حجت‌الاسلام نکونام در گفت‌وگو با فارس:
اتهام اخلال در نظام اقتصادی برای متهمان ثابت شود، اعدام می‌شوند

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون اصل90 محلس شورای اسلامی با بیان اینکه حکم متهمان فسادبانکی بعد از ارسال به دادگاه مشخص خواهد شد، گفت: اگر اتهام اخلال در نظام اقتصادی برای متهمان اثبات شود، آنها به اعدام محکوم خواهند شد.

خبرگزاری فارس: اتهام اخلال در نظام اقتصادی برای متهمان ثابت شود، اعدام می‌شوند

حجت‌الاسلام محمدابراهیم نکونام رئیس کمیسیون اصل90 مجلس شورای اسلامی و از قضات کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به پرونده فساد بزرگ بانکی، اظهار داشت: پرونده فساد بانکی اخیر در حال صدور کیفرخواست است و هنوز حکمی متوجه متهمان نیست.

وی با بیان اینکه حکم متهمان فساد بانکی بعد از ارسال به دادگاه مشخص خواهد شد، افزود: اگر اتهام اخلال در نظام اقتصادی برای متهمان اثبات شود، آنها به اعدام محکوم خواهند شد.

رئیس کمیسیون اصل90 مجلس شورای گفت که اتهام اخلال در نظام اقتصادی برای برخی متهمان فساد بانکی مطرح است اما این موضوع باید در دادگاه ثابت شود.
انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-

حجت الاسلام حاجی‌صادقی:
نباید در طرفداری از جناح‌ها و جریانات مختلف اخلاق سیاسی فراموش شود

خبرگزاری فارس: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه خطاب به مردم و سخنرانان و مداحان گفت: مراقب باشید در طرفداری از جناح‌ها و جریانات مختلف، اخلاق سیاسی را فراموش نکنید چون اخلاق و سیاست اسلام در هم تنیده است.

خبرگزاری فارس: نباید در طرفداری از جناح‌ها و جریانات مختلف اخلاق سیاسی فراموش شود

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه طی سخنانی با تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا(ع)، اظهار داشت: نهضت امام حسین (ع) در واقع بیدارکننده همه انسان‌های آزاده و همه کسانی است که قلبشان برای حق می‌تپد و ظلم را تحمل نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: امام حسین(ع) و نهضت عاشورا بیدارکننده انسانیت، مسلمانان و پیروان ادیان الهی است و ما بیدار شونده هستیم.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: انقلاب اسلامی تولد جدید اسلام ناب بود که با الگوگیری از نهضت امام حسین(ع) توانست ملت‌های دیگر را هم بیدار کند و به آنها فهماند این قدرت‌ها و حاکمان به دنبال منافع خود بوده و حکومت را برای خود می‌دانند.

وی ادامه داد: همین مسئله سبب شد این ملت‌ها قیام کنند و شعار 99 درصد نیز الهام گرفته از انقلاب اسلامی است که می‌گوید چرا باید یک عده اقلیت ستمگر، حقوق اکثریت مستضعف را چپاول کند.

حاجی‌صادقی بیداری اسلامی و انسانی را برخاسته از انقلاب اسلامی و عاشورا دانست و تاکید کرد: محرم و مجالس عزاداری، بیدارکننده و آگاهی بخش است اما مداحان و سخنرانان باید به این نکته توجه داشته باشند که از جهت‌گیری دشمنان بفهمند به کدام سمت بروند.

وی ادامه داد: دشمنان وقتی دیدند نمی‌توانند عاشورا را از شیعه و اسلام بگیرند به این جمع‌بندی رسیدند که باید عاشورا را تحریف کنند و یکی از بزرگ‌ترین تحریف‌های عاشورا این است که آن را در مسائل احساسی محدود کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: عاشورا تنها در بعد احساسی و عاطفی خلاصه نمی‌شود بلکه دارای ابعاد احساسی، عاطفی و حماسی است.

وی تصریح کرد: در سخنرانی‌ها و مداحی‌ها از یاران امام حسین(ع) باید الگو گرفت و بعد حماسی عاشورا را بیشتر برای مردم تبیین کرد.

حاجی‌صادقی افزود: بهترین منبع مداحان و سخنرانان برای بیداری بیشتر مردم و مقابله با دشمنان، سخنان امام حسین(ع) از مدینه تا کربلاست که هم اهداف نهضت را بیان کرده، هم دشمن را افشا و نشان داده است چرا این نهضت برای همیشه زنده مانده و می‌ماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط حساس کنونی گفت: اگر بپذیریم که در نظام اسلامی مسئولیت‌ها امانت و فرصتی برای خدمتگزاری هستند، خود را ملزم به رعایت اخلاق و تقوای سیاسی می‌بینیم و باور خواهیم داشت که به دست آوردن این مقام و جایگاه ارزش نیست و مطلوبیت ذاتی ندارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: اگر نمایندگی مجلس فرصتی برای سازندگی و خدمت به مردم باشد ارزش خواهد داشت.

وی خطاب به مردم و سخنرانان و مداحان گفت: مراقب باشید در طرفداری از جناح‌ها و جریانات مختلف، اخلاق سیاسی را فراموش نکنید چون اخلاق و سیاست اسلام در هم تنیده است.

حاجی‌صادقی به وظیفه سخنرانان برای بصیرت بخشی به مردم اشاره کرد و گفت: سخنرانان باید حساسیت این انتخابات و تلاش دشمنان برای کمرنگ و خاموش کردن تنور انتخابات را برای مردم بیان کنند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند با استفاده از جنگ نرم، چراغ انقلاب اسلامی را که برگرفته از محرم و عاشوراست خاموش کرده و به گونه‌ای عمل کنند که مردم ایران مقابل انقلاب اسلامی بایستند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان اظهار داشت: مردم ما فهیم و هوشیار هستند وقتی ببینند دشمن می‌خواهد تنور انتخابات خاموش و کم رونق باشد، تنور انقلاب را فعال، روشن و پرتلاش خواهند کرد.
انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-

اختصاصی فارس//
آئین‌نامه اجرائی توسعه ابزارهای مالی جدید برای تسهیل اجرای سیاست‌های اصل 44

خبرگزاری فارس: دولت به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قـانون اساسی مصوب 1388، آئین‌نامه اجرائی توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید را تصویب کرد.

خبرگزاری فارس: آئین‌نامه اجرائی توسعه ابزارهای مالی جدید برای تسهیل اجرای سیاست‌های اصل 44

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، هیئت وزیران در جلسه مورخ 1/8/1390 بنا به پیشنهاد شماره 228580 مورخ 1/12/1389 وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و دادگستری و به استناد ماده (14) قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قـانون اساسی ـ مصوب 1388ـ آیین‌نامه اجرایی ماده یاد شـده را به شرح زیر تصویب نمود:

ماده1ـ علاوه بر اصطلاحات و واژه‌های تعریف شده در ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1384ـ و ماده (1) قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسـهیل اجرای سیاست‌های کلی اصـل (44) قـانون اسـاسی ـ مصوب 1388ـ که در این آیین‌نامه با معانی مندرج در قوانین یادشده بکار می‌روند، اصطلاحات زیر دارای معانی مشروح مربوط می‌باشند:
الف ـ اشخاص تحت نظارت: اشخاص موضوع ماده (14) قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی که منحصراً عبارتند از:
1ـ ناشران اوراق بهادار، نهادهای مالی و تشکل‌های خودانتظام.
2ـ مدیران: مدیرعامل، دبیرکل، اعضای حقیقی و حقوقی هیئت مدیره یا هیئت عامل ناشران اوراق بهادار، نهادهای مالی و تشکل‌های خودانتظام و نیز نماینده حقیقی شخص حقوقی عضو هیئت مدیره یا هیئت عامل.
ب ـ قوانین و مقررات: مصوبات مجلس شورای اسلامی، هیئت وزیران، شورای عالی بورس و اوراق بهادار و سازمان و مصوبات سایر مراجع ذی‌صلاح در حوزه بازار سرمایه که تحت عناوینی از قبیل قانون، آیین‌نامه، دستورالعمل، اساسنامه، بخشنامه و ضوابط اجرایی به تصویب رسیده و ابلاغ شده است.
ج ـ بازار سرمایه: بازار متشکل تحت نظارت شورای عالی بورس و اوراق بهادار و سازمان که کالا یا اوراق بهادار در آن توسط کارگزاران و یا معامله‌گران طبق قانون بازار اوراق بهادار و سایر مقررات مرتبط مورد داد و ستد قرار می‌گیرد.
د ـ تخـلف: هرگونه فعل یا ترک فعـلی که منجر به نقض قوانیـن و مقررات مربوط به فعالیت اشخاص تحت نظارت گردد.
ماده2ـ ناشران اوراق بهادار، نهادهای مالی و تشکل‌های خود انتظام در صورت تخلف علاوه بر اقدامات انضباطی مندرج در مواد (7) و (35) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران به جریمة نقدی به شرح زیر محکوم می‌گردند:
الف ـ چنانچه متخلف از ناشران اوراق بهادار باشد:
1ـ تخلف از مقررات مربوط به افشای اطلاعات از مبلغ بیست میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
2ـ ارایه اطلاعات خلاف واقع توسط ناشر از مبلغ یکصد میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
3ـ تخلف از مقررات مربوط به ثبت و عرضه عمومی اوراق بهادار از مبلغ پنجاه میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
4ـ تخلف از مقررات مربوط به تغییرات سرمایه بدون عرضه عمومی اوراق بهادار، از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ پانصد میلیون ریال.
5 ـ تخلف از مقررات مربوط به پرداخت سود قابل تقسیم و همچنین عدم پرداخت آن ظرف مهلت مقرر قانونی از مبلغ سی میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
6 ـ تخلف از ضوابط و استانداردهای حسابرسی و حسابداری از سی میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
7ـ عدم برگزاری مجامع ظرف مهلت مقرر قانونی و یا عدم رعایت تشریفات تشکیل یا اداره آن وفق مقررات از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ صد میلیون ریال.
8 ـ عدم رعایت مفاد اساسنامه از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ چهارصد میلیون ریال.
9ـ تخلف از سایر قوانین و مقررات، برحسب اهمیت و میزان تأثیر نوع تخلف در حقوق سرمایه‌گذاران، شفافیت، یکپارچگی و کارایی بازار اوراق بهادار، از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ پانصد میلیون ریال.
ب ـ چنانچه متخلف از نهادهای مالی باشد:
1ـ تخلف از مقررات مربوط به اطلاع رسانی و گزارش‌دهی و ارائه اطلاعات از مبلغ سی میلیون ریال تا مبلغ یکصد میلیون ریال.
2ـ تخلف از مقررات مربوط به استفاده از کارکنان و مدیران واجد شرایط از مبلغ پنجاه میلیون ریال تا مبلغ یکصد میلیون ریال.
3ـ تخلف از مقررات مربوط به ضوابط و شرایط فعالیت مربوط به معاملات اوراق بهادار و یا کالا از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
4ـ تخلف از مقررات مربوط به تبلیغات از مبلغ پنجاه میلیون ریال تا مبلغ یکصد میلیون ریال.
5 ـ تخلف از مقررات معاملات در بورس‌ها و بازارهای خارج از بورس از مبلغ سی‌میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
6 ـ تخلف از مقررات سپرده‌گذاری و تسویه وجوه از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
7ـ تخلف از مقررات مربوط به مشاور پذیرش یا سبدگردانی از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ پانصد میلیون ریال.
8 ـ افشا یا استفاده از اطلاعات محرمانه مشتریان تحت هر عنوان غیرموارد مجاز قانونی از مبلغ پنجاه میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
9ـ مبادرت به فعالیت‌های مستلزم اخذ مجوز یا معرفی خود تحت آن عناوین بدون کسب مجوز، از مبلغ پنجاه میلیون ریال تا مبلغ یک میلیارد ریال.
10ـ عدم رعایت مفاد اساسنامه از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ پانصد میلیون ریال.
11ـ تخلف از سایر قوانین و مقررات، برحسب اهمیت تخلف و میزان تأثیر نوع تخلف در حقوق سرمایه‌گذاران، شفافیت، یکپارچگی و کارایی بازار اوراق بهادار، از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ پانصد میلیون ریال.
ج ـ چنانچه متخلف از تشکل‌های خود انتظام باشد:
1ـ عدم رعایت مفاد اساسنامه و تخلف از سایر مقررات مربوط به شرایط فعالیت تشکل خود انتظام از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ دویست میلیون ریال.
2ـ تخـلف از مقررات تشکـل‌های خودانتـظام درخصوص معامـلات، پذیـرش، اعضاء و سـایر مقررات ابلاغی توسط سازمان از مبلغ ده مـیلیون ریال تا مبلغ پانصد میلیون ریال.
3ـ عدم رعایت مقررات در خصوص ارایه اطلاعات و گزارش‌ها به سازمان از مبلغ سی میلیون ریال تا مبلغ یکصد میلیون ریال.
4ـ تخلف از سایر قوانین و مقررات، برحسب اهمیت تخلف و میزان تأثیر نوع تخلف در حقوق سرمایه‌گذاران، شفافیت، یکپارچگی و کارایی بازار اوراق بهادار، از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ پانصد میلیون ریال.
ماده3ـ جریمة نقدی هر یک از مدیران علاوه بر اقدامات انضباطی مندرج در مواد (7) و (35) قانون بازار اوراق بهادار، از یک پنجم تا نصف مبلغ جریمه‌های مذکور در ماده (2) می‌باشد، مشروط بر آنکه از حداقل جریمه‌های تعیین شده کمتر نباشد.
تبصره ـ احراز تخلف مدیران ملازمه‌ای با متخلف بودن ناشران اوراق بهادار، نهادهای مالی و تشکل‌های خود انتظام ندارد و هر کدام از اشخاص مذکور به طور مستقل و با توجه به مسئولیت خود جریمه می‌شوند.
ماده4ـ تخلفات مدیران صرف نظر از تخلفات شخص حقوقی تحت مدیریت آنها، مستقلاً تخلف محسوب شده و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و جریمة نقدی هر یک از تخلفات یادشده به شرح زیر می‌باشد؛
الف ـ تخلف از مفاد قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران و قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ پانصد میلیون ریال.
ب ـ تخلف از مفاد قانون تجارت و اصلاحیه‌های آن، قانون برنامة پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین مرتبط با بازار اوراق بهادار کشور، از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ چهارصد میلیون ریال.
ج ـ تخلف مدیران از مصوبات هیئت وزیران که در خصوص بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران یا فعالیت هر یک از اشخاص تحت نظارت و ارکان آنها تصویب و ابلاغ می‌شود و همچنین تخلف از مصوبات شورای عالی بورس و اوراق بهادار و مصوبات سازمان، از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ سیصد میلیون ریال.
د ـ تخلف از مفاد اساسنامة اشخاص تحت نظارت و سایر قوانین و مقررات برحسب اهمیت و میزان تأثیر نوع تخلف در حقوق سرمایه‌گذاران، شفافیت، یکپارچگی و کارایی بازار اوراق بهادار، از مبلغ ده میلیون ریال تا مبلغ دویست میلیون ریال.
ماده5 ـ محکومیت متخلف به جریمة نقدی مانع از شکایت سازمان علیه مرتکبین جرائم موضوع فصل (6) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران نبوده و عدم محکومیت متهم در مراجع قضایی ذی‌صلاح به اتهام وارده، مانع از رسیدگی به پروندة تخلفاتی و محکومیت به جریمة نقدی نخواهد بود.
ماده6 ـ متخلف در صورت ارتکاب چند فقره تخلف با موضوعات متفاوت به جمع جرائم نقدی تخلفات ارتکابی، محکوم می‌شود.
ماده7ـ در صورتی که بر فعل یا ترک فعل واحد، عناوین تخلفاتی متعددی صدق کند، متخلف به جریمة تخلفی محکوم می‌گردد که اشد است.
ماده8 ـ در صورتی که متخلف قبل از محکومیت، اقدام به تکرار همان تخلف نموده باشد، به حداکثر جریمه مقرر برای آن تخلف محکوم خواهد شد.
ماده9ـ در صورت استمرار تخلفات از تاریخ صدور حکم و نیز در صورت تکرار هرگونه تخلف از سوی متخلف تا دو سال از تاریخ صدور حکم، جریمة نقدی برای بار دوم حداقل دو برابر بار اول و برای بار سوم حداقل سه برابر بار اول و در هر صورت حداکثر مبلغ یک میلیارد ریال خواهد بود.
ماده10ـ در تعیین میزان مقطوع جریمه‌های نقدی در حدود مبالغ تعیین شده در این آیین‌نامه توسط سازمان، عوامل و شرایط زیر نیز مدنظر قرار می‌گیرد:
1ـ سوء نیت در ارتکاب تخلف؛
2ـ امکان پیش‌بینی وقوع تخلف توسط مرتکب؛
3ـ میزان منفعت به دست آمده یا خسارات دفع شده ناشی از تخلف؛
4ـ تأثیر بالفعل یا بالقوه تخلف در کارایی، نظم و اعتماد بازار یا در معرض خطر قراردادن آن؛
5 ـ اثر تخلف برای تسهیل وقوع جرائم مالی دیگر؛
6 ـ میزان تلاش متخلف در رعایت مقررات بازار سرمایه و برقراری ساختار نظام‌مند جهت پیشگیری از وقوع تخلفات؛
7ـ تأثیر بالفعل یا بالقوه تخلف بر ورود خسارات مادی یا معنوی بر فعالان بازار سرمایه؛
8 ـ میزان اهتمام متخلف نسبت به رعایت شرایط و مقررات مراجع قانونی به طور کلی؛
9ـ سوابق انضباطی، حقوقی و کیفری متخلف در زمینه فعالیت در بازار سرمایه نزذ مراجع مربوط.
ماده11ـ سازمان می‌تواند در صورت مشاهده عوامل، جهات و شرایط زیر و با رعایت حداقل جریمه مقرر قانونی، در تعیین میزان جزای نقدی نسبت به متخلف تخفیف دهد:
1ـ مشارکت متخلف در بازرسی جهت کشف تخلف؛
2ـ هرگونه اقدام مؤثر متخلف در راستای رفع تخلف و جبران خسارات ناشی از آن؛
3ـ رعایت سایر شرایط و مقررات بازار سرمایه و مصوبات مراجع قانونی؛
4ـ اطلاع‌رسانی سریع متخلف در مورد وقوع تخلف به سازمان؛
5 ـ اقدامات مدیران و مسئولان پس از اطلاع از وقوع تخلف جهت متوقف کردن آن؛
6 ـ فقدان شکایات و دعاوی علیه متخلف در خصوص مورد نقض شده.
انتهای پیام/ح


 • آخرین ویرایش:-

تغییر تاکتیک معترضین ضدسرمایه‌داری آمریکا در پی رانده شدن از اردوگاه‌ها؛
رقابت‌های انتخاباتی آمریکا به صحنه تظاهرات معترضین ضدسرمایه‌داری بدل می‌شود

خبرگزاری فارس: فعالان قیام ضدسرمایه‌داری آمریکا پس از برچیده شدن اردوگاه‌هایشان توسط پلیس، تاکتیک‌های جدیدی را در دستور کار قرار داده‌اند.

خبرگزاری فارس: رقابت‌های انتخاباتی آمریکا به صحنه تظاهرات معترضین ضدسرمایه‌داری بدل می‌شود

به گزارش فارس به نقل از اسوشیتدپرس، فعالان قیام ضدسرمایه‌داری آمریکا پس از برچیده شدن اردوگاه‌هایشان توسط پلیس، تاکتیک‌های جدیدی را در دستور کار قرار داده‌اند.

این خبرگزاری با اذعان به اینکه اعتراضات مردمی همچنان در سراسر آمریکا ادامه دارد، افزود: فعالان به دنبال آن هستند تا با تظاهرات هفتگی اعتراضات زمستان امسال را ادامه دهند.

بنابراین گزارش، این احتمال وجود دارد که در بهار آینده بار دیگر اردوگاه‌های معترضین در شهرهای مختلف آمریکا برپا شوند.

این خبرگزاری همچنین هشدار داده است که معترضین ممکن است اعتراضات خود را به رقابت‌های انتخاباتی آینده جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بر سر کرسی ریاست‌جمهوری بکشانند، جایی که چشم‌های جهانیان آن را نظاره می‌کند.

چهارشنبه پلیس لس‌آنجلس با حمله به اردوگاه معترضین 300 نفر از آنها را دستگیر کرد. پلیس طی چند هفته گذشته در شهرهایی همچون پورتلند، اورگون، اوکلند، کالیفرنیا، نیویورک و ... با حمله اردوگاه‌های معترضین ضدسرمایه‌داری که از ماه سپتامبر برپا شده بودند، معترضین را مجبور به ترک اردوگاه‌ها کرد.

بهانه‌ای که از سوی مقامات امنیتی و شهری برای این اقدام مورد استفاده قرار می‌گیرد، مسائل بهداشتی و رفاهی شهروندان است. شهردار لس‌آنجلس هفته گذشته اعلام کرده بود که حضور معترضان را برای چمن‌های محوطه اداره شهرداری و شورای شهر خطرناک می‌بیند!

انتهای پیام/ک.ص


 


 • آخرین ویرایش:-

دنیای موبایل و کامپیوتر؛
عبور ضریب نفوذ تلفن‌ همراه خاورمیانه از 100 درصد در سال 2012

خبرگزاری فارس: بر اساس نتایج حاصل از یک بررسی جدید، در سال 2012 میلادی شمار مشترکان تلفن‌همراه در منطقه خاورمیانه از مرز 250 میلیون نفر هم می‌گذرد تا خاورمیانه به یکی از بزرگترین قطب‌های مخابراتی جهان تبدیل شود.

خبرگزاری فارس: عبور ضریب نفوذ تلفن‌ همراه خاورمیانه از 100 درصد در سال 2012

به گزارش فارس به نقل از آی‌تی‌پی، شرکت Informa Telecoms & Media بر اساس آخرین پیش‌بینی خود اعلام کرده است که تا پایان سال 2012 میلادی تعداد مشترکان تلفن‌همراه در خاورمیانه به 27/271 میلیون نفر می‌رسد و این منطقه در سال 2016 میلادی 352 میلیون مشترک تلفن‌همراه خواهد داشت.
طبق این گزارش میانگین ضریب نفوذ تلفن‌همراه در خاورمیانه به زودی از مرز 100 درصد خواهد گذشت و در حالی که در پایان سال 2011 میلادی این رقم 72/97 درصد خواهد بود، ضریب نفوذ تلفن‌همراه خاورمیانه در پایان سال 2012 میلادی به 09/107 درصد خواهد رسید تا بر این اساس منطقه خاورمیانه از آمریکای شمالی و کانادا نیز در این زمینه پیشی بگیرد.
به گفته شرکت Informa، ضریب نفوذ تلفن‌همراه تا پایان سال 2012 میلادی در آمریکای شمالی 77/102 درصد خواهد بود که این رقم کمتر از پیش‌بینی صورت گرفته برای خاورمیانه است.
طبق این گزارش گفته می‌شود که بزرگترین بازار تلفن‌همراه در خاورمیانه برای چندمین سال متوالی همچنان کشور ایران است که احتمال
می‌رود تعداد مشترکان تلفن‌همراه ایران تا پایان سال 2011 میلادی از تعداد جمعیت کشور بیشتر شود و به رقم 91/82 میلیون نفر برسد. پیش‌بینی شده است که ایران در پایان سال 2016 میلادی 13/122 میلیون مشترک تلفن‌همراه داشته باشد.
انتهای پیام/ح


 • آخرین ویرایش:-

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات بتن آماده اصفهان:
دوام بتن عمر سازه‌ها را به 100 سال می‌رساند

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات بتن آماده خانه صنعت و معدن اصفهان گفت: در شرایط فعلی عمر سازه‌هایی که از بتن آماده با مقاومت بالا استفاده نکرده‌اند 15 سال است در حالی که با افزایش دوام و پایداری بتون عمر سازه‌ها به حداقل 100 سال می‌رسد.

خبرگزاری فارس: دوام بتن عمر سازه‌ها را به 100 سال می‌رساند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان اصفهان، علی حاج‌رسولی‌ها اظهار داشت: در تعدادی از واحدهای عضو انجمن بتن با مقاومت بالا از مرحله آزمایشگاهی به مرحله تولید و نیز عرضه انبوه رسید.
وی ادامه داد: دست‌یابی به بتن آماده با مقاومت بالا با همکاری و نظارت اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان و سازمان نظام مهندسی ساختمان امکان‌پذیر شد.
رئیس انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات بتن آماده خانه صنعت و معدن اصفهان با بیان اینکه هدف از اجرایی شدن این طرح را بالا رفتن مقاومت سازه‌ها و خنثی کردن تحریم‌های استکبار (صرفه‌جویی در فولاد) است، گفت: با سرمایه‌گذاری‌های کلان هزینه‌های تحقیقاتی این طرح فعالیت خود را با دریافت نشان استاندارد آغاز کرد.
وی مزایای استفاده از بتون آماده با مقاومت بالا را کاهش هزینه‌های کلی ساخت ‌و ساز دانست و افزود: کاهش هزینه‌های ساخت‌وساز برای اجرایی شدن طرح‌های ساختمانی بسیار مهم است که می‌توان از فشار زیاد هزینه‌های تحمیلی بر پیمانکار و یا صاحب کار جلوگیری کرد.
حاج‌رسولی‌ها به افزایش عمر مفید سازه‌های ساختمانی اشاره کرد و بیان داشت: در شرایط فعلی عمر سازه‌هایی که از بتن آماده با مقاومت بالا استفاده نکرده‌اند 15 سال است در حالیکه با افزایش دوام و پایداری بتون عمر سازه‌ها به حداقل 100 سال می‌رسد.
وی از دیگر مزایای استفاده از نوع جدید بتون آماده را صرفه‌جویی کلی در بخش مصرف انرژی دانست و اضافه کرد: صرفه‌جویی و کاهش در مصرف آب با توجه به استفاده از فوق روان‌کننده‌ها و جلوگیری از متخلخل بودن بتن نیز مشهود است.
رئیس انجمن صنفی کارفرمایان بتن آماده با اشاره به استفاده از مواد افزودنی و در نتیجه کاهش مصرف سیمان و کمک به حفظ محیط زیست با استفاده از این نوع بتون تصریح کرد: کمک و بسترسازی مناسب در طراحی معماری داخلی ساختمان نیز از دیگر مزایای بتن آماده با مقاومت بالاست.
وی در مورد کمک در کاهش حجم بتون‌ریزی در احجام سازه‌ها تاکید کرد: صرفه‌جویی اقتصادی و ایجاد فضای بهینه معماری نیز از دیگر مزایای استفاده از این طرح است.
حاج‌رسولی‌ها با بیان اینکه استفاده از بتون آماده با مقاومت بالا سبب کاهش وزن مرده ساختمان و ایجاد مقاومت بیشتر در مقابل زلزله می‌شود، گفت: ایجاد باند بهتر بین بتن و آرماتور و در نتیجه کاهش طول مهاری و کاهش مصرف آرماتور نیز از دیگر مزایای استفاده از این طرح است.
انتهای پیام/غ30


 • آخرین ویرایش:-

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی:
متلاشی شدن دو باند کیف‌قاپی و زورگیری در تبریز

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: پلیس موفق به شناسایی و دستگیری شش نفر کیف قاپ و زورگیر شد که به صورت باندی فعالیت می‌کردند.

خبرگزاری فارس: متلاشی شدن دو باند کیف‌قاپی و زورگیری در تبریز

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس آذربایجان‌شرقی، قنبر مداحی در تشریح این خبر گفت: افراد دستگیر شده که 22 تا 25 ساله بوده‌اند و همگی معتاد شیشه‌ای بوده‌اند و اعتیاد به مواد علت انجام این جرایم بوده است.
وی افزود: افراد دستگیر شده به 25 فقره کیف‌قاپی و زورگیری اعتراف کردند که یک مرد و 24 زن، مالباختگان این جرایم بوده‌اند. 
مداحی تصریح کرد: روش انجام این سرقت‌ها استفاده از موتورسیکلت و تعقیب افراد مورد نظر و اقدام به سرقت در محل‌های خلوت بود.
وی افزود: از شش مجرم دستگیر شده دو نفر سابقه‌دار بوده و چهار نفر دیگر با این جرایم به جرگه سابقه‌داران پیوستند.
رئیس پلیس آگاهی استان در ادامه به منظور مقابله با بروز جرایم مشابه به شهروندان توصیه کرد تا حدامکان از حمل وجوه نقد هنگامی که پیاده هستند خودداری کنند و افراد در هنگام راه رفتن مواظب افراد مشکوک و موتورسواران باشند و کیف‌های خود را در سمت دیوار حمل کنند.
انتهای پیام/و۳۰


 • آخرین ویرایش:-

اسطوره فلسطین به روایت محقق اسرائیلی- 83
مراسم خاکسپاری رابین فرصتی بزرگ برای انجام عملیات‌های انتحاری

خبرگزاری فارس: از نظر کارمی گیلون، رئیس شین‌بت، مراسم خاکسپاری رابین فرصتی بزرگ برای حملات انتحاری بود و احتمال اینکه اسرائیل که به خودی خود با قتل رابین فلج شده بود، با یک سری بمب‌گذاری‌های انتحاری یا تلاش برای ترور یکی از افراد حاضر در مراسم کلا از هم بپاشد، وجود داشت.

خبرگزاری فارس: مراسم خاکسپاری رابین فرصتی بزرگ برای انجام عملیات‌های انتحاری

به گزارش فارس، اخیرا انتشارات "لیونز" (Lyons) کتابی را با نام "شکار مهندس" منتشر کرده که به بررسی چگونگی ردیابی و شهادت "مهندس یحیی عیاش"، از مبارزان فلسطینی، اختصاص دارد. آنچه در این سلسله گزارش‌ها ملاحظه می‌کنید، ترجمه این کتاب با ویرایش خبری است که خبرگزاری فارس برای خوانندگان خود فراهم آورده است. این کتاب توسط "ساموئل ام. کاتز" ((Samuel M. Katz و با دیدگاه آمریکایی-صهیونیستی به نگارش درآمده است.
 
*‌ اسرائیلی‌ها از کشته شدن رابین بدست یک یهودی ناراحت بودند
 
هیچ کس در آن شنبه‌شب دردناک در اسرائیل نخوابید. بیشتر افراد به دنبال کسب اخبار بیشتر به رادیو گوش کرده و یا شبکه سی‌ان‌ان یا تلویزیون اسرائیل را تماشا کردند. رادیو پر از آهنگ‌های غمگینی بود که معمولا در روزهای عزاداری پخش می‌شود و گزارش‌های خبری زندگی سیاسی و نظامی رابین را مرور می‌کردند. ترسی که پس از هر بمب‌گذاری انتحاری عاملان عیاش اسرائیل را فرا می‌گرفت بسیار کمتر از نگرانی بود که اکنون تقریبا در همه خانه‌های اسرائیل وجود داشت. آنها می‌دانستند که به عنوان افراد اسرائیلی همگی هدف تروریسم عربی قرار دارند و احتمالا اگر نخست وزیر رابین بدست مردی که کوله‌پشتی پر از مخلوط "استون-3" در اختیار داشت و فریاد الله اکبر می‌کشید، ترور می‌شد احساس سقوط ملی بسیار کمتر بود. اما رابین بدست یک یهودی کشته شده بود. همسایه‌ای از خانه بقلی. و اصولی که تار و پود اسرائیل تحت محاصره را تشکیل می‌داد به سرعت در حال از هم گسیختن بود.
 
* جامعه اسرائیلی در شوک بزرگی به سر می‌برد
 
شیمون پرز، وزیر امور خارجه و مردی که 30 سال گذشته خود را به عنوان رقیب رابین و در نهایت متحد وی گذرانده بود، به عنوان نخست وزیر موقت انتخاب شد. وی نه تنها با چالش فزاینده‌ای برای نجات توافقات صلح روبرو بود بلکه باید رشته‌هایی را که از داخل در حال از هم گسیختن بودند، دوباره پیوند می‌زد. وضعیتی که در جامعه وجود داشت عصبانیت و یا خشم نبود بلکه حالتی از شوک بود. پرز بلافاصله بعد از مرگ رابین در یکی از جلسات کابینه گفت: "فکر نمی‌کنم چیزی باشد که نیاز به گفتن آن داشته باشم. احساس می‌کنم که همه ما با هم هر کاری که از دستمان بربیاید برای احترام به وی انجام می‌دهیم. زندگی وی و نه کاری که انجام می‌داد، پایان یافت. روح وی او را ترک گفت اما این روحیه و روندی که ما در ٱن قرار داریم، ما را ترک نمی‌کند. همگی ما مصمم به ادامه این راه بزرگ هستیم تا به مردم و کشورمان کمک کنیم تا به کشوری قوی و امن تبدیل شود و به صلح پایبند باشد. این تنها کاری است که ما پس از این تراژدی وحشتناک می‌توانیم انجام دهیم."
 
* قاتل یهودی قصد کشتن پرز را نیز داشت
 
البته پرز نیز در آن شب هدف "ییگال امیر" بود. امیر امیدوار بود بتواند هم رابین و هم پرز را در آن شب بکشد اما رابین مشغول گفت‌وگو با برگزارکنندگان گردهمایی و "گیدی گوو"، خواننده پاپ، شده بود و پرز دقایقی پیش از نخست وزیر از پله‌ها پایین آمده بود.
 
* یک میلیون اسرائیلی برای دیدار از تابوت رابین به بیت‌المقدس آمدند
 
جسد رابین ساعت 2 بعدازظهر روز یکشنبه پنجم نوامبر وارد کنست در بیت‌المقدس شد. تابوت ساده چوبی وی که در پرچم اسرائیل پیچیده شده بود، در حالی که صدها هزار اسرائیلی برای تسلیت به خانواده پرز گرد هم آمده بودند، در گوشه‌ای قرار داشت. "لیه رابین" که شب قبل به همراه همسرش در تظاهرات حضور داشت به سختی می‌توانست غم و اندوه خود را کنترل کند. تا پایان روز حدود یک میلیون نفر اسرائیلی از تابوت اولین رهبر ترورشده یهودی از دوران قدیم تاکنون، بازدید کردند.
 
* شین‌بت هنوز فرصت بررسی شکست خود را نیافته بود
 
"کارمی گیلون"، رئیس شین‌بت، که در زمان تیراندازی در آمریکا بود، با اولین پرواز خود را به تل‌آویو رساند. شین‌بت هنوز فرصت بازگشت به عقب و بررسی شکست خود را نیافته بود. مراسم خاکسپاری رابین به گردهمایی بین‌المللی تبدیل شد که تاکنون در اسرائیل دیده نشده بود؛ روسای جمهور، نخست وزیران، پادشاهان، همسران و فرزندانشان و نمایندگان نزدیک به 100 کشور چهل و هشت ساعت پس از مرگ رابین به اسرائیل آمدند تا ادای احترام کنند. این نوعی به رسمیت شناختن بین‌المللی بود که رابین و پرز هنگامی که برای توافق صلح با فلسطینیان آرزو آن را داشتند، رخ داده بود. آنها همچنین امیدوار بودند که چنین گردهمایی‌هایی در اسرائیل برای کنفرانس‌های اقتصادی، نمایشگاه‌های تجاری، حوادث ورزشی و حتی مراسم مذهبی برگزار شود.
 
* اسرائیل ممکن بود با بمب‌گذاری انتحاری در مراسم خاکسپاری رابین از هم بپاشد
 
امنیتی که برای مراسم خاکسپاری رابین حکم‌فرما بود را می‌توان با چتر امنیتی در زمان برگزاری جشن‌های پنجاه سالگی سازمان ملل در شهر نیویورک مقایسه کرد اما شین‌بت تحقیر‌شده و پلیس ملی اسرائیل برای آماده کردن طرح‌های خود دو سال زمان در اختیار نداشتند. آنها تنها چهل و هشت ساعت زمان داشتند. از نظر کارمی گیلون و دیگر روسای شین‌بت، مراسم خاکسپاری رابین فرصتی بزرگ برای تروریست‌ها بود. اسرائیل به خودی خود با قتل رابین فلج شده بود و ممکن بود با یک سری بمب‌گذاری‌های انتحاری یا تلاش برای ترور یکی از افراد در مراسم خاکسپاری کلا از هم بپاشد. نیروهای امنیتی کرانه باختری و غزه را محاصره کرده و اجازه ورود فلسطینی‌ها را به اسرائیل نمی‌دادند اما حتی یک ارزیابی محتاطانه نیز می‌توانست صدها نیروی حماس را به داخل اسرائیل راه دهد. به طور کلی چند بمب ساخت عیاش در اسرائیل وجود داشت؟ چند شهید در مخفی‌گاه‌های خود در شرق بیت‌المقدس، هیفا، تل‌آویو یا نتانیا در انتظار دستور فرمانده‌شان برای شهادت بودند؟ دستوراتی که از طریق فکس از تهران و دمشق برای فرماندهان جهاد اسلامی و حماس در غزه و سودان ارسال می‌شد، چه بودند؟
 
* فرماندهان شین‌بت نگران حملات بیشتری از سوی تندروهای یهودی بودند
 
فرماندهان شین‌بت دریافتند که آنها نیز باید این احتمال را در نظر بگیرند که "ییگال امیر" تنها فرد مسلح خودانگیخته‌ و دست‌پرورده "ایال"، "آویشای راویو" و برنامه‌گردان‌های شین‌بت نبوده که قصد ترور رهبران اسرائیلی را دارند. آیا حزب راست یهودی طرح بزرگتری برای در دست گرفتن باقیمانده‌های دموکراسی اسرائیلی دارد؟ در بیت‌المقدس و تنها چند خیابان به مراسم خاکسپاری مانده، طرفداران کاچ تهدیدی شوم را با اسپری رنگ روی دیوار نوشته بودند: "رابین، قربانی صلح، پرز هنوز در صف است!"
 
*‌ تیم‌های حرفه‌ای از سرویس‌ مخفی‌های سراسر جهان برای تامین امنیت مراسم آمده بودند
 
تیم‌های حرفه‌ای از سرویس مخفی آمریکا و سرویس امنیت دیپلماتیک وزارت خارجه این کشور به همراه تیم‌هایی از ماموران مخفی فرانسوی، اردنی، آلمانی، مصری و انگلیسی به بیت‌المقدس آمده بودند. آنها وحشت‌زده و عصبی و برای هر اتفاقی آماده بودند. گزارشات تحلیل تهدید فوق محرمانه‌ای که آنها در پرواز خود تا فرودگاه بین‌المللی بن‌-گوریون خوانده بودند به بمب‌گذاری‌های انتحاری که در هجده ماه گذشته انجام شده بود و آدم‌ربایی‌ها اشاره می‌کرد. همکارانشان در شین‌بت که هنوز از قتل رابین در تعجب بودند، آنقدر درگیر تامین امنیت مراسم بودند که نمی‌توانستند به آنها تصویری به روز شده از تهدیدهای موجود ارائه دهند؛ و بسیاری از ماموران قدیمی می‌دانستند که شین‌بت در شرایط روحی نیست که بتواند آخرین اطلاعات را به صورتی جامع یا قابل اعتماد تحلیل کند.
 
* بیش از 10 هزار پلیس و سرباز برای حفاظت از مراسم خاکسپاری فرا خوانده شده بودند
 
بیش از ده هزار پلیس و سرباز برای حفاظت از این گردهمایی بین‌المللی سران جهان و عزاداران فرا خوانده شده بودند. جوخه‌های مخفی از "گیدون"، نیروی ویژه ضدحمله پلیس بیت‌المقدس در مناطق عرب‌نشین شرق بیت‌المقدس نفوذ کرده بودند، موتورسوارانی که سلاح‌های ام-16 بر روی شانه‌هایشان داشتند، در انتظار هرگونه نشانه‌ای از خطر بودند و بالگردهای پلیس و ارتش در بالای سر پرواز می‌کردند تا پشت‌بام‌ها و راه منتهی به مراسم خاکسپاری را تحت نظر داشته باشند. ماموران شین‌بت که برخی از آنها اسلحه‌های کوچک یوزی در اختیار داشتند، معابر و چهارراه‌ها را کنترل می‌کردند. دیگر ماموران مخفی اسرائیلی از "یعمعام" و "سایرت متکال" نیز برای رخداد بدترین سناریو آماده بودند. در اسرائیل جدید در نوامبر 1995 هیچ سناریوی بد دیگری نباید رخ می‌داد.  کتاب ثابت قانون بار دیگر تغییر کرده بود.

ادامه دارد...
انتهای پیام/ی


 • آخرین ویرایش:-

تازه‌های دنیای فناوری؛
نخستین تراشه بی‌سیم دنیا با قابلیت ارسال 30 گیگابایت اطلاعات در ثانیه

خبرگزاری فارس: شرکت ژاپنی Rohm تولیدکننده قطعات الکترونیکی موفق به ساخت تراشه‌ای شده که برای نخستین بار می‌تواند سیگنال‌ها را به صورت بی‌سیم در طیف فرکانس تراهرتز جابجا کند.

خبرگزاری فارس: نخستین تراشه بی‌سیم دنیا با قابلیت ارسال 30 گیگابایت اطلاعات در ثانیه

این شرکت امیدوار است محصول جدید خود بین سه تا چهار سال با قیمت پایه 1000 ین(8 پوند) روانه بازار کند. این قیمت به تمامی کاربران امکان می‌دهد در انواع مختلف محصولات الکترونیکی خود در خانه یا اداره از این فناوری بی‌سیم بهره ببرند.
این تراشه در اندازه 5/1 در 3 میلیمتر در حالت عادی قادر است اطلاعات را با سرعت 300 گیگاهرتز جابجا کند که این رقم بین فرکانس رادیو و سرعت امواج نوری می‌شود. گفته می‌شود که این فناوری بی‌سیم را محققان شرکت مذکور با همکاری دانشمندان دانشگاه اوزاکای ژاپن ساخته‌اند.
شرکت Rohm همچنین توضیح داد این نخستین بار در جهان است که یک تراشه بی‌سیم در این اندازه ساخته می‌شود و می‌تواند با سرعت 30 گیگابایت در ثانیه اطلاعات را رد و بدل کند. این شرکت توضیح داد که از این تراشه برای ارسال تصاویر گیرنده‌های تلویزیونی باکیفیت(HDTV) استفاده کرده است و هم‌اکنون می‌کوشد این تراشه را برای ابزارهای تجاری و نسل آتی گیرنده‌های تلویزیونی آماده کند.
مهم‌ترین مشکلی که شرکت Rohm برای تولید این محصول دارد دوام و پایداری تراشه پس از استفاده مکرر از آن و همچنین سازگاری آن با دستگاه‌های الکترونیکی مختلف است.
انتهای پیام/ح


 • آخرین ویرایش:-

دیدار مسئولان ارشد وزارت علوم با مردم غرب تهران

خبرگزاری فارس: همزمان با دیدار اعضای هیات دولت با مردم غرب تهران مسئولان ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در ستاد ارتباطات مردمی هیات دولت ، مستقر در سازمان میراث فرهنگی ، پاسخگوی مراجعه کنندگان درباره مسائل آموزش عالی بودند.

خبرگزاری فارس: دیدار مسئولان ارشد وزارت علوم با مردم غرب تهران

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در این برنامه ستاد پاسخگویی به مراجعات مردمی این وزارتخانه که به سرپرستی فاضل حاجی زاده مشاور وزیر علوم و مدیر کل دفتر بازرسی ارزیابی علمکرد و رسیدگی به شکایات تشکیل شد، مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی آموزش عالی، مدیر کل امور دانشجویان داخل، مشاور وزیر و مدیر کل روابط عمومی، مشاور وزیر و فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم مراجعات مردمی درباره مسائل دانشگاهی و دانشجویی مورد بررسی قرار داده و دستورات لازم را صادر کردند.

همچنین حاجی زاده درباره نحوه عملکرد ستاد ارتباطات مردمی وزارت علوم در سفرهای استانی و دیدارهای مردمی هیات دولت اظهار داشت: در این ستاد ابتدا تقاضای مراجعه کننده بر روی فرم مخصوص مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری ثبت می‌شود و پس از مطالعه و بررسی دستور مقتضی از طرف وزیر علوم یا یکی از معاونان وزیر صادر می‌شود.

مشاور وزیر علوم افزود: پس از صدور دستور از طرف مسئولان ذیربط وزارت علوم ، این موارد جمع آوری شده و به سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد) ارسال می‌شود و همزمان با ارجاع کد رهگیری متقاضی می‌تواند نتیجه تقاضای خود را پیگیری کند.

وی همچنین بیشترین موضوعات مراجعات مردم به ستاد ارتباط مردمی وزارت علوم را شامل مواردی از قبیل نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان ، مشکلات اداری اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ، تقاضای انواع وام های دانشجویی، تخفیف شهریه برای مقاطع مختلف تحصیلی آموزش عالی و تقاضای اشتغال عنوان کرد. 
انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
چهارشنبه 9 آذر 1390  07:59 ب.ظ
توسط: مینا ب

دنیای موبایل و کامپیوتر؛
188 لپ‌تاپ وزرات دفاع انگلیس به سرقت رفت

خبرگزاری فارس: وزارت دفاع انگلستان مفقود شدن یا سرقت 188 لپ تاپ متعلق به این وزارتخانه و کارکنان آن را تایید کرده است.

خبرگزاری فارس: 188 لپ‌تاپ وزرات دفاع انگلیس به سرقت رفت

به گزارش فارس به نقل از تک وب، این رویدادها مربوط به 18 ماه گذشته است و از این تعداد لپ تاپ تنها 20 عدد مجدداً پیدا شده اما 168 لپ تاپ هم هرگز پیدا نشده اند.
جالب آنکه وزارت دفاع این کشور در توجیه این بی مسئولیتی رویدادهایی از این دست را با توجه به ابعاد بزرگ این وزارتخانه و گستره فعالیت هایش غیرقابل اجتناب توصیف کرده است.
نمایندگان مجلس عوام انگلیس که با این ایده موافق نیستند می گویند تعداد لپ تاپ های به سرقت رفته از وزارت دفاع بسیار زیاد است و اگر این رقم را در کنار هارددیسک های اکسترنال به سرقت رفته و حافظه های فلاش قرار دهیم، به ارقام نگران کننده ای می رسیم و لذا این وزارتخانه باید در این مورد جدیت بیشتری به خرج دهد.
بررسی ها نشان می دهد این وزارتخانه از می سال 2010 تا به حال 945 وسیله ذخیره سازی اطلاعات با امکانات و ابعاد گوناگون را از دست داده است.
در میان این مجموعه 99 رایانه رومیزی، 18 تلفن همراه، 10 گوشی بلاک بری، 73 هارد دیسک اکسترنال و 73 حافظه فلاش به چشم می خورد که همگی حاوی اطلاعات حساس بوده اند.بیش از 250 هزار نفر با وزارت دفاع بریتانیا همکاری کرده یا در آن کار می کنند.
انتهای پیام/ح


 • آخرین ویرایش:-

سیمای امام حسین در آیینه اشعار مردم فارسی زبان/3
هر تاجیکی با شنیدن نام امام حسین (ع) و محرم بی‌اختیار می‌گرید

خبرگزاری فارس: ماه محرم به عنوان ماهی مقدس و پاک در دل تاجیکان جایگاه خاصی دارد و معتقدند مهر و محبت نسبت به امام حسین (ع) را خداوند در دل آنان جای داده است.

خبرگزاری فارس: هر تاجیکی با شنیدن نام امام حسین (ع) و محرم بی‌اختیار می‌گرید

 «دارا نجات» اندیشمندان و شاعر تاجیک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه درباره جایگاه محرم و امام حسین (ع) در میان تاجیکان گفت: ماه محرم به عنوان ماهی مقدس و پاک در دل تاجیکان تاجیکستان جایگاه خاصی دارد. ماه محرم و نام امام حسین (ع) را هر تاجیکی که می‌شنود، وجودش آب می‌شود. مهر و محبت نسبت به امام حسین (ع) را خداوند در دل ما جای داده است.
وی خاطرنشان کرد: پدر من چوپان بود و سوادی نداشت ولی هر چه از یک عالم می‌شنید در حافظه‌اش می‌سپرد. بچه بودم که می‌دیدم وقتی سخن از امام حسن و امام حسین (ع) پیش او گفته می‌شد، چنان اشکی می‌ریخت که تمام لباسش خیس می‌شد.
استاد نجات ادامه داد: آنچه که در تاریخ اسلام رخ داد هم اهل سنت و هم شیعه می‌دانند و ما هم وقتی نام امام حسین و امام حسن (ع) را می‌شنویم گریه می‌کنیم. فرقه‌های مذهبی یک چیز است اما ایمان ما از یگانگی خداوند و اسلام سرچشمه می‌گیرد.
 
 کتابی که بسیار مورد استقبال تاجیکان قرار گرفت
 
 وی همچنین به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی خود در اینباره اشاره کرد و افزود: درباره امام حسین (ع)، شاعر بزرگ محمد علی عجمی یک کتابی نوشتند و من یک پیشگفتار برای آن نگاشتم. در این کتاب هم از دید ادبی و هم تحقیقی و پژوهشی درباره این امام در ادبیات شفاهی تاجیکان مطالبی آمده است.
استاد دارا نجات ادامه داد: خود من اثر یک استاد بزرگ ایرانی با نام «تاریخ کربلا» را تصحیح کرده و به تاجیکی برگردان کردم که بسیار از سوی مردم تاجیکستان مورد استقبال قرار گرفت.
این اندیشمند و شاعر سرشناس تاجیک تصریح کرد که قبل از این هم یک کتاب با نام «همای رحمت» تألیف کردم که درباره حقیقت و دلیل برتری حضرت علی (ع) است. این کتاب با تکیه بر تمام مأخذهای علمی و مآخذ اهل سنت که اهل شیعه نیز مورد تأیید خود قرار دادند، تهیه شد. این کتاب که توسط رایزنی فرهنگی ایران چاپ شد، بسیار مورد استقبال مردم تاجیکستان قرار گرفت به نحوی که خیلی زود جای خود را میان مخاطبان تاجیک باز کرد.
وی افزود: موضوع محرم، امام حسن و امام حسین (علیهم السلام) در شعر تاجیک نیز دارای موقعیت خاصی است و در زبان تاجیکی و ادبیات شفاهی ما به این موضوع پرداخته شده است.
 
 شعری از شاعر تاجیک «عبدالله قادری ممتاز» تحت عنوان «در مصیبت شهدای کربلا»:
  
 زمین و آسمان غرق عزایند
  به یاد کشتگان کربلایند
 
 بگریید ای مسلمانان بگریید
  که مرغان هوا هم در نوایند
 
 گریبان چاک کرده اهل اسلام
  به خاک پاک آنان جبهه سایند
 
 خوشا آنان که همگام تو بودند
  خوشا آنان که همجام شمایند
 
 به تیغ خصم اگرچه کشته گشتند
  همیشه زنده اندر قلب مایند
 
 بدا آن قوم کفار بداندیش
  که در دوزخ به آتش مبتلایند
 
 دوباره روز عاشوراست امروز
 «بگو مستان ربانی بیایند»
  
 بگو تا دست ما را هم بگیرند
  همانای که اهل کبریایند
 
 دوباره محشر کبراست امروز
  زمین و آسمان غرق عزایند                                                                                              
 

 شعری از  «داملا اسکندر غرمی» روحانی تاجیک تحت عنوان «در غم آل رسول(ص)»:
 
در غم آل رسول با کربلا بگریستیم
کوه و هامون در نماز و در دعا بگریستیم
 در همین غم با همه ارض خدا بگریستیم
با ملایک از زمین تا بر سما بگریستیم
 اهل عالم از ثریا تا سرا بگریسته
 
در زمین کربلا خون شهیدان شد علم
 داغ داغان از عذابِ طفلکان پر الم
 آب صحرا در غم آن طفلکان دارد الم
آفتاب و ماه و عرش و کرسی و لوح و قلم
 در غم شاه شهیدان کربلا بگریسته
 
دشمن آمد صف به صف اندر لب آب فرات
 تشنه لب یاران حق اندر لب آب فرات
 گریه دارد آب دریا با شب آب فرات 
اوست استاد بزرگ مکتب آب فرات
ماهیان در آب و مرغان در هوا بگریسته
 
مادران اندر فراق طفلکان زارِ زار  
دختران بی‌پدر با مادران زارِ زار
 هم برادر با برادر تشنه جان زارِ زار
جمع یاران از برای شاه مردان زارِ زار
 انبیا و اولیا با مصطفی بگریسته

این قدر جبرو جفا سخت است بر آل رسول
 بر زمین در خون خود افتاده تر آل رسول
 کربلا در کربلا خون جگر آل رسول          
چون تن نازت جدا باشد ز سر آل رسول
 عشق را آب فرات از ابتدا بگریسته
 
جان به کف در کربلا بین طفلکان را سر بسر
  لاله لاله غرق در خون خوار و زارو دربدر
 نیست دیگر مثل فرزند تو ای خیر بشر    
گریه کن اسکندر غرمی به اخلاص نظر
 از برای خاطر خیر النسا بگریسته
 
 
 اشعاری دیگر از استاد عجمی با عنوان «عشق کربلا» و «دل من»:
  
  نیزه را سرور من! بستر راحت کردی 
 شام را غلغله صبح قیامت کردی
 
 به لب تشنه ات آن روز اشارت می کرد 
 خاتمی را که در انگشت شهادت کردی
 
 عقل می‌خواست بمانی به حرم اما عشق 
 گفت بر نیزه بزن بوسه، اجابت کردی
 
 بانگ لبیک که حجاج به لب می آرند
 آیه هایی ست که بر نیزه تلاوت کردی
  
*  *  *  *  *
  
 دلم می‌خواست خاکم کربلا بود
 و یا خاک شما در خاک ما بود
 سرم قابل نبود، اما دل من
 همیشه بر سر آن نیزه‌ها بود
 
ادامه دارد...

* ویژه‌نامه محرم و صفر خبرگزاری فارس/81
 
انتهای پیام/ک


 • آخرین ویرایش:-

تازه‌های وب و اینترنت؛
نرم‌افزار ویژه برای حفاظت از اطلاعات شخصی حساس

خبرگزاری فارس: به تازگی نرم افزاری عرضه شده که به کاربران امکان می دهد اطلاعات دیجیتالی حساسشان را با امنیت بیشتری ذخیره کرده، به اشتراک بگذارند، همگام کنند و در نهایت مورد محافظت قرار دهند.

خبرگزاری فارس: نرم‌افزار ویژه برای حفاظت از اطلاعات شخصی حساس

به گزارش فارس به نقل از تک وب، نسخه 5 نرم افزار SafeSync به گونه ای طراحی شده که به روزرسانی و همگام سازی اطلاعات مختلف کاربر بر روی وسایل مختلف الکترونیک را حتی در صورت آفلاین بودن وی انجام می دهد. اطلاعات تغییر کرده بلافاصله بعد از اتصال به اینترنت به روز شده و تغییرات مورد نظر کاربر اعمال خواهد شد.
SafeSync که از سوی شرکت امنیتی ترندمیکرو عرضه شده دارای دیتاسنترهای متعددی در اروپاست و از این طریق نسخه های پشتیبان مورد نیاز از اطلاعات مورد نظر کاربران تهیه می شود.
مدیران ترندمیکرو می گویند برای افزایش اطمینان کاربران از روش های پیشرفته رمزگذاری و کدگذاری اطلاعات استفاده می شود و این کار حتی در زمان انتقال و جابجایی اطلاعات نیز صورت می گیرد.
مهم ترین مزیت این سرویس آن است که حتی در صورت سرقت گوشی یا لپ تاپ کاربر اطلاعات وی دست نخورده و پاک نشده باقی خواهد ماند. تعیین سطح دسترسی برای کاربران ثالث با دقت و جزئیات فراوان از جمله دیگر مزایای این سرویس است.
رابط کاربری این سرویس هم به گونه ای طراحی شده که همگان به سادگی بتوانند از آن بهره ببرند.
انتهای پیام/ح


 • آخرین ویرایش:-

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران:
فقط 6 درصد مردم بیمارستان دولتی را به خاطر هزینه پایین انتخاب می‌کنند

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برخی فکر می‌کنند مردم بیمارستان‌های دولتی را برای کم هزینه بودن انتخاب می‌کنند در حالی که فقط 6 درصد مراجعات به این دلیل است و بقیه به خاطر خدمات، اساتید و تجهیزات مناسب به بیمارستان‌ دولتی مراجعه می‌کنند.

خبرگزاری فارس: فقط 6 درصد مردم بیمارستان دولتی را به خاطر هزینه پایین انتخاب می‌کنند

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس باقر لاریجانی صبح امروز در همایش مدیریت بیمارستانی و ارزش آفرینی مستمر مبتنی بر تفکر ناب در مدیریت بیمارستانی که در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: ما چالش‌های عمده‌ای را در ارائه خدمات داریم که فقط مختص کشور ما نیست.
 
وی افزود: یکی از این چالش‌ها که در نظام سلامت همه کشورها وجود دارد خدمات اجتماعی است که منابع زیادی را به خودش اختصاص می‌دهد و می‌تواند تاثیر زیادی را در بودجه اجتماعی آن کشور بگذارد.

وی افزود: به هر حال نظام سلامت نظام پر هزینه‌ای است که یا مردم باید آن را بپردازند یا دولت. یکی از چیزهایی که ما در نقشه راه به آن پرداختیم این است که چگونه بودجه را تقسیم کنیم و اینکه چگونه در 15 سال آینده جایگاهی را برای خود در منطقه در نظر بگیریم.

لاریجانی با اشاره به اینکه آموزش و پژوهش نقش مهمی را در این میان ایفا می‌کنند افزود: ما در نقشه علمی سلامت گاید لاینی را طراحی کردیم که در ارائه خدمات نقشه راه ارائه خدمات سلامت است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این کار با تلاش حدود هزار استاد پیش نویس‌اش تهیه و ظرف یک ماه آینده به یک سند برای تعیین چارچوب‌های 15 سال آتی تبدیل می شود.
 
وی با اشاره به اینکه وضعیت ما در ارائه خدمات در یک نقاطی پیش رفته است که بتوانیم این الگو و کارایی و اثر بخشی را حفظ کنیم.
 
لاریجانی گفت: ما امروز در دانشگاه علوم پزشکی تهران اگر چه مراکز زیر پوشش‌مان زیاد نیست ولی بیشتر تعداد تخت‌ها را داریم و باید شبکه توسعه یافته‌ای داشته باشیم تا با ارتباط بیشتر بتوانیم در منطقه نقش خودمان را ایفا کنیم.
 
رئیس شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت اظهار داشت: در کشورهای در حال توسعه میزان منابعی که برای ارائه خدمات اختصاص می‌دهند متفاوت است و 5 تا 14 درصد GMPرا در کشورها به ارائه خدمات در بخش سلامت اختصاص می‌دهند.
 
وی گفت: اگر بودجه کلی را هم از سهم مردم و هم از سهم دولت در نظر بگیریم عدد بالایی می‌شود و کمتر کشوری را پیدا می‌کنی که مردم ارائه خدمات راضی باشند. چرا که این بخش چالش‌های مختص خود را دارد.
 
وی با اشاره به سیستم ارائه خدمات در انگلیس گفت: انگلیس در سیستم NHS خود سیستم‌های دولتی زیادی را در آن می‌بینید و یکی از بزرگترین سازمان‌های نظام خدمات در دنیا است. در این بین ما باید ببینیم که در کشور چگونه می‌خواهیم برخورد کنیم و اینکه بخش‌های ارائه خدمات در دست دولت باشد یا بخشی از کارها را به بخش خصوصی واگذار کنیم. 

وی گفت: بیمارستان‌ها هم از لحاظ بودجه در زمره بزرگترین و پر هزینه‌ترین بخش‌های ارائه خدمات و هم از پیچیده‌ترین بخش‌های نظام اجتماعی هستند به همین دلیل الگویی معمول خیلی در آن لحاظ نمی‌شود.
 
لاریجانی افزود: اگر نقشه توسعه کشورهای پیشرفته را ببینیم علی رغم اینکه سیستم منسجمی ندارند اما به بخش ارائه خدمات که می‌رسند توسعه خدمات و آموزش را در کنار هم قرار می‌دهند.

وی گفت: به هر حال 50 تا 80 درصد هزینه‌های ملی سلامت در درون بیمارستان‌ها است و ما باید برای این خدمات برنامه ریزی داشته باشیم. بیمارستان سازی باید با یک مدل توسعه گسترش یاید. اینکه چه خدماتی را به بیمارستان ببریم و چه خدماتی را برون سپاری کنیم مهم است. چون بیمارستان جایی است که می‌خواهیم خدمات را در آن بالا ببریم به طبع هزینه‌اش هم بالا است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش را در ارائه خدمات بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: آموزش در گروهی که در ارائه خدمات درگیر‌ هستند باید متناسب با شرایط و کاری که انجام می‌دهند باشد که اقدامات خوبی در این راستا در حال انجام است. 

لاریجانی اظهار داشت: وزارت بهداشت در سال‌های اخیر حرکت‌های را در راستای پیشرفت شروع کرده و ما باید استراتژی تنظیم کنیم که طی آن ارائه خدمات را ارتقاء دهیم امروز تقریباً 10 درصد بیمارانی که از بیمارستان مرخص می‌شوند از سوی دفتر رئیس بیمارستان با آنها تماس گرفته می‌شود و می‌پرسند وضعیت رسیدگی به شما چگونه بود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در نگاه اول برخی فکر می‌کنند مردم بیمارستان‌های دولتی را برای کم هزینه بودن انتخاب می‌کنند در حالی که فقط 6 درصد جمعیت مراجعه کننده ما دلیل‌شان هزینه بوده و بقیه این بیمارستان‌ها را به خاطر خدمات اساتید و تجهیزات انتخاب می‌کنند.
 
وی افزو: اخیراً مدل بیمارستان هیئت امنایی به بیمارستان ها ابلاغ شده و نگاه ما این است که مدل مدیریت بیمارستان به این گونه باشد. چرا که مدل ارائه خدمت با این روش تغییر می‌کند و ما با این روش می‌توانیم چارچوب‌ها را در بیمارستان رصد کنیم و کارهای لازم را برای پیشرفت‌شان انجام دهیم.
انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
چهارشنبه 9 آذر 1390  07:19 ب.ظ
توسط: مینا ب

پس از پایان یک هفته مرخصی
سرمربی تیم ملی جودو امروز به ایران بازگشت

خبرگزاری فارس: "جیرولامو جیووینازو" سرمربی ایتالیایی تیم ملی جودو ایران که هفته گذشته با هماهنگی فدراسیون به مرخصی رفته بود بامداد امروز وارد تهران شد.

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم ملی جودو امروز به ایران بازگشت

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو وکوارش، تیم ملی جودو که دور جدید تمرینات خود را از دوشنبه هفته جاری زیر نظر سیدمجید زارعیان و دیگر کادر فنی آغاز کرده بود، امروز تمرینات خود را زیر نظر سرمربی ایتالیای دنبال می‌کند.
 
تیم ملی جودو کشورمان قرار است اواخر ماه جاری راهی مسابقات "گرندپریکس کینگدائو" چین شود. علی معلومات، امیر قاسمی‌نژاد، جواد محجوب و محمدرضا رودکی جودوکاران کشورمان در این مسابقات خواهند بود.

امتیاز رقابت‌های جایزه بزرگ چین برای کسب سهمیه المپیک محاسبه خواهد شد. با توجه به جایزه دلاری این مسابقات اکثر جودوکاران مطرح جهان در آن شرکت خواهند کرد.
انتهای پیام/م


 • آخرین ویرایش:-
 • تعداد کل صفحات :2  
 • 1  
 • 2  
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic