت یاد شده 600 گزارش مردمی دریافت شده که از این تعداد 145 مورد به عنوان متخلف شناسایی شده‌اند.

علیزاده در ادامه از آغاز اجرای طرح ویژه بررسی اوزان جعبه‌های شیرینی در استان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به افزایش تقاضای خرید شیرینی، این طرح توسط بازرسان سازمان بازرگانی برای پیشگیری از هرگونه تخلف احتمالی در سراسر استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/آ20


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 21 اسفند 1390  11:30 ب.ظ
توسط: مینا ب

آیت‌الله ‌صفایی‌بوشهری‌:
13 آذر ‌روز روحانیت در استان بوشهر شد

خبرگزاری فارس: امام جمعه بوشهر از انتخاب روز 13 آذر مصادف با سالروز شهادت شهید عاشوری به عنوان روز روحانیت بوشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: 13 آذر ‌روز روحانیت در استان بوشهر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر‌ به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با طلاب و فضلای استان بوشهر مقیم قم با ذکر نکاتی اخلاقی به تشریح مسائل فرهنگی و سیاسی استان پرداخت و از روحانیت گرانقدر استان بوشهر به ویژه آیت‌الله حسینی‌بوشهری و مجمع نمایندگان طلاب تشکر و قدردانی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در ادامه از انتخاب روز 13 آذر مصادف با سالروز شهادت شهید عاشوری به عنوان روز روحانیت بوشهر خبر داد و افزود: در این راستا، دبیرخانه‌ای برای طراحی برنامه‌های ویژه این روز، در شهرهای قم و بوشهر تشکیل شده است.

در پایان این نشست حضرت آیت‌الله صفایی‌بوشهری ضمن پاسخگویی به پرسش‌های طلاب و روحانیون، همه عزیزان را به همکاری و وحدت در سایه ولایت در استان بوشهر دعوت کرد.

انتهای پیام/‌ش30/د1000


 • آخرین ویرایش:-

جعفری‌نژاد در گفت‌وگو با فارس:
از ادعای استقلالی‌ها تعجب می‌کنم/کاش حداقل فیلم بازی را می‌دیدند

خبرگزاری فارس: سرپرست تیم فوتبال راه‌آهن گفت: از ادعای استقلالی‌ها در خصوص محروم بودن بهادر عبدی متعجب هستیم.

خبرگزاری فارس: از ادعای استقلالی‌ها تعجب می‌کنم/کاش حداقل فیلم بازی را می‌دیدند

محمد جعفری نژاد در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد ادعای استقلالی ها مبنی بر اینکه بهادر عبدی در بازی گذشته راه آهن اخراج شده بود، اظهار داشت: از این ادعایی که استقلالی ها دارند تعجب می کنم. در بازی با نفت آبادان طهمورثی در جریان مسابقه کارت زرد گرفت و بعد از بازی به دلیل اعتراض به داور کارت قرمز گرفت.

وی افزود: در بازی روز گذشته تیم راه آهن سرتر و برتر از استقلال بود و به آنچه که شایسته آن بودیم نرسیدیم. کاش استقلالی ها قبل از مطرح کردن ادعای خود فیلم بازی را می دیدند.

انتهای پیام/م


 • آخرین ویرایش:-

رئیس کمیته امداد سبزوار:
3 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد سبزوار هستند

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سبزوار گفت: بیش از 3 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد امام سبزوار هستند.

خبرگزاری فارس: 3 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد سبزوار هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، سید حسین کرابی ظهر امروز در آیین افتتاح نخستین مرکز فرهنگی، تربیتی و خوابگاهی کمیته امداد سبزوار تحت عنوان "مجتمع فرهنگی، تربیتی و خوابگاهی امام سجاد (ع)" اظهار کرد: این مجتمع در زمین اهدایی موسسه آبادانی دیار سربداران به ارزش سه میلیارد و 700 میلیون ریال، به مساحت 5245 متر مربع، 970 متر زیر بنا و با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان در مدت زمان 26 ماه احداث شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سبزوار با بیان اینکه ظرفیت اسمی این مجتمع در فاز اول 96 دانش‌آموز است، افزود: امیدواریم با توجه ویژه مسئولان و وسعت زمین، این مجتمع قابلیت ساخت و ساز برای جذب و افزایش دانش‌آموز را دارد.

وی همت تمام دستگاه‌ها و ادارات مختلف را به دلیل نصب انشعابات گاز، برق، تلفن و آب، را ستود و تصریح کرد: تمام همکاری دستگاه‌های دولتی برای احداث این مجتمع به صورت صد در صد رایگان بوده است و این عزیزان باقیات الصالحات برای خود به‌وجود آوردند.

کرابی مجموع دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد سبزوار را بالغ بر 3000 دانش‌آموز دانست و یادآور شد: حدود 900 دانشجو نیز تحت پوشش این کمیته هستند.

وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) سبزوار از چند استان کشور نیز بیشتر است ادامه داد: 50 درصد این دانشجویان غیر بومی هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سبزوار گفت: این مرکز تنها به عنوان یک مرکز استراحت و نگهداری بچه‌ها نیست، بلکه یک مرکز نخبه‌پروری است.

وی افزود: در این مرکز دانش‌آموزان نخبه تحت پوشش کمیته امداد، شناسایی می‌شوند و در یک پرسه زمانی با استفاده از مربیان متعهد و مجرب و نیز اساتید با تجربه، استعدادهای آنان را شکوفا می‌کنیم.

انتهای پیام/س20


 • آخرین ویرایش:-

مردم مصر خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌کنند
خیابان‌های مصر مملو از تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری است

خبرگزاری فارس: در حالی‌که تنها دو روز از زمان ثبت نام‌ از نامزدهای انتخابات ریاست‌ جمهوری مصر آغاز شده، همه خیابان‌های این کشور را پوسترهای تبلیغاتی این نامزدها پر کرده است.

خبرگزاری فارس: خیابان‌های مصر مملو از تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری است

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الاهرام، در دومین روز از آغاز ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست‌ جمهوری مصر 207 نفر برای بررسی شرایط نامزدی در این انتخابات به کمیته انتخابات ریاست جمهوری مراجعه کردند.

کمیته عالی برگزاری انتخابات نیز اعلام کرد، هر نامزد باید سندی به همراه امضای 30 هزار رای‌دهنده مصری به همراه داشته باشد،‌ موضوعی که به دلیل سختی و دشواری فراهم کردن آن اعتراض جمعی از نامزدهای احتمالی را به دنبال داشت.

اما آنچه بیش از هر چیز در حال حاضر نگاه‌ها را در خیابان‌های مختلف شهرهای مصر از جمله قاهره به خود جلب می‌کند، آغاز تبلیغات انتخاباتی است، در حالی‌که اعلام کمیته انتخاباتی مصر تبلیغات انتخاباتی این کشور باید از 30 آوریل آغاز و تا 20 مه ادامه یابد، اما قبل از این تاریخ خیابان‌های مصر مملو از پوسترهای تبلیغاتی است.

"رشاد البیومی"، معاون رهبر اخوان المسلمون مصر درباره این انتخابات اعلام کرد که این گروه تاکنون کسی را برای حمایت در انتخابات ریاست ‌جمهوری در نظر نگرفته است.

این در حالی است که "حسن البشبیشی"، یکی از رهبران حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمون مصر اعلام کرده بود که جماعت به احتمال 90 درصد از "حسام الغریانی"، رئیس مجلس اعلای قضایی مصر حمایت خواهد کرد.

وی گفته بود: اخوان المسلمون به همراه سلفی‌های مصر از الغریانی حمایت می‌کنند و تماس‌هایی با وی برای نامزدی در این انتخابات گرفته‌اند.

انتهای پیام/++


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 21 اسفند 1390  11:30 ب.ظ
توسط: مینا ب

استاد دانشگاه پیام نور زنجان:
پوشش گیاهی و نباتی ضامن حفظ خاک است

خبرگزاری فارس: استاد دانشگاه پیام نور زنجان گفت: پوشش گیاهی و نباتی ضامن حفظ خاک است که باید برای حفظ خاک با ایجاد پوشش گیاهی و نباتی اقدامات لازم را انجام داد.

خبرگزاری فارس: پوشش گیاهی و نباتی ضامن حفظ خاک است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، رسول میر احمدی ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، اظهار کرد: استمرار خلقت انسان وابسته به محیط است و آنچه در این محیط حائز اهمیت است توجه به طبیعت است.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی در همه نیازهای بشر و طبیعت نهفته است، تصریح کرد: حیات و ممات بشر در گرو توجه و حفظ طبیعت است.

این استاد دانشگاه بر ضرورت تعامل و تقابل بین اجزای زیستی تاکید کرد و افزود: تا زمانی که این تعامل و تقابل وجود داشته باشد، بستر لازم برای ادامه حیات نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه تداوم زندگی بشر در گرو تعامل و همکاری است، افزود: در این تقابل و تعامل بین اجزای زیستی دگرگون‌هایی را به وجود آورده است.

میر احمدی با اشاره به اینکه همه افراد جامعه باید در حفظ و تعامل محیط زیست تلاش کنند، یادآور شد: در صورتی که این ارتباط زیستی حاصل نشود، مشکلات زیادی جامعه را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه باید تا حد ممکن باید به این تعامل و همکاری افزود، خاطرنشان کرد: باید همکاری‌های لازم برای ایجاد توسعه پایدار در جامعه ایجاد شود.

این استاد دانشگاه آب، هوا و خاک را از ضروریات منابع طبیعی برشمرد و گفت: ارزش هر یک از این عناصر باید برای رسیدن به توسعه پایدار مورد توجه قرار گیرد.

میر احمدی با اشاره به ارزش خاک به عنوان مهم‌ترین عنصر زیستی در جامعه ادامه داد: باید در حفظ این عنصر تلاش بیشتری شود.

وی با بیان اینکه برای تشکیل یک سانتی‌متر خاک یک قرن زمان لازم است، افزود: باید اهمیت این منبع عظیم در جامعه با برنامه‌ریزی‌های اصولی تبیین شود.

این استاد دانشگاه پوشش گیاهی و نباتی را ضامن حفظ خاک عنوان کرد و گفت: باید برای حفظ خاک با ایجاد پوشش گیاهی و نباتی اقدامات لازم را انجام داد.

انتهای پیام/س20


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 21 اسفند 1390  11:30 ب.ظ
توسط: مینا ب

برای نخستین بار توسط مبتکران کنگانی
امواج الکترومغناطیس به زیر سطح آب برده شد

خبرگزاری فارس: جوانترین فناور برتر کشور گفت: برای نخستین بار در کشور، امواج الکترومغناطیس به زیر سطح آب برده شد.

خبرگزاری فارس: امواج الکترومغناطیس به زیر سطح آب برده شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کنگان، سعید راشدی بعد از ظهر امروز در آین افتتاح پارک علم و فناوری بندر کنگان اظهار داشت: توجه به زیرساخت‌های علم و فناوری در سال‌های گذشته با حمایت مسئولان به خوبی انجام شده و امیدوار هستیم این روند تداوم یابد.

جوانترین فناور برتر کشور افزود: استان بوشهر و بویژه شهرستان کنگان ذاتاً نخبه‌خیز است و باید نخبگان ما از حمایت بیشتری بهره‌مند شوند.

دارنده مقام نخست مسابقات ایران اوپن با بیان اینکه هم‌اکنون وقت، انرژی و سرمایه زیادی از کشور صرف واردات تجهیزات می‌شود، یادآور شد: حمایت از ایده‌ها، خودباوری بومی و اعتماد به جوانان نخبه مبتکر و خلاق ایرانی می‌تواند بسیاری از خلاء‌ها را پر کند.

پژوهشگر برتر استان بوشهر با اشاره به ابتکارات نخبگان بوشهر و کنگان، گفت: برای نخستین بار در کشور و با ابتکار جوانان استان و شهرستان کنگان امواج الکترومغناطیس به زیر سطح آب برده شد که این موفقیت نشان از توان نیروهای بومی دارد.

راشدی اذعان داشت: به موازات فعالیت شرکت‌ها باید با تشکیل یک شورای تحقیقاتی از انرژی‌های نو نیز بهره‌وری کنیم.

مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری بوشهر نیز گفت: برای ماندن و مانگار شدن باید به علوم و فنون روز مسلط شد.

عباس تبرکی، استان بوشهر را استانی سرشار از استعدادهای درخشان دانست و اظهار داشت: بالفعل کردن استعدادهای بالقوه باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان کنگان افزود: شهرستان کنگان داران پتانسیل‌های ارزشمندی است که نه تنها استان بلکه کشور نیز ناگزیر به توجه به این کانون ثروت و قدرت است.

تبرکی اضافه کرد: حقیقتا دولت‌های نهم و دهم خدمات شایانی به کشور بویژه در زمینه نخبه‌پروری و دستیابی به علوم و فنون روز ارائه داده است.

در این آیین و طی حکمی علی محمدی به عنوان مسئول مرکز رشد فناوری گاز و پتروشیمی شهرستان کنگان منصوب شد.

انتهای پیام/ی20


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 21 اسفند 1390  11:30 ب.ظ
توسط: مینا ب

/اختصاصی فارس/
افزایش تولید نفت از میدان پارس جنوبی

خبرگزاری فارس: رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خطوط لوله شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: با راه‌اندازی واحد نمک‌زدایی کرنج در سال جاری، افزایش تولید نفت از میدان پارس جنوبی محقق می‌شود.

خبرگزاری فارس: افزایش تولید نفت از میدان پارس جنوبی

مهران کرم‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان اظهار کرد: شرکت بهره‌‌بردارى نفت و گاز آغاجارى، از شرکت‌هاى تابع شرکت ملى مناطق نفتخیز جنوب است که راهبرى عملیات، تولید و فرآورش و انتقال نفت و گاز را با فعالیت مستمر 12 واحد بهره‌بردارى، دو تلمبه خانه نفت، دو پالایشگاه گاز مایع، شش کارخانه گاز و گاز مایع، 18 ایستگاه تقویت فشار و تزریق گاز و چهار واحد نمک‌زدایى به عهده دارد.

وی افزود: با هدف استمرار تولید، به‌زودی دو خط لوله جدید انتقال نفت 12 و 16 اینچ در این شرکت احداث می‌شود.

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خطوط لوله شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز آغاجاری با بیان اینکه این دو خط رو زمینی به طول حدود 18 کیلومتر است، تصریح کرد: این دو خط لوله برای انتقال نفت شیرین و نمکی از مجتمع تفکیک پارسی به واحد بهره‌برداری کرنج در دست اجرا قرار دارد.

وی اضافه کرد: این خطوط در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد و به دلیل عبور از رودخانه‌های فصلی بخش‌هایی از آنها دچار خوردگی شده بود و به همین منظور خطوط لوله جدید به عنوان جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کرم‌نژاد با اشاره به میزان اعتبار ‌اختصاص‌ یافته به این پروژه‌ خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه نزدیک به 28 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده‌ که در مدت 20 ماه احداث خواهد شد.

وی بیان کرد: هم‌اکنون نفت تولیدی از چاه‌های مجتمع تفکیک پارسی (کلاستر) پس از یک مرحله فرآورش، برای تکمیل عملیات فرآیندی توسط دو خط لوله قدیمی 12 و 16 اینچ به واحد بهره‌برداری کرنج انتقال داده می‌شود.

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خطوط لوله شرکت بهره‌برداری نفت وگاز آغاجاری با بیان اقدامات شرح کار پروژه تصریح کرد: علاوه بر احداث خطوط لوله، ایجاد جاده جدید دسترسی و همچنین ترمیم جاده‌های عملیاتی موجود، ساخت و نصب تکیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های فلزی و بتنی استاندارد، احداث فونداسیون‌های مورد نیاز، شمع‌کوبی، پل‌سازی، محوطه‌سازی، آزمایش و توپک‌رانی خطوط است.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی واحد نمک‌زدایی کرنج در سال جاری‌ اجرای کامل این پروژه باعث می‌شود تا امکان تولید بیشتر نفت و گاز از میدان پارسی فراهم و گامی در راستای افزایش تولید نفت از این میدان و تحقق اهداف تولید شرکت برداشته شود، خاطرنشان کرد: باید زمینه‌های رشد و تعالی در مناطق مختلف شهرستان در راستای توسعه فرهنگ خودکفایی برداشته شود.

انتهای پیام/ش10


 • آخرین ویرایش:-

رئیس اداره ترویج جهاد کشاورزی سبزوار خبر داد
اجرای 65 درصدی فعالیت‌های آموزشی ترویجی در سبزوار

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و ترویج جهاد کشاورزی سبزوار از پیشرفت فیزیکی 65 درصدی فعالیت‌های آموزشی ترویجی این شهرستان در سال جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای 65 درصدی فعالیت‌های آموزشی ترویجی در سبزوار

به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، حمید کیانی‌مهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از اجرای این فعالیت‌ها را ارتقای دانش فنی تولیدکنندگان به منظور افزایش کیفی و کمی محصولات کشاورزی عنوان کرد.

وی میزان اعتبارات آن را 360 میلیون ریال اعلام کرد که برای برگزاری کلاس، کارگاه، بازدید و گردهمایی آموزشی ترویجی در زمینه‌های دامپزشکی، امور دام، زراعت، باغبانی و آب و خاک، توسط بخش خصوصی است.

انتهای پیام/س30


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 21 اسفند 1390  11:30 ب.ظ
توسط: مینا ب

با حضور همیاران و فرهنگ‌یاران
همایش همیاران پلیس در کاشان برگزار شد

خبرگزاری فارس: همایش همیاران پلیس در مدرسه شاهد امام رضا(ع) شهرستان کاشان با حضور همیاران پلیس و فرهنگ‌یاران آموزش و پرورش برگزار شد.

خبرگزاری فارس: همایش همیاران پلیس در کاشان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان بعد از ظهر امروز در این همایش اظهار داشت: امنیت و سلامت دو نعمت بزرگی است که در جامعه قدر و ارزش آن مجهول مانده است.

حسین حنطه‌ای خاطرنشان کرد: تأمین امنیت و سلامت در جامعه تنها در سایه همکاری همه آحاد جامعه با متولیان این دو بخش میسر می‌شود.

وی با اشاره به نقش مهم و اساسی دانش‌آموزان همیار پلیس در امنیت و آسایش جامعه عنوان کرد: همیاران پلیس دانش‌آموزانی هستند که با پلیس همکاری می‌کنند تا در صورتی که از قوانین و مقررات تخطی شد تذکر دهند.

حنطه‌ای، به حدود 10 هزار نفر دانش‌آموز همیار پلیس و 120 نفر فرهنگ‌یاران آموزش و پرورش در شهرستان کاشان نیز اشاره و تصریح کرد: همه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و اول راهنمایی شهرستان کاشان به عنوان همیار با پلیس همکاری دارند.

جانشین فرمانده انتظامی کاشان نیز در این مراسم روند روبه رشد همکاری پلیس و آموزش و پرورش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: آموزش و پرورش در سال‌های گذشته در برقراری نظم و انضباط اجتماعی همگام با پلیس بوده به طوری که بازخورد آن را می‌توان در سطح جامعه به خوبی احساس کرد.

سید رضا موسوی اضافه کرد: همکاری همیاران پلیس با پلیس و همچنین نقش آنها در خانواده به خصوص در هنگام سفر و تذکرات همیاران پلیس به خانواده می‌تواند از حوادث تلخ و دلخراش جلوگیری کند.

وی شهرستان کاشان را یکی از شهرستان‌های بزرگ با تمدن 7 هزار ساله و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری فراوان دانست و گفت: این شهرستان در ایام مختلف به ویژه نوروز پذیرای تعداد زیادی از مسافران داخلی و خارجی است که ازدحام بیش از اندازه در خیابان‌ها و جاده‌ها کار پلیس را سخت‌تر می‌کند، اما با حضور همیاران پلیس می‌توانیم شهری امن و همراه با آرامش داشته باشیم.

این مقام مسئول ابراز داشت: امنیت و آرامش شهرستان کاشان در چنین ایامی تنها با تعامل و همکاری بیشتر پلیس‌یاران میسر است.

جانشین فرمانده انتظامی کاشان همیاری و همکاری، همیاران پلیس را در سال‌های گذشته مثبت دانست و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم  انجام شده تا از وجود همیاران پلیس نهایت استفاده را داشته باشم.

وی تصریح کرد: ما به عنوان یک خدمتگزار تلاش می‌کنیم تا محیطی ایمن و همراه با آسایش و آرامش را در ایام تعطیلات نوروز برای همشهریان خود و مسافران نوروزی فراهم شود.

موسوی متذکر شد: انتظار داریم آموزش و پرورش شهرستان با پلیس همکاری بیشتری داشته باشند تا تعطیلات بدون حادثه‌ای را سپری کنیم.

 این مسئول اذعان داشت: در پایان تعطیلات نوروزی در مراسم ویژه‌ای همراه با هدایایی از همیاران پلیس شهرستان کاشان تقدیر می‌شود. 

انتهای پیام/ن10/ژ1001


 • آخرین ویرایش:-

اتحادیه عرب مخالفان سوریه را به رسمیت‌ نمی‌شناسد/اسد به اجلاس سران عرب دعوت نمی‌شود

خبرگزاری فارس: معاون دبیر کل اتحادیه عرب با بیان اینکه رئیس جمهوری سوریه به اجلاس سران عرب دعوت نمی‌شود، اعلام کرد که در اختیارات این اتحادیه نیست، معارضان سوریه را به رسمیت بشناسد.

خبرگزاری فارس: اتحادیه عرب مخالفان سوریه را به رسمیت‌ نمی‌شناسد/اسد به اجلاس سران عرب دعوت نمی‌شود

به گزارش فارس، احمد بن حلی معاون نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب اعلام کرد که بشار اسد به اجلاس سران عرب در بغداد دعوت نخواهد شد.

وی دلیل این امر را ممنوعیت شرکت هیئت‌های سوریه در نشست‌های اتحادیه عرب اعلام کرد که در تاریخ 12 نوامبر اتخاذ شد.

معاون دبیر کل اتحادیه عرب در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اتحادیه عرب در صدد به رسمیت شناختن مخالفان دمشق است، گفت: با معارضان سوریه ارتباط داریم ولی باید در نظر گرفت که این مسئله در اختیارات اتحادیه عرب نیست.

اجلاس سران عرب 29 مارس به میزبانی عراق در بغداد برگزار خواهد شد.

پیش از این برخی کشورهای عربی خلیج فارس مانند عربستان و قطر و بحرین تهدید کرده بودند که در صورت دعوت از رئیس جمهوری سوریه، در این اجلاس حضور نمی‌یابند.

انتهای پیام/.++


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 21 اسفند 1390  11:29 ب.ظ
توسط: مینا ب

به مناسبت ایام نوروز صورت می‌گیرد
عرضه بدون محدودیت مرغ منجمد در آبادان

خبرگزاری فارس: رئیس اداره بازرگانی آبادان گفت: به مناسبت ایام نوروز، با هدف تنظیم بازار، عرضه مرغ منجمد در آبادان بدون محدودیت انجام می‌شود.

خبرگزاری فارس: عرضه بدون محدودیت مرغ منجمد در آبادان

نصرالله جایمند امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: با توجه به قرار داشتن در آستانه سال جدید، اداره بازرگانی این شهرستان درصدد نظارت و کنترل بازار برآمده و اقدامات مؤثری را در دستور کار دارد.

وی افزود: بازرسان و ناظران این اداره بر تنظیم بازار نظارت داشته و با گرانفروشان و متخلفان در این راستا برخورد قاطع خواهند کرد.

رئیس اداره بازرگانی آبادان تصریح کرد: همچنین با توجه به تقاضا و نیاز مردم در ایام نوروزی این اداره اقدام به عرضه مرغ منجمد در شهرستان کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به ذخیره‌سازی‌های صورت گرفته در سردخانه پنج مهر آبادان با محدودیتی در عرضه مرغ منجمد مواجه نیستیم.

جایمند عنوان کرد: عرضه مرغ منجمد به شکل‌های مختلف در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، معتبر و تعاونی‌ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: بنا بر هماهنگی صورت گرفته با تعاونی روستایی مرغ منجمد در بخش مرکزی و اروندکنار نیز مرغ با قیمت مصوب عرضه خواهد شد.

رئیس اداره بازرگانی آبادان  گفت: ستاد خبری 124 نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات شهروندان، مسافران و مهمانان نوروزی است.

وی در پایان اظهار کرد: همه تلاش این اداره در راستای ایجاد محیطی امن برای عرضه و توزیع اقلام مصرفی شهروندان است.

انتهای پیام/ش30


 • آخرین ویرایش:-

دبیر مجمع علما و فضلای دامغان:
مردم نمایندگان اصلاح‏طلب مجلس هشتم را کنار زدند

خبرگزاری فارس: دبیر مجمع علما و فضلای شهرستان دامغان گفت: مردم به نمایندگان اصلاح‏طلبی که در مجلس هشتم حضور داشتند، دوباره رای ندادند و آنها را کنار زدند.

خبرگزاری فارس: مردم نمایندگان اصلاح‏طلب مجلس هشتم را کنار زدند

به گزارش خبرگزاری فارس از دامغان، حجت‏الاسلام عباسعلی توحیدی‏فر ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک بوستان دامغان اظهار کرد: انتخابات مجلس نهم پس از 33 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با حضور و مشارکت 2/64 درصد مردم همراه بود که جای تقدیر و تشکر فراوان از این ملت فهیم و هوشمند وجود دارد.

وی یادآور شد: به برکت صداقت این ملت که خداوند عطا فرمود با شدیدترین فشارها و تحریم‏ها از سوی دشمن علیه ملت ایران توانستیم انتخاباتی عظیم برگزار و یک حماسه بزرگ خلق کنیم.

دبیر مجمع علما و فضلای شهرستان دامغان تصریح کرد: حضور و مشارکت ملت ایران در انتخابات مجلس نهم سبب شد که تهدیدهای دشمنان علیه ملت ایران فروکش کرده و از توطئه‏های خود عقب‏نشینی کنند.

وی اضافه کرد: اشتون نماینده اتحادیه اروپا از ایران خواست که بر سر مسئله هسته‏ای سر میز مذاکره بنشینند و این حرکت یک امتیاز برای ملت ایران به حساب می‏آید.

توحیدی‏فر افزود: بر اساس آمار ارائه شده 74 در صد از نمایندگان راه یافته به مجلس نهم، نمایندگان اصول‏گرا بوده که این دسته از نمایندگان بر مبانی اسلام و انقلاب اسلامی به صورت 100 درصد پایبند هستند.

وی از تعدیل حضور نمایندگان اصلاح‏طلب در این دوره از مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار کرد: در مجلس نهم فقط 20 درصد از نمایندگان اصلاح‏طلب هستند.

دبیر مجمع علما و فضلای شهرستان دامغان ادامه داد: مردم به نمایندگان اصلاح‏طلبی که در مجلس هشتم حضور داشتند دوباره رای ندادند و آنها را با ندادن رای کنار زدند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان اصلاح‏طلب فعلی راه یافته به خانه ملت در مجلس نهم نمایندگان اصلاح‏طلب مخالف نظام و انقلاب اسلامی ایران نخواهند بود بلکه تفاوت زیادی با نمایندگان اصلاح‏طلب در ادوار مختلف مجلس به ویژه مجلس ششم و هشتم دارند.

دبیر مجمع علما و فضلای شهرستان دامغان تصریح کرد: اصلاحات با انگیزه بیمار‏گونه وارد صحنه شد و به همین منظور امروز اصلاحات از سرنوشت خوبی در جامعه برخوردار نیست.

وی افزود: 11 در صد از نمایندگان مجلس نهم را نمایندگان مستقل تشکیل داده‏اند که این عده از نمایندگان راه پیدا کرده به مجلس نهم وابسته به هیچ گروه و حزب سیاسی موجود در جامعه نیستند.

توحیدی‏فر اضافه کرد: مردم در کنار رای دادن به نمایندگان به حاکم شدن ارزش‏های انقلاب اسلامی ایران نیز رای دادند.

وی به حضور و مشارکت مردم استان سمنان در انتخابات مجلس نهم اشاره کرد و افزود: حضور و مشارکت بالای مردم استان سمنان در انتخابات بار دیگر مردم این استان ولایت‏مدار را در کشور ممتاز و نمونه کرده است.

دبیر مجمع علما و فضلای شهرستان دامغان از کاندیداهایی که نتوانستند رای کافی را به دست آورند خواست تا با نمایندگانی که موفق به کسب آرا شدند، در راستای رشد و  توسعه شهرستان‏های خود همکاری و همراهی کنند.

انتهای پیام/س10


 • آخرین ویرایش:-
یکشنبه 21 اسفند 1390  11:29 ب.ظ
توسط: مینا ب

دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی:
85 درصد کارگران قراردادی هستند

خبرگزاری فارس: دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات استان آذربایجان شرقی گفت: امروزه بر اساس آمارها 85 درصد از قشر کارگران به صورت قراردادی و با حداقل دستمزد و زیرخط فقر زندگی می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 85 درصد کارگران قراردادی هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، کریم صادق‌زاده بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارتباط با افزایش دستمزد کارگران برای سال 91  اظهار کرد: بر اساس ماده 167 قانون کار جمهوری اسلامی ایران شورایی به نام شورای عالی کار در وزارت کار تشکیل شده و یکی از وظایف عمده این شورا بر اساس ماده 41 قانون کار تعیین حداقل دستمزد و چگونگی افزایش حقوق کارگران کشور ایران است.

وی افزود: بر اساس معمول‌ترین ملاک موجود در جامعه شورای عالی کار می‌توانند با در نظر گرفتن خط فقر و به استناد به نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی و حداقل معیشت خانواده به صورت سه‌جانبه با حضور نمایندگان دولت و کارفرمایان و کارگران به اجماع رسیده و اقدام به محاسبه و تعیین دستمزد کارگران کشور ایران اسلامی را جامعه عمل بپوشاند. 

دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی در ارتباط با چگونگی نیل به موضوع و معقوله خط فقر و راه و روش رسیدن پی بردن به آن گفت: خط فقر را می‌توان اینطور تعریف کرد که سهمی از جمعیت (بر حسب درصد) است که درآمد یا مصرف آنها کمتر از خط فقر قرار می‌شود.

وی اضافه کرد: به عبارتی خط فقر درصدی از جمعیت موجود در جامعه در سطح کلان کشوری است که توانایی تهیه سبد کالا و خدمات اساسی را برای تامین نیازهای روزمره زندگی و معاش ندارد، خط فقر می‌تواند خط فقر شدید، خط فقر مطلق، خط فقر نسبی باشد که هر کدام تعریف خودش را دارد در حالی که امروزه بر اساس آمارها 85 درصد از قشر کارگران به صورت قراردادی و با حداقل دستمزد و زیرخط فقر زندگی می‌کنند.    

مسئول جامعه کارگری استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه باید سبد کالا به صورت شفاف و روشن و صحیح و دقیق و در سطح کلان کشوری از هر لحاظ مورد بررسی و نهایتا نتیجه‌گیری و جمع‌بندی شود، گفت: به منظور محاسبه خطوط  فقر، سبدهای غذایی مطلوبی از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ارائه شده که علاوه به میزان انرژی، پروتئین‌ها، املاح، ویتامین‌های ضروری و سایر ریزمغذی‌های لازم برای حفظ و سمت جسمی و فکری فرد را نیز شامل می‌شود، این سبدها حداقل نیازهای غذایی ضروری برای فعالیت جسمی و فکری یک فرد را نیز شامل می‌شود.

صادق‌زاده ادامه داد: این سبدها حداقل نیازهای غذایی ضروری برای فعالیت جسمی و فکری یک فرد معمولی را دربر دارد و بر اساس توافقات حاصله وزارت رفاه وتامین اجتماعی (وقت) با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سبد غذایی بزرگسالان 2 هزار کیلو کالری و سبد غذایی کودکان سه تا شش سال شامل یک‌هزار و 800 کیلو کالری در نظر گرفته شده است که نمونه سبد غذایی پیشنهادی و توافقی در نظر گرفته شده که باید حداقل حاوی یک‌هزار و 800 کیلو کالری انرژی و 24 گرم پروتئین بوده باشد.

انتهای پیام/آ20


 • آخرین ویرایش:-
 • تعداد کل صفحات :8  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات